Mamy „antysemitkę” w Platformie Obywatelskiej? I nie chodzi o Śledzińską-Katarsińską…

Ewa Kołodziej Fot. Wikipedia
Ewa Kołodziej Fot. Wikipedia

Świat huczy o apelu 442 deputowanych i senatorów z 22 państw UE przeciw izraelskiemu osadnictwu. Apel mówi o „faktycznej aneksji” Zachodniego Brzegu Jordanu przez Izrael i wzywa kraje europejskie, by wykorzystały objęcie władzy przez administrację Bidena do mobilizacji przeciw „kolonizacji okupowanych terytoriów palestyńskich”.

List parlamentarzystów został wysłany do ministerstw spraw zagranicznych różnych krajów europejskich. Podkreśla się w nim, że „pomimo pandemii koronawirusa w zeszłym roku odnotowano największą od czterech lat liczbę wyburzeń palestyńskich domów i struktur.”

Pod listem podpisali się w większości socjaliści, socjaldemokraci, liberałowie i Zieloni. Wśród sygnatariuszy są m.in. brytyjski poseł niezrzeszony, były lider Partii Pracy Jeremy Corbyn, szef skrajnie lewicowego francuskiego ugrupowania Zbuntowana Francja Jean-Luc Melenchon, a także wiceprzewodnicząca Bundestagu, Zielona Claudia Roth.

Mamy też sygnatariusza z Polski i nie jest to wcale Iwona Elżbieta Śledzińska-Katarasińska, była działaczka PZPR i dziennikarka „Głosu Robotniczego” i „Dziennika Łódzkiego”, która brała udział w nagonce antysemickiej w 1968 roku.

Z Polski pod listem podpisała się… Ewa Kołodziej z KO-PO. W 2002 kandydowała do katowickiej rady miejskiej i została radną została w trakcie kadencji w miejsce Andrzeja Sośnierza. W wyborach parlamentarnych w 2011 uzyskała mandat poselski jako kandydatka z listy PO. Podobnie w wyborach w 2019 z powodzeniem ubiegała się o poselską reelekcję z ramienia Koalicji Obywatelskiej.

Na jej usprawiedliwienie można zaliczyć to, że inicjatorem listu była lewica z Izraela. Od 1967 r. armia izraelska okupuje Zachodni Brzeg i Wschodnią Jerozolimę, gdzie mieszka ok. 3,1 mln Palestyńczyków oraz ponad 675 tys. Izraelczyków w osiedlach uznawanych za nielegalne.

Izraelskie osadnictwo przyspieszyło w ostatnich latach pod rządami premiera Benjamina Netanjahu, przy, jak stwierdza AFP, milczącej aprobacie Donalda Trumpa w Waszyngtonie. Dlatego teraz na fali anty-trumpowskiej polityki Bidena, lewica widzi szansę zmiany stanowiska USA.

Może więc poseł Kołodziej do „antysemitów” nie zaliczą, ale jej podpis po owym apelem to kolejny dowód, że Platforma zbacza na lewo także w polityce zagranicznej.

Źródło: AFP/ Le Figaro/ PAP

41 KOMENTARZE

 1. Co ciekawe – wygląd ta pani ma mocno „śródziemnomorski” – czyli prawdopodobnie jest żydówką…

   • Nie można wykluczyć że Grzegorz Braun i reszta Konfederacji nie byli zaproszeni, z racji lewicowej proweniencji inicjatorów. Nie mniej, sami z siebie, winni petycję poprzeć gdy została upubliczniona…
    PS. za to, nie dziwi brak podPiSów syjonistycznych koryciarzy koser-nostry żoliborskiego genseka.

 2. niezależnie od źródła to jest bardzo potrzebna inicjatywa – wyżej dobre pytanie: gdzie Konfederacja (którą od dawna nazywam – Kompromitacją) Gdzie szczęść Boże Grzegorz Złotousty?

 3. „pomimo pandemii koronawirusa w zeszłym roku odnotowano największą od czterech lat liczbę wyburzeń palestyńskich domów i struktur.” Izrael okupuje Palestynę, dokonuje morderstw i ataków. Na terenach Palestyny Izrael robi holokaust. Niech nawet sam diabeł zmobilizuje przeciw „kolonizacji okupowanych terytoriów palestyńskich”, byle Ci ludzie mogli normalnie żyć na swoim terytorium. Izrael robi to samo co Niemcy w czasie I i II wojny światowej. Maurice Samuel:„My żydzi jesteśmy niszczycielami”

  • Brawo 👏 za celną uwagę. Konkluzja autora artykułu BD/kto to?/”… jej podpis po owym apelem to kolejny dowód, że Platforma zbacza na lewo także w polityce zagranicznej.”, to kużwa dorabianie via posłanka, każdemu kto piętnuje iSSraelskie żydo-naziolstwo, lewicowego garba. Ja bym chętnie, już za samą tą odwagę, widział Panią Kołodziej w Konfederacji…

 4. Tekst wymagałby rozszerzenia o adnotację czy była to akcja tylko dla lewicy, czy też tylko oni lub w większości podpisali, a mogli wszyscy. Bo ja, wróg lewaków, akurat w tym przypadku całkowicie się z nimi zgadzam, co nie czyni mnie i mi podobnych automatycznie lewakiem.

  • Tak. Inicjatywa wydaje się słuszna. Oczekiwałbym podpisów posłów Konfederacji, przynajmniej „skrzydła narodowego”.

  • Ty „Paweł” [mi podobnych] masz jakąś niepolski sposób odmieniania zaimków osobowych. Napletek ci nie cierpnie, bo go nie masz. Zatem podsumowuję twoje wywody, mając ciebie we w du[p]ie 💩💩💩

 5. Ciekaw, że w tej susznej sprawie nie widzimy głosów posłów Konfederacji, tylko wyśmianie jakiejś blondynki z PO, która akurat w tej sprawie zachowała się przyzwoicie.

  • Też coś, przecież to koncertowa dupa jeeest! No dobrze, może nie aż koncerty ale POPiSY na flet i wiolonczelę na pewno!

   A wam to się wszystko z jednym kojarzy!

 6. A wy tu też zboczeni ale w którą stronę właściwie? Bo właśnie wasze gwiazdy poparły obsadzanie MSZetu jakimiś żydowskimi gnidkami i głosowały za ustawą JUDY!

  Nie bez powodu nazywają was KORfederacją!

 7. Ta pani jest bardzo piękna i piękne ma przekonania – brawo , zapewne wzięte z historii. Ale jak zwykle i to pewnie sa brzydkie babole krytykują takie piekności , bo na nich to wzystko juz wisi i im wisi, ale dopiec potrafią. Choć nienawidzę PO to ta pani ma tysiąc plusów. Brawo za odwagę , mam nadzieję ,że żydki pani nie zamkną. A reszta bałwanów nich zamilknie.

 8. Co to za bzdury? Piaskownica???
  1. Lewica” w Europ i nawet w USA, czasem ż-muną na czele, ma „zezwolenie” na krytykę Izrela (a w innych aspektach, czasem nieświadomie, wspiera interesy ż, aż miło, m. in. poprzez „kolorowanie Europy”). ,,

 9. „Demokraci” w USA, z nacją na czele, często są „najodważniejszymi” krytykami Izrela. Tak to działa – w ramach spełniania ról w „sporze polirtycznym”
  2. Czy autor tego art. czytał i zrozumiał, co napisała pani IŚK w 68 r., w „antys-ckim” wpisie? Moim zdaniem, jako Ż-ka z PL wytyka ostro hipokryzję z Ż-om z USA. Powtarzanie o antys, jest propagowaniem widzenia świata a la gw. Do tego dążycie?

 10. Fakt, że wówczas taka wypowiedź wsparła jakoś Gomółkę, nie zmienia tego, że trudno coś temu zarzucić: „Gdzie byliście, wy, ideolodzy i praktycy syjonizmu, którzy próbujecie oszukać własne i świata sumienie, co uczyniliście dwadzieścia parę lat temu, by nas uratować?

  • W swoim brudnym zacietrzewieniu łączycie się pod znakiem gwiazdy Dawida, tej samej gwiazdy, z którą my wchodziliśmy do komór gazowych (…) Naprawiacze i weryfikatorzy historii spod znaku syjonizmu, obrzucając Polskę błotem zapomnieli o jednym. To błoto nie ich brudzi, lecz ich samych.“

  • Wiesław Gomułka (nie Gomółka), ma bardziej plebejską proweniencję, niż sugerować si zdaje „jok”, który to „jok” jest nieślubnym synem wodza Azteków PEPEGAzGUMY!

 11. Kończąc moje komentarze, 4 wyżej – wynikające z mojego subiektywnego oglądu rzecz jasna :) – dodam, że w tzw. świecie zachodnim, krytyka Izrela jest/bywa dopuszczalna, WYŁĄCZNIE z pozycji tzw. lewicowych…..

 12. Nie mogę sobie jednak odmówić komentarza, nawet nie tyle w stronę „zachwyconych”, co raczej nas wszystkich. Nie szukajmy/oczekujmy sojuszników i przyjaciół wśród tych 442, nie podniecajmy się tym dawno odgrywanym antyizr-zmem. Za chwilę ci 442 mogą przegłosować/absolutnie są w stanie, nie zmieniając poglądów, rezolucję o zwalczaniu antyse-zmu w Polsce i „zwrocie mienia ż”….

  • niestety moder zablokował komentarz w którym wytykam ci zasadnicze błędy w interpretowaniu problemu, więc inaczej. żydowskiej kalumnie, chciejstwo i roszczenia nie są argumentem na odwracanie głowy od syjonistycznych zbrodni, tylko dlatego że lewica chce grać rolę pierwszych „sprawiedliwych”. Co i tak, zawsze kończy się na pustosłowiu, bo gdy przychodzi do nałożenia realnych sankcji, łże-prawica i lewica razem tańczą jak iSSrael zagra…

 13. antypolisie, gdzie piszę o odwracaniu głowy? Gdzie? Mówię – ci „lewicowcy” co przyspasabiają Europ/USA według ż-skich interesów, często uważają się za antyizrelskich, choć na ich czele jest ż-muna. Tak to widzę. Ani ci „antyizrelscy” „lewicowcy” spod znaki ż-muny, ani „prawicowcy” uwielbiający Izrel, nie są naszymi/moimi przyjaciółmi sojusznikami.

  • „Podniecanie się”, że ktoś tam potępił Izrel, jest oznaką tego, że nie patrzało się na świat do tej pory. Ktoś wyżej napisał „brawo za odwagę”. To nazywam bzdurą – to jest tylko wpisanie się w „eurolewicę”

 14. Po prostu piszę, że np spór New York Times/Washington Post (ż.lewic.) kontra Washington Time/NY Post (ż – neokoni), nie jest dla mnie sporem autentycznym, lecz atrapą sporu, zastepującą gawiedzi dyskurs demokratyczny, rzekłbym – w celu zarządzania emocjami amer-skiego. Nawet w czasach, jak spór przyjmował ostre formy, gdyż taki ..

  • …. był wymóg chwili.Twierdzę, że to iż „prawicowy” sędzia Kaufman i prokurator Cohn (później mentor młodego Trumpa) skazali na śmierć komunistycznych Rosenbergów, nikogo z wymienionych nie czyni naszym sojusznikiem. Sądzę, że dla obu stron najważniejsze była, nie rozgrywka zimnowojennna, lecz by ten świat „był dobry dla Ż”. Naprawdę nie widać, takich moich intencji? Naprawdę można sądzić, że namawiam do „odwracania głowy”???

 15. Zresztą, po namyśle, może masz w pewnej części rację. :) Załóżmy: jak Unia przyjmuje rezolucję antyizrelską, Polska nie powinna się ociągać, stać z boku, lecz zagłosować razem z całą Unią. Problem tylko w tym, ze nie spowoduje to propolskości Unii. Nie stanie się naszym przyjacielem…

  • Nie będzie brała strony PL, lecz przeciwną, także, a może zwłaszcza, w jakichkolwiek „sporach”/sporach polsko-żyskich czy nawet polsko-izreslkich. I to pomimo, że wydała np. wspomnianą rezolucję i to pomimo, że PL by ją wsparła

 16. W przeszłości było w UE parlamencie sporo głosowań wymierzonych w syjonistów, w których poparcie nie przebiegało po linii lewica/prawica. Choć nigdy, tylko z PiSu nikt nie odważył się „podnieść rękę” na iSSrael. Posłanka wykazała się odwagą, czego dowodzi fakt że była jedyną z Polski …

  • … Ja nie wiem, ..może Ona ma lewicowe poglądy, to sprawa Palestyńska jest kwestią elementarnej przyzwoitości i traktowania wszystkich podmiotów sceny międzynarodowej jedną miara. Oczekuję, zwłaszcza od tych którzy tak gardłują o Krymie, promila tej „wrażliwości” wobec praw Palestyńczyków i innych narodów gnębionych przez żydo-naziolstwo …

Comments are closed.