Prezydent Gliwic nie założył maseczki. Wysyp koronakapusiów

Foto: Facebook Adam Neumann

Maseczkowi donosiciele wzięli na celownik prezydenta Gliwic Adama Neumanna. Policja otrzymała zawiadomienia od „uczynnych” obywateli.

Prezydent Gliwic Adam Neumann umieścił na swoim Facebooku zdjęcia z Walentynek, które spędzał z małżonką. Na jednym ze zdjęć widać jak przebywają poza domem bez zakrytych ust i nosów.

Komuś jednak to się nie spodobało i na komendzie policji zostało złożone zawiadomienie. Mieszkaniec Gliwic poinformował, że para złamała przepisy.

Jeszcze inny mieszkaniec napisał donos do redakcji portalu Gliwice24.

„W wolnej chwili przeglądałem profil prezydenta Gliwic Adama Neumanna na Facebooku i natknąłem się na jego zdjęcie, wykonane 14 lutego 2021 roku na rynku. Na zdjęciu tym prezydent, wraz z małżonką, prezentuje się bez maseczki. Bez odpowiedniego zabezpieczenia podchodził także do dzieci, co widać na kolejnym zdjęciu” – pisze czytelnik.

„W moim odczuciu jest to w absolutnym stopniu bulwersujące i naganne, bo osoba pełniąca taką funkcję powinna świecić przykładem, a nie manifestować swoją pogardę dla obowiązujących przepisów. Chciałbym w związku z tym zwrócić na tę sprawę uwagę lokalnych mediów” – dodaje uprzejmy donosiciel.

Sama redakcja zwróciła uwagę, że prezydent i jego żona nie przestrzegają również półtorametrowego dystansu.

Kara za nieprzestrzeganie nakazu zakrywania nosa i ust może wynieść nawet tysiąc złotych.

– Potwierdzam, że do gliwickiej policji wpłynęło zawiadomienie tego rodzaju – potwierdził wpłynięcie donosu oficer prasowy podinsp. Marek Słomski.

Źródło: Gliwice24

27 KOMENTARZE

  1. Debilizm. Sąd na szczęście umorzy to gdyż to jest rozporządzenie a nie ustawa oraz nie ma stanu klęski żywiołowej.

  2. BRAWO Panie Prezydencie. Barany zapatrzone w partię i tak mają w dooopie prawo. Dla nich prawo to gadające głowy w tvPARTIA. Konstytucja, Ustawy takiich przygłupów nie interesuje, wazne co żyd morawoetzky w tv pieprzy

  3. Ileż to ludzi o mentalności kapo jest w naszym narodzie, czasem myślę, że może to jednak nie są Polacy tylko mieszańcy.

  4. Polski kocioł. W piekle stoi bez dozoru, bo wsadzeni sami się pilnują, żeby nikt nie wyszedł. Tyle w temacie.

  5. Droga redakcjo, jak podajecie źródło to zróbcie to prawidłowo, bo jeszcze ktoś pomyśli, że piszecie na odwal. Nie ma czegoś takiego jak Gliwice24, jest 24gliwice.

  6. Osobiście uważam, że należy bawić się na całego. Skoro policja napada ludzi na ulicach za brak maseczek to czemu przedstawiciele władz mają być uwolnieni od dolegliwości, którymi obciążeni są WSZYSCY obywatele RP. Burmistrzowie, marszałkowie województw, wojewodowie, prezydenci miast są takimi sami obywatelami jak każdy, a skoro dokumentują w postaci zdjęć swoją niesubordynację powinni ponieść konsekwencje.

  7. No właśnie para prezydencka świeci przykładem. I dobrze. Jak to mówiła kiedyś PZPR: „Takich ludzi nam potrzeba”.

  8. To ciekawe. Bo każdego dnia we wszystkich studiach telewizyjnych dziennikarze, operatorzy, goście, cfelebryci, tancerze i tancerki, publiczność, etc. występują bez szmaty na facjacie. A niektórym by się przydało choćby przez wzgląd na wrażenia estetyczne widzów. Cieszy, że np. pan marszałek Terlecki nigdy o tym nie zapomina.

Comments are closed.