Belgijski rząd rozdawał bezpłatne maseczki. Okazało się, że mogą być szkodliwe

maseczki Czy karanie za niezasłanianie nosa i ust aby na pewno jest legalne? Zdjęcie ilustracyjne: Pixabay
Zdjęcie ilustracyjne: Pixabay

W Belgii władze przez ponad pół roku, w ramach mniemanej pandemii, rozdawały obywatelom maseczki. Teraz jednak wyciekł poufny raport rządowego instytutu medycznego. Wynika z niego, że maseczki mogą zawierać substancje, które uszkadzają układ oddechowy.

Teraz belgijski rząd wydał obywatelom zalecenia w tej sprawie. Władze podkreślają, że tekstylne maseczki bezpłatnie rozprowadzane przez farmaceutów od czerwca 2020 roku, nie powinny być już używane, ponieważ mogą zawierać szkodliwe substancje.

Media dotarły także do poufnego raportu Belgijskiego Instytutu Zdrowia Publicznego. Autorzy twierdzą w nim, że produkowane w Azji maseczki luksemburskiej firmy Avrox mogą zawierać nanocząsteczki srebra i dwutlenku tytanu. Wdychanie tych substancji może natomiast prowadzić do uszkodzenia dróg oddechowych.

Rządowi lekarze z Instytutu twierdzą jednak, że jest za wcześnie na wyciąganie wniosków z dokumentu. Rozpoczęły się już jednak prace nad dokładnym przebadaniem materiałów, z których produkowane są maseczki.

Według agencji informacyjnej Belga, belgijski resort obrony zarezerwował w Avrox 15 mln sztuk potencjalnie szkodliwych maseczek. Jedną trzecią z nich już rozprowadzono.

Źródło: Euractiv.com

7 KOMENTARZE

 1. Maski zabijają chorych i zdrowych. Maski nie tylko, że nie zatrzymują wirusa, ale powodują hypercapnie (zwiększony dwutlenek węgla) oraz hypoxie (obniżony o około 20% tlen) i wdychanie ponowne toksyn i wirusów, więc to cię osłabia, możesz się zatruć, możesz uszkodzić swój mózg.

  • Akurat zwiększona ilość CO2 jest dla większości ludzi pozytywna, gdyż pozwala lepiej wiązać tlen z hemoglobiną czerwonych krwinek. Większość ludzi hiper–wentyluje, czyli zbyt intensywnie oddycha.
   Więc to nie jest prawda o czym piszesz. Mają zwykle zbyt mało CO2, aby nasycić erytrocyty tlenem.

   Natomiast tragiczne jest, że maski to ośrodki inkubacji wirusów, bakterii i grzybów.
   Oraz jak widać, nanocząsteczek i innych toksycznych chemicznie związków.
   Ciekawe co one mają tam do szukania?

 2. jak moge unikam maseczek ale jak poszłem do szpitala na operacje ucha to musiałem mieć przez prawie 10 godzin założoną maseczke, jak nie kaszle w ogóle to po tym pobycie w szpitalu w maseczce kaszlałem następne dwa dni, i taki dziwny smak w ustach czułem, tera mi kobita wygrała w znanym radiu maseczke i jak musze to ino jej używam i innej już nie kupie choćby sie paliło i waliło, i niechaj mie w nos wszyscy cmokną

 3. szkoda że większość społeczeństwa to bezmózgi które nie myślą… to jest zaplanowane, obejrzyjcie sobie event 201 na y t z października 2019 roku o epidemii której jeszcze nie ma, ale politycy już wiedzą co mówić… !

 4. Rząd, który tak intensywnie dba o nasze płuca, że setki tysięcy trupów padają (10/2020), zmusza do zakładania garażowego chińskiego syfu mającego bezpośrednią styczność z naszym układem oddechowym! Te szmaty nie mają żadnego atestu, są niecertyfikowane i nawet nie wiadomo czyjej są produkcji. Znany jest tylko dystrybutor w ‚polsce’, na mocy ustawy całkowicie zwolniony z jakiejkolwiek odpowiedzialności!

Comments are closed.