Śmierć Polaka w Meksyku. Prokuratura ujawnia nowe szczegóły

Meksykańska policja. Foto: flickr
Meksykańska policja. Foto: flickr
Prenumerata NCZ! z prezentem

20-letni mężczyzna został znaleziony w mieszkaniu w Metepec na zachód od Mexico City 14 lutego bez widocznych obrażeń zewnętrznych. Media spekulowały, że jego śmierć jest związana z handlem narządami. Wstępne śledztwo wskazuje na zatrucie tlenkiem węgla – informuje prokuratura.

Władze meksykańskie twierdzą, że Polak, który zmarł w tym miesiącu pod Meksykiem, prawdopodobnie zmarł z powodu zatrucia tlenkiem węgla i nie ma żadnych dowodów na pobieranie jego narządów.

20-letni mężczyzna został znaleziony w mieszkaniu w Metepec na zachód od Mexico City 14 lutego bez widocznych obrażeń zewnętrznych, podała prokuratura Meksyku w piątkowym oświadczeniu. Wstępne śledztwo wskazuje na zatrucie tlenkiem węgla, które spowodowało również chorobę innego młodego Polaka, jest on hospitalizowany, ale dochodzi do siebie.

Piątkowe oświadczenie prokuratury Meksyku jest odpowiedzią na stanowisko polskie MSZ, które w czwartek poinformowało, że władze w Meksyku prowadzą śledztwo w sprawie śmierci młodego Polaka i hospitalizacji innego, co polskie media powiązały z rzekomym pobieraniem organów. Prokuratura Meksyku odniosła się też do działań ministra sprawiedliwości Polski Zbigniewa Ziobro, który zarządził osobne śledztwo w sprawie tego, co nazwał: „zabójstwem i usiłowaniem zabójstwa” dwóch młodych Polaków w Meksyku.

W piątek Ministerstwo Spraw Zagranicznych Meksyku stwierdziło we własnym oświadczeniu, że śledztwo jest kontynuowane, ale „nie ma żadnych przesłanek ani materialnych dowodów na to, że wspomniane wydarzenia są w jakikolwiek sposób związane z pobieraniem lub handlem narządami, jak donosiły różne organizacje medialne”.

Prokuratura w Meksyku również zaprzeczyła jakimkolwiek dowodom na związek śmierci mężczyzny z handlem narządami. Obie instytucje poinformowały, że oświadczenia w sprawie śledztwa przekazały ambasadzie RP w Meksyku.

(PAP)

7 KOMENTARZE

 1. Nie ma śladów pobierania narządów, co stwierdzono po sekcji zwłok, podczas której wymienione narządy wepchnięto do truchła. Czyli, że wszystkie narządy są, nie pobrano żadnego.

 2. A moze by tak jakies przeprosiny za powtarzanie belkotu ktory skopiowaliscie od innych. Sommer kiedy ty „urosniesz”?
  Odpowiedzialnosc dotyczy tylko innych – ciebie nie prawda?

  • Dlaczegóż to Sommer ma przepraszać za to że Zbigniew Ziobro zarządził śledztwo w sprawie tego, co nazwał: „zabójstwem i usiłowaniem zabójstwa” dwóch młodych Polaków w Meksyku, a podległe mu ministerstwo podało nieprawdziwe informacje?

 3. W „szerszym” kontekście:

  „Niemiecki system prawny to dla mafii „żart“. Nie odstrasza”
  (18-10-2020)

  Ludzie mafii setkami osiedlają się w Niemczech, by stąd kierować europejskim rynkiem narkotyków. W czasach koronakryzysu przejmują upadające firmy. Zdaniem eksperta, niemieckie kary są dla mafii „śmiesznie niskie”.

  • “Przechwycono 16 ton Kokainy”
   (Hamburg 24-02-2021)

   “Skandal Narkotykowy w Monachijskiej Policji”
   (23-09-2020)

   21 funkcjonariuszy monachijskiej policji podejrzanych jest o przestępstwa narkotykowe.

   Ale Nie Tylko…
   ===========

  • „Koronawirus i Złoty Biznes Mafii”
   (01-06-2020)

   Nie tylko przejęcia biznesowe i wykup nieruchomości…

   Także inwestycje w akcje giełdowe,
   np. na spadek cen wybranych akcji, „Którego Są Pewni”…

   „Short Selling”, czyli trading na spadki polega na otwarciu pozycji krótkiej (nawet kilkuminutowej) w oczekiwaniu na spadek kursu akcji.

Comments are closed.