Bill Gates powiedział, co było jego największym błędem w życiu

Bill Gates/ Źródło: Wikipedia CC By 2.0
Bill Gates/ Źródło: Wikipedia CC By 2.0

Miliarder Bill Gates wyznał, co było jego największym błędem. Twórca Microsoft nie może sobie tego darować.

Jeden z najbogatszych ludzi świata Bill Gates udzielił wywiadu, w którym opowiedział o swojej największej klęsce w historii. Twórca Microsoft wskazał, że był to rozwój rynku telefonicznego.

Gates ocenił, że oddanie pola Apple czy Google było największym błędem w historii jaki popełnił.

Przyznał, że gdyby lepiej zarządzał tym sektorem w Microsoft, to dziś nie byłoby dominacji iPhone’ów oraz telefonów z Androidem.

– Moje błędne decyzje sprawiły, że mobilny system operacyjny Microsoftu nie jest tym, czym obecnie jest Android – głównym przeciwnikiem iOS’a firmy Apple – powiedział podczas konferencji zorganizowanej przez firmę Village Global.

Miliarder jest tym bardziej zdołowany, że – jak sam twierdzi – niczego Microsoft nie brakowało, do odniesienia sukcesu. Warto pamiętać, że Microsoft początkowo zdominował rynek smartfonów dzięki swoim urządzeniom z systemem Windows Mobile.

Wszystko wywróciła premiera iPhone’a w 2007 roku oraz telefonów z systemem operacyjnym Google Android w roku 2008. Microsoft nie potrafił dogonić konkurencji.

W 2010 roku Microsoft zaprezentował telefony z systemem Windows Phone OS. Urządzenia sprzedawały się świetnie we Francji czy Włoszech, ale świata (i co gorsza, rodzimego rynku amerykańskiego) nie podbiły.

„W świecie oprogramowania są takie rynki, których zawojowanie jest kluczowe; zwycięzca bierze wszystko. Niczego nam nie brakowało, żeby wygrać walkę na polu smartfonów. A jednak złe decyzje doprowadziły do tego, że nam się nie udało” – powiedział Gates.

Dziś miliarder sam korzysta z Samsunga Galaxy S8. Nie kryje, że preferuje system operacyjny Android od iOS.

Źródło: o2

30 KOMENTARZE

 1. Największym błędem to były narodziny Kill Billa, tatuś od zawsze wspierał aborcję ale syna nie kazał usunąć.

 2. Bzdury! Z doświadczenia PC, gdzie na początku PCet kosztował ok. 40000$ a OS Microsoftu 20$, dzięki konkurencji PC i monopolowi Microsoftu PCet kosztuje 300$ a OS Microsoftu 300$ i Microsoft dyktuje warunki, producenci smartfonów stwierdzili, że NIGDY nie zgodzą się na płatny, zamknięty OS! Dlatego odrzucili Microsoft i musiał kupować Nokię, ale ją odrzucili klienci… :-)))

  • Apple iOS jest zamknięty, Android też nie jest do końca otwary – non-free firmware blobs to powszechna praktyka w świecie smartfonów, skutecznie utrudniająca implementację open source os dla wielu urządzeń mobilnych.

   • Apple ma monopol pionowy: produkuje i soft i oprogramowanie. A Microsoft robił tylko soft. Kupił Nokię na hardware, ale klienci to odrzucili, bo nie był w stanie być tańszy od Chińczyka (iPhone też nie jest, ale Apple to religia, więc racjonalność się nie liczy). Android jest otwarty czego casus Huawei jest dowodem… :-))))

  • Sam jesteś paranoiczny jak każdy pisowiec. Albo ruska onuca. Prawdziwy Silesius wspierałby nowoczesne rozwiązania technologiczne Wolnego Świata – demokratycznego zachodu. A ty plujesz na nie jadem nienawiści. Na Unię Europejską też tak plujesz?

 3. największym błędem było zadanie się z satanistami-masońskimi co wiązało się zaprzedaniem duszy co doprowadzi tego typa prosto do samozagłady!

  • ale on mowi, ze choc jobs nie zyje, to i tak wygral :D choc bill go okradl, to i tak zawsze bedzie „ten drugi” ;p

 4. Sam jeszcze nie rozumi że jego największym błędem jest wejście w farmskologię i szczepionki a to mu się odbije w przyszłości gorzej niż orangada z jego własnej komuni! Chyba że jej nie miał …

 5. (1/3) Banialuki. Jedyne co się temu psychopacie udało się, to praktycznie zmonopolizować rynek systemów operacyjnych dla zwykłego Kowalskiego i urzędów („nagabywanych” na jedynie słuszny os) a następmie wycinać konkurencję produkującą róznego typu oprogramowanie, jak biurowe, czy developerskie w latach 90 i później. Wszystko siłą posiadania systemu operacyjnego.

 6. (2/3) Ten pan niczego nowego nigdy nie wprowadził, tyllo korzystal już z istniejących pomysłów lub rozwiązań, kupował istniejace rozwiązania oraz często sięgając po praktyki niezgodne z prawem do tego stopnia, że MS miał być podzielony na system i oprogramowanie, ale razu pewnego wygrali republikanie i sprawa rozbicia monopolu została pogrzebana.

 7. (3/3)Ten pan przegrał wyścig o komórki, bo tu była konkurencja – w OSie i jego aplikacjach jej nie było, bo została dawno wycięta. Wystarczy przypomnieć sobie ich crap – przeglądarkę Explorer. Zawsze niekompatybilna, zawsze z brakami, błedami, bez obsługi nowych features, jak PNG i przezroczystość (lata 2000).

 8. 4/3 W skrócie wielkie g… Jak reszta ich produktów. Visual Studio na przełomie 2000 a Borland Builder, to była przepaść, jak maluch i Mercedes itd., itp. Jak każdy moloch monopolista psychopatycznie myśli o zniszczeniu wszystkiego dookoła. Oczywiście 40 lat monopolu w końcu doprowadziło, że os jest w końcu stabilny a oprogramowanie biurowe funkcjonalne, ale mieli na to 40 lat.

 9. Czy Windows nie był czasem kopią ówczesnego systemu Appla dla Komputerów Macintosh?
  Skoro brat w Pentagonie nie dał rady pchnąć telefon Microsoft w US Army to musiał być badziew.

 10. „niczego Microsoft nie brakowało, do odniesienia sukcesu” – niczego oprócz monopolistycznej pozycji (jak dzięki IBMowi na rynku PCtów) i dobrego produktu. Gates to tak wielki bufon, że nie jest w stanie dojrzeć prawdy odnośnie tego na czym i dzięki czemu zbudował swoje szkodliwe imperium najgorszego software’u pod słońcem – a zbudował je dzięki korupcyjnym układom i bezwzględności.

  • Co za brednia! IBM nie miał monopolu na rynku PC! Przeciwnie: OTWORZYŁ I UDOSTĘPNIŁ DOKUMENTACJĘ PC DO KOPIOWANIA KAŻDEMU – Rosjanom i Chinom też! Dlatego PCety wygrały, choć w tamtych latach były znacznie gorsze i mniej nowoczesne (patologiczny system zarządzania pamięcią z powodu wybrania kiepskiego procka szkodzi do dziś!) od np. Atari ST czy Amigi!

 11. Niestey nie poddali go aborcji. To najwieksze nieszczescie. Moze sie jeszcze poddac eutanazji. Trzymamy kciuki! Odwagi!! Nie wierze , ze znajdzie w sobie odwage aby nas pozbawic tego nieszczescia.

 12. Jak się prześledzi historię Billa, to się okaże że żadnym geniuszem on nie jest, po prostu wstrzeliło mu się wszystko idealnie, coś tam zakosił, coś tam zachachmęcił, potem „załatwił” że swój badziewny dos dorzucano do pecetów i tak się ta zaraza rozlazła i dała Bilowi praktyczny monopol na wiele lat..

Comments are closed.