Ujawniono zarobki Jacka Kurskiego. Szef TVP zarobił krocie

Jacek Kurski/fot. PAP/Bartłomiej Zborowski/TVP
Jacek Kurski/fot. PAP/Bartłomiej Zborowski

Jacek Kurski jako prezes TVP zarobił ponad 2,7 mln złotych. Dane dot. zarobków szefa rządowej telewizji ujawnił poseł Adam Szłapka.

Poseł Adam Szłapka od miesięcy walczył o dostęp do informacji dot. zarobków w TVP. W końcu udało mu się uzyskać informacje o zarobkach prezesa Jacka Kurskiego.

Okazuje się, że Jacek Kurski w ciągu pięciu lat zarobił ponad 2,7 mln złotych. Dane jakie wydała TVP dotyczą okresu 2016-2020.

Zawierają również nagrody, dodatki i inne uposażenia finansowe.

– Wynagrodzenie Kurskiego podano stosując mnożnik wielokrotności przeciętnego miesięcznego wynagrodzenia w sektorze przedsiębiorstw w danym roku. Po przeliczeniu okazało się, że w 2016 r. prezes TVP zarobił 304 tys. zł, rok później 546 tys. zł, w 2018 r. – 812 tys. zł, w 2019 r. – 759 tys. zł, a w ubiegłym roku 290 tys. zł (został odwołany, a po kilku miesiącach ponownie powołany na stanowisko prezesa) – wyjaśnia branżowy portal „Press”.

Przez 5 lat Jacek Kurski zarobił prawie 3 miliony złotych, to piorunująca kwota. Jednak naszym zdaniem to nie jest pełna kwota zarobków – będziemy ten temat jeszcze drążyć – komentuje poseł Szłapka.

Źródło: Press

11 KOMENTARZE

  1. szkoda ze swego czasu o zarobki Juliusza Brauna,tak tak matoly z Konfederacji,czlona famili tego Brauna nie spytaliscie.

    • Ja z tego co się orientuję to Juliusz Braun też zarabiał dużo. Według wyliczeń „Faktu” miał dostawać około 19,5 tys zł. brutto miesięcznie. Dawało mu to 234 tys. zł brutto za cały rok. On też szastał pieniędzmi pracując w TVP, tak samo jak robił to Kurski. Jak na ironię Braun zarzekał sie, że w jednym z wywiadów, że gwiazdy telewizji reżimowej zarabiają mniej, niż gwiazdy stacji komercyjnych, co było bzdurą. Podobno za jego kadencji największe wypłaty dostawał Lis.

  2. Towarzysz kolega konfederatów minister Tuska Grad, miejsca na elektrownie jądrowa w Polsce szukał przez 5 lat z pensja 70 tys. miesięcznie.
    pasuje, lewaki?

  3. I o co sie szarpiecie i licytujecie zydy chazary musza zyc pelna geba co za roznica zyd kurski czy zyd tusk czy inny zyd na swieczniku pokazcie mi. Polaka polityka co wyplaca sobie tyle co zyd a poza tym to nieroby ktore nic nie robia a zyja za kase calego spoleczenstwa bo zyd nie urodzil sie po to aby zapier.dalac on urodzil sie po to by zyc

    • I wazeliniarstwo. Kurski jest pod tym względem mistrzem. Kto jak nie on potrafi bombardować ludzi „pikami”?

  4. Ciekawe jak to wyglądało w przypadku innych prezesów TVP- wtedy dopiero można wystawić właściwą ocenę . A jeśli poprzednicy doili tę firmę jeszcze skuteczniej?

Comments are closed.