W oparach koronareżimu. Od dziś niezdefiniowane maseczki obowiązkowe. „Przepis pisali jacyś harcerze od Dworczyka, bo na pewno nie prawnicy”

Noszenie maseczek to
Maseczka Foto: Pixabay

Władza zarządziła, że od dziś, 27 lutego, Polacy nie mogą zasłaniać nosa i ust przyłbicami ani szalkami, czy innymi tkaninami, które nie są przytwierdzone troczkami do uszu. Wszyscy mają natomiast nosić maseczki. Rozporządzenie, tradycyjnie, ukazało się na ostatnią chwilę. I tradycyjnie już nie zabrakło w nim błędów.

Minister zdrowia Adam Niedzielski poinformował w środę, że od soboty usta i nos w całym kraju zakrywać trzeba będzie wyłącznie maseczką. Nie będzie można stosować szalików, kominów, chust, bandan i przyłbic. Przyłbice mogą być stosowane dodatkowo, wraz z maseczką – albo wyłącznie w Sejmie.

Resort wyjaśnił, że dopuszczone są wszystkie rodzaje maseczek – także materiałowe, ale rekomendowane są maseczki chirurgiczne i wyższe, tzn. mające filtry.

Rozporządzenie ws. maseczek zostało opublikowane w Dzienniku Ustaw w ostatniej chwili. Jak czytamy, na razie maseczki mają być obowiązkowe do 14 marca. Nie ma jednak definicji, czym owa maseczka ma być. „Kwiatków” jednak jest więcej.

„Do dnia 14 marca 2021 r. nakazuje się zakrywanie, przy pomocy maseczki, ust i nosa” – czytamy. Niżej wymieniono miejsca obowiązywania nakazu.

„Rozporządzenie ukazało się jak zwykle w ostatniej chwili, a przecież nikt nie ma obowiązku śledzić Dziennika Ustaw ani konferencji miłościwie panujących.
Najciekawsze jednak, że brak definicji maseczki. Niech więc milicja dowodzi, że komin to nie maseczka” – skomentował publicysta Łukasz Warzecha.

Dziennikarz zwrócił też uwagę, że „ze zdania wynika, że coś komuś należy zakrywać „maseczką”, ustami i nosem”.

„Przepis o „maseczkach” został skopany od A do Z. Może pisali go jacyś harcerze od @michaldworczyk, bo na pewno nie prawnicy” – skwitował.

Internauci przypominali też „dobre rady” Ministerstwa Zdrowia z kwietnia 2020 roku. Wówczas, tuż po wprowadzeniu nakazu noszenia maseczek – po tym jak kilka dni wcześniej ówczesny minister Łukasz Szumowski mówił, że maseczki nic nie dają – resort dawał instruktarz, jak zrobić maseczkę z koszulki.

„Aha. Czyli jak są sznureczki, to jest skuteczne. Jak nie ma sznureczków, to wirus hula” – podsumował najnowsze wymysły rządu Warzecha.

Źródła: Twitter/nczas.com

25 KOMENTARZE

 1. Dekrety Prezydenta II RP znoszą wszelkie tzw. prawo ustalone od 2015 roku jest Ono nie legalne ! na terenach okupowanych przez sydowska III RP

 2. !! Czy opozycja nie zbierze 115 posłów by pociągnąć rząd do odpowiedzialności konstytucyjnej przed Trybunałem Stanu??? !!!

  • Żałosnym jest usiłowanie posprzątania gnoju g….. Przypomnijcie kto „stworzył” konstytucję – banda kwaśniewsko, pawlakowsko, geremkowska. Taka konstytucja jest jak g…. pardon jak plastelina i nowy rebe Falandysz ulepi z niej co zechce. Wątpliwy ratunek przed terrorem okupantów.

 3. Nakazać to on może babie. Proponuję na każdej masce napis konstytucją stworzona dla nas a nie przeciwko to że uzupatory w rządzie poniewiera ja nią jak naszym godłem!

 4. A jaki model polecają Konfederaci? Zwłaszcza ekspert od maseczek poseł Bosak (… szybko przyzwyczaiłem się do noszenia maseczki …).

 5. Może Ci tzw prawnicy piszą specjalnie te głupoty jakie wymyśla rząd i nie poprawiają tych idiotyzmów, bo im się pewnie w środku też gotuję, a pracować trzeba i kredyty spłacać trzeba, a pod rozporządzeniami podpisują się tzw odpowiedzialni, którzy wydają o sobie opinię, żeby nie powiedzieć kr…. ów

 6. Sami piszecie o tekstach JKM który mówi o tym aby nie kombinować z przepisami dotyczących hulajnóg itp a robicie to samo pisząc o definicji maseczki.

 7. konstytucja zabrania mi nosić kagańca więc morawiecki z niedzielskim mogą mnie i wszystkich pocałować w pupę nawet z języczkiem milicja również !!!

 8. a maska szermiercza może być? ewentualnie spawalnicza? czy koniecznie musi być maseczka spawalnicza ewentualnie maseczka szermiercza – i czym się różni maska od maseczki?

 9. „Użyteczni idioci” są w mediach? Ludzie nie mogą poczuć wiosny
  ”Jest ciężko oddychać, także czasem sobie odchylam, żeby zaczerpnąć powietrza.
  Nie bardzo, ale skoro musimy, to niestety trzeba. Ciepło jest, ptaszki śpiewają, ogólnie wszystko kwitnie.
  Nic nie czuć, takiego zapachu, nic. Może bez tej maseczki to bym czuł, ale tak to jednak nie ma takiego uczucia. ”
  https://www.radiojura.pl/jak-poczuc-wiosne-w-maseczce-sonda.html

 10. Czemu ludzie dali wejść sobie na głowę? Umówić się na jakiś dzień i godzinę i zdjąć wszyscy razem te namordniki. Zrobić godzinę „M” i skończyć z robieniem z nas idiotów!

 11. W sytuacji gdy wprowadzane ograniczenia pociągają za sobą określone koszty oraz odpowiedzialność karną bądź administracyjną, obowiązuje bezwzględna zasada vacatio legis. Tfurcy tej durnoty z maseczkami (nie poprawiać błąd celowy) olali ten wymóg w sposób „perfekcyjny”. Czyby się ktoś specjalnie podłożył?

 12. Wynikałoby, gdyby nie było przecinków, ale są. Więc nie wynika.

  A tak poza tym to oczywisty absurd. Do Gostynina z nimi

 13. Wycinam z tej maseczki wszystko od srodka, zostaje tylko to niebieskie, zeby wygladalo jak prawdlowa maska. Podszywam jakas gaza, zeby cos bialegom bylo i wreszcie oddycham, bo w tych chinskim pancerzu chcialam sie zadusic. Mozna prac sobie i nosic w nieskonczonosc. Jak juz trzeba byc niewolnikiem, to madrze.

 14. A co z setkami tysięcy astmatyków, sercowców i innych chorych, którzy tak jak ja duszą się w każdej masce? Mamy, na żądanie nierządu dać się udusić? Czy zdobyć zaświadczenie lekarskie przez telefon? O nie chodzi o co innego! Teraz mnie olśniło. Powinnam iść prywatnie do jakiegoś konowała, dać dodatkowo w łapę, aby takie zaświadczenie uzyskać.

Comments are closed.