Benedykt XVI o Bidenie, abdykacji i lobby gejowskim w Watykanie. „Papież jest jeden a moje sumienie jest czyste”

Benedykt XVI. Foto: print screen z YouTube/ PCh24TV · Polonia Christiana
Benedykt XVI. Foto: print screen z YouTube/ PCh24TV · Polonia Christiana PCh24TV · Polonia Christiana

Papież-senior, Benedykt XVI w wywiadzie dla największego włoskiego dziennika „Corriere della sera” poruszył temat swojej abdykacji.

„Uważam, że dobrze uczyniłem”

– To była trudna decyzja – tak o swojej abdykacji mówi Benedykt XVI – ale podjąłem ją z pełną świadomością i uważam, że dobrze uczyniłem. Niektórzy z moich nieco „fanatycznych” przyjaciół są nadal rozgniewani, nie chcieli zaakceptować mojego wyboru. Myślę o teoriach spiskowych, które po niej nastąpiły: niektórzy mówili, że to z powodu skandalu Vatileaks, inni, że to z powodu spisku lobby gejowskiego, jeszcze inni, że to z powodu sprawy konserwatywnego lefebvrystowskiego biskupa Richarda Williamsona. Nie chcą wierzyć w wybór dokonany świadomie. Ale moje sumienie jest czyste – zapewnił Benedykt XVI.

Papież-senior powiedział w wywiadzie, że „nie ma dwóch papieży -jest tylko jeden, zasiadający dziś na Stolicy Piotrowej”.

„Joe Biden jest katolikiem ALE…”

Benedykt XVI wypowiedział się też na temat nowo wybranego prezydenta USA – Joego Bidena.

– To prawda, jest katolikiem i to praktykującym. Osobiście jest przeciwnikiem aborcji – zauważa emerytowany papież. – Ale jako prezydent kontynuuje linię Partii Demokratycznej…. A w kwestii polityki gender jeszcze nie do końca rozumiemy, jakie jest jego stanowisko – dodał Benedykt XVI.

Benedykt XVI od 28 lutego 2013 jest emerytowanym papieżem, pierwszym od XV wieku, który dobrowolnie zrzekł się swojego urzędu,

Źródło: gosc.pl

11 KOMENTARZE

  1. To ciekawe ze Trump ktory byl przeciwnikiem aborcji nie byl uznawany przez Watykan za chrzescijanina ze wzgledu na jego polityke uszczelnienia granicy poludniowej ale biden ktory jest za aborcja i sponsoruje czarne marsze i aborcje na calym świecie jest katolikiem praktykujacym i chrzescijaninem. A szczepionka testowana na komórkach z aborcjonowanych DZIECI jest zaprobowana przez Watykan

  2. Albo to sfabrykowane albo B16 powinien faktycznie już być emerytem i modlitwa wspierać kościół by jakoś przetrwał antypapież Franka. Teksty o Bidecie świadczą o zupełnym niezrozumieniu tej szemranej postaci.

Comments are closed.