Dzieci będą szczepione na koronawirusa? Niedzielski jest na tak, jeśli…

Zdjęcie ilustracyjne - szczepionka COVID-19 oraz minister zdrowia Adam Niedzielski. / foto: Qpta.es, autor: ABEL F. ROS/Prt Sc TVP Info (kolaż)
Zdjęcie ilustracyjne - szczepionka COVID-19 oraz minister zdrowia Adam Niedzielski. / foto: Qpta.es, autor: ABEL F. ROS/Prt Sc TVP Info (kolaż)
Prenumerata Najwyższego Czasu!

Czy Polska pójdzie śladem Izraela i przeciwko COVID-19 będzie szczepić także dzieci? Minister zdrowia Adam Niedzielski nie wyklucza takiego scenariusza.

Niedzielski był gościem programu „Sedno sprawy” na antenie Radia Plus. Mówił o tzw. trzeciej fali koronawirusa, która kilka dni temu została ogłoszona przez rządzących.

Trzeba się spodziewać, że w tym tygodniu wzrosty zakażeń będą kontynuowane – mówił Niedzielski.

A to oznacza, że twardy lockdown może być zaprowadzony w kolejnych województwach. Na razie obowiązuje na Warmii i Mazurach. Tam wprowadzono go przy średniej zakażeń na poziomie 45 na 100 tys.

Niedzielski zaznacza, by tą średnią się nie sugerować. Decyzje mają być podejmowane w odniesieniu do skali krajowej. Gdy wprowadzano twardy lockdown w woj. warmińsko-mazurskim (w reszcie Polski obowiązuje lockdown nieco lżejszy), tam liczba wyników pozytywnych na COVID-19 była ok. 2,5 razy większa niż w pozostałej części kraju.

Będziemy przede wszystkim szukali tych regionów, które odstają od średniej. Jeżeli ta średnia będzie wysoka i skumulowana, wszystkie regiony będą miały wysoką średnią, to wtedy trzeba podejmować decyzje o charakterze ogólnokrajowym – zaznaczył minister.

Dzieci będą szczepione na koronawirusa?

Punktem stałym każdej rozmowy musi być program szczepień. Nie inaczej było tym razem. Redaktor prowadzący zapytał, czy Polska przewiduje szczepienia dzieci.

Warunkiem są badania. Jeżeli z badań będzie wynikało, że taka możliwość stosowania szczepionki u dzieci jest, to taką możliwość przedstawimy – powiedział Niedzielski.

Wszystkie szczepionki są w procesie ciągłego monitorowania skutków. Jeżeli mamy jakiekolwiek podbudowy naukowe i twarde dane, to zmieniamy decyzję – odniósł się do szczepionek AstraZeneca, które najpierw nie były rekomendowane dla osób starszych, ale potem pojawiły się kolejne badania, na podstawie których wywnioskowano, że preparatem tym można szczepić osoby do 69. roku życia.

Czy jeszcze w tym roku dzieci mogą być szczepione przeciwko koronawirusowi? – To wszystko zależy od wyników badań – zaakcentował Niedzielski.

Izrael rozszerza szczepienia przeciw COVID-19 na dzieci. Pomimo braku testów klinicznych

22 KOMENTARZE

 1. Nie ma pandemii prócz zmienionej definicji, nie ma trzeciej fali jest operacja socjotechniczna i zarządzaniem strachem. Zbrodniarze po to zamówili wielokrotnie więcej dawek, żeby eksperymentować również na polskich dzieciach. Szubrawcy muszą odpowiedzieć za ograniczenie dostępu do lekarzy i za zabronienie leczenia amantadyną i innymi skutecznymi lekami i forsowanie niezbadanych „szczepionek”.

 2. Czyż nie widać w jakim fatalnym kierunku to zmierza? Terapię genetyczną eksperymentalną na dzieciach? Syntezator sqwrysn

  • W Rzeszowie te eksperymenty już niestety mają miejsce. Na razie tylko na grupie dzieci, ale nie wiadomo co potem.

 3. Nie dziwi mnie to że Minister Śmierci chce kolejych ofiar. Im więcej „zaszczepi” tym więcej będzie trupów w 5 fali świrusa.

 4. No tak, pewnie, bo po kilku miesiącach tego medycznego eksperymentu będą akurat wiedzieli, jakie niepożądane skutki długofalowe mogą spowodować te nieprzebadane preparaty u dojrzewających dopiero dzieci i nastolatków. Pan Niedzielski i jego „eksperci” zagwarantują, że nie spowodują one zaburzeń w rozwoju, bezpłodności i przeróżnych chorób od alergii po nowotwory?

 5. jeżeli mamy jakiekolwiek podbudowy naukowe i twarde dane to zmieniamy decyzję

  dotychczasowe dowody naukowe a właściwie ich brak i twarde dane pokazują że poczynania rządzących doskonale opisuje przebieg sinusoidalny o wysokiej amplitudzie i pulsacji

 6. totalny absurd. Gdzie jest bilans korzyści? skoro dzieci przechodzą to jako zwykłe przeziębienie to po co przeprowadzać niebezpieczny eksperyment medyczny?. Potwierdza to brak rozsądku i zdrowego myślenia u takich głąbów jak minister. Takich ludzi trzeba natychmiast odsunąć od władzy i odizolować do czasu procesów.

 7. Handlaz po SGW szuka rynkow zbytu. Wyszczep cwaniaku bachory ojca Rydzyka. Zrob se tez swoje bachory niech zra w mcdonalds i pija glifosat.

 8. Czeska mikrobiolog Soňa Peková powiedziała:
  …że nie ma wystarczającego doświadczenia w medycynie ze szczepionkami modyfikowanymi genetycznie … jak szczepionki na koronawirusa.
  „Nie znamy ich długoterminowego profilu bezpieczeństwa. Nie bałabym się o wiele natychmiastowych efektów, ale takich, które mogą wystąpić za pięć do dziesięciu lat.
  Jeśli ktoś ma trzydzieści lat, może to być ryzyko. Nie zaszczepię się ”- powiedziała mikrobiolog.

 9. Posłuchaj koniecznie co mówi prof. Dolores Cahill.
  Szczepionka nie zawiera wirusa, ale mRNA i programuje komórki ludzkie do produkcji obcego białka – wirusa.
  Będą 3 fale reakcji po szczepionce. Dwie pierwsze fale po dwóch dawkach szczepionki (w większości z małymi objawami tzw anafilaktycznymi) wprowadzą układ odpornościowy w stan chronicznej alergicznej choroby i trzecia fala

 10. będzie katastrofalna – po ponownym kontakcie z wirusem układ immunologiczny będzie atakował i niszczył twoje komórki, bo one zawierają i produkują białko wirusa!! I ta reakcja już nie będzie możliwa do zatrzymania.
  Po około tygodniu w wyniku uszkodzenia organów nastąpi śmierć. Szukaj „Brilliant Professor Explains How Coronavirus ‚Vaccines’ Kill With mRNA „

 11. Każdy jest śmieciem, który mówi o zaszczepieniu na koronawirusa lub jest już zaszczepiony na koronawirusa, a nie przeciwko rzeczonemu wirusowi!

 12. Pylusia se zaszczep panie Niedzielski! Znajdziemy ciebie i twojego koleżkę zmorawieckiego, obojętne jak daleko za granicę się szykujecie, świat jest mały! Dopadnie Was jeszcze prawo i sprawiedliwość! Przy okazji się dowiecie co znaczą te słowa!

Comments are closed.