Michalkiewicz: O Kulczyku, Morawieckim i Thunberg. Szpotański przewidział Obajtka! [VIDEO]

Foto: Tomasz Sommer Extra

Czy afera taśmowa pogrąży Daniela Obajtka? Stanisław Michalkiewicz ocenił przyszłość szefa PKN Orlen.

Do Prokuratury Krajowej trafiło zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa przez prezesa PKN Orlen Daniela Obajtka. To efekt publikacji nagrań z rozmowy ówczesnego wójta gminy Pcim.

Z ujawnionych nagrań wynikać ma, że Obajtek łączył funkcję wójta z prowadzeniem działalności gospodarczej, czego prawo zabrania. Ponadto miał składać niezgodne z prawdą zeznania w sądzie.

Obajtek, który jeszcze niedawno był namaszczany na następcę Mateusza Morawieckiego, dziś walczy o polityczne życie. Obajtek miał de facto kierować firmą TT Plast.

Firma ta jest konkurencją dla Elektroplastu – firmy wujów Obajtka: Romana i Józefa Lisów. Skrajnie knajacki język szefa Orlenu i podejrzenie kierowania firmą wbrew zakazowi to nie wszystko.

Zdaniem opozycji z analizy oświadczeń majątkowych za lata 2011-2012 wynikać ma, że Obajtek wydał sześciokrotnie więcej, niż wpłynęło na jego konto.

Do afery wokół Obajtka odniósł się w wywiadzie dla Tomasz Sommer Extra Stanisław Michalkiewicz. Zdaniem publicysty taśma jest odpowiedzią na renacjonalizację niemieckich wydawnictw i szykowania Obajtka na premiera.

– Środowisko żydowsko od razu nerwowo zareagowało. „Gazeta Wyborcza” jak zwykle jest w awangardzie szturmu na pana Obajtka – stwierdził Michalkiewicz.

– Z nagrań wynika, że pan Daniel Obajtek używał brzydkich słów. I to prawie tyle brzydkich słów, albo nawet więcej, co w rozmowie Adama Michnika z Lwem Rywinem – dodał żartobliwie publicysta.

Źródło: Tomasz Sommer Extra

6 KOMENTARZE

  1. Istotne to są zarobki tych platfusów, bo wygląda na to, że to wszystko słupy do wyciągania państwowych pieniędzy. Warto byłoby sprawdzić (tylko kto ma to zrobić) co się dzieje z tymi górami kasy, które „zarabiają”.

  2. Oczywiście u Michalkiewicza zawsze winni są Żydzi. Te rasistowskie objawy ma od długich lat i co jest najgorsze, że ich nie leczy, nie da sobie pomóc, tabletek też nie przyjmuje, chowa je pod język i wypluwa przez okno. Cały Stasiu-głuptasiu. Nawet gdyby nowy hitlerek dochodził do władzy redaktor z Bełżyc napisałby: – Po co ten cały rajwach?

  3. Wydawałoby się że wymiana premiera jest na rekę opozycji- przez pewien czas żrąca się koalicja bedzie słabsza. Dziwne że GazWyb zwalcza konkurencję dla Morawieckiego, bardzo dziwne. A może nie?

  4. zatajenie dochodu, prowadzenie działalności gospodarczej w czasie gdy sprawował państwowy urząd, itp. to raczej nie zarzuty o knajacki język.

Comments are closed.