Biali rolnicy w USA pozbawieni pomocy kryzysowej, bo są… biali

Prezydent USA Józio Biden. Foto: tter/joebiden
Prezydent USA Joe Biden. Foto: tter/joebiden

W Stanach Zjednoczonych biali rolnicy będą wyłączeni z pomocowego planu redukcji zadłużenia gospodarstw. „Postępy postępu” i moda na Black Lives Matter robą swoje i USA pod światłym przywództwem Ziutka Bidena ocierają się już o „anty-biały rasizm”.

Federalny program pomocy oferowany jest jedynie właścicielom gospodarstw „znajdującym się w niekorzystnej sytuacji społecznej”, którzy doświadczyli… „historycznej dyskryminacji”. Biali z definicji zostali zaliczeni do wyzyskiwaczy, więc strumień dolarów ich ominie.

Plan Joe Bidena, aby ożywić amerykańską gospodarkę w następstwie pandemii Covid-19, został przyjęty przez Izbę Reprezentantów 27 lutego. To gigantyczny zastrzyk 1. 900 miliardów dolarów. Problem w tym, że ich dystrybucja złamie amerykański ideał równego traktowania.

W New York Post Betsy McCaughey, była republikańska wicegubernator stanu Nowy Jork, zwróciła uwagę na niesprawiedliwy program umarzania długów niektórym rolnikom znajdującym się w trudnej sytuacji z powodu kryzysu Covid-19. Abolicja jest prawie bezwarunkowa. Prawie, bo nie skorzystają z niej biali farmerzy.

Definicja „społecznie defaworyzowanych” ogranicza się do osób i grup rasowych będących ofiarami „historycznej dyskryminacji”. Biali zaś byli przecież ex definitione… wyzyskiwaczami. Pomoc ma być w zamyśle lewicy rodzajem „rekompensaty” za „lata dyskryminacji”. Mówił zresztą o tym wprost senator Raphael Warnock, sprawozdawca ustawy z Partii Demokratycznej.

Taka segregacja rasowa a rebours nie dotyczy tylko rolnictwa. Także gastronomii, gdzie pomoc kierowana jest preferencyjnie dla właścicieli restauracji z klas „społecznie i ekonomicznie pokrzywdzonych”. Tam jedna dorzucono jeszcze do grupy uprzywilejowanych kobiety i weteranów.

Betsy McCaughey przypomniała, że takie dzielenie ludzi łamie ​​czternastą poprawkę do konstytucji USA, która gwarantuje równość wszystkich wobec prawa. Tymczasem kryzys sektora rolnictwa dotknął farmerów niezależnie od ich koloru skóry i pochodzenia.

McCaughey zaapelowała o pomoc w „przetrwaniu ekonomicznym” sektora, a nie zajmowanie się ideologicznymi podziałami w imię wyrównywania nierówności rasowych, czy równość płci. Jest to jednak zgodne z zapowiedzią Joe Bidena. Ten zapowiedział traktowanie priorytetowo biznesów należących do „czarnych, Latynosów, Azjatów, rdzennych Amerykanów i kobiet”. Czy jednak współczesnym rasizmem można wyleczyć rasizm historyczny?

Źródło: VA

13 KOMENTARZE

 1. A czyż nie jest to właśnie dyskryminacja ze względu na kolor skóry Biden zwariował , czym prędzej odsunąć go od władzy !!!!!

  • Postawcie się na miejscu „pana świata”!
   Kim jest łatwiej rządzić. Rozumnym białym czy ciemnym (dosłownie i w przenośni) murzynem? I teraz rozumiemy, dlaczego biały przestał być wygodny… Kolorowe społeczeństwo ma naturę niewolnika w genach.

 2. Absurd goni absurd. Logicznymi argumentami z nimi nie wygrasz trzeba np zadeklarować że się jest jednym z przedstawicieli nowych płci i wymug wykluczenia gotowy.

 3. Przypominam, ze 14 poprawka weszla w zycie 9 lipca 1868 roku a segregacje rasowa zniesiono tam dopiero w latach ’60 XX wieku wiec byla to wybitnie poprawka ‚papierowa’ nie majaca w zasadzie nic wspolnego ze sprawiedliwoscia.
  Teraz amerykanska polityka wraca w stare XIX wieczne koleiny (tylko rasa sie zmienia) i nieprzesadnie pojmuje dlaczego nie podoba sie to Konserwatystom?

 4. RPA po przejeciu wladzy przez tubylcow osiągnelo niebywały sukces … jak widać marksisci chca tego samego w US – tylko, ze tu w US predzej dojdzie do strzelaniny …

 5. Żydzi w USA wprowadzili już swoje starotestamentowe zasady odpowiedzialności zbiorowej i to do n-tego pokolenia.

 6. Niestety – niedorozwinietym trzeba pomagac…
  Od kolyski do trumny ..
  Pokolenie za pokoleniem ..

 7. W Rodezji najbogatszym kraju Afryki władzę przejęli rdzenni mieszkańcy. Majątki białych znacjonalizowano. i przekazano rdzennym Afrykanom. Sprawiedliwości dziejowej stało się zadość. Dzisiaj nie ma już Rodezji tylko Zimbabwe- najbiedniejszy kraj na świecie!

 8. W USA zaczyna się robić to samo co w RPA. Jak widać dyskryminacja, mowa nienawiści, rasizm i nierówność działają tylko w jedną stronę, nigdy nie na odwrót i walka z tym polega właśnie na tym, że wobec czarnych prowadzi się politykę ustępstw, a białym dop*******ją na każdym kroku.

Comments are closed.