Polacy zadowoleni z dymisji wiceministra Kowalskiego [SONDAŻ]

Janusz Kowalski.
Janusz Kowalski. / foto: PAP

Wyrzucenie z rządu przybocznego Zbigniewa Ziobry zostało pozytywnie przyjęte. Sondaż pokazuje, że ponad 34 proc. osób pozytywnie odebrało dymisję Janusza Kowalskiego.

Wiceminister aktywów państwowych Janusz Kowalski został wyrzucony z rządu. „Bulterier” Zbigniewa Ziobra podpadł PiS swoimi atakami na Brukselę i krytyką pomysłów Mateusza Morawieckiego.

Według mediów to również Kowalski miał stać za przeciekami do mediów slajdów przedstawiających założenia Krajowego Planu Odbudowy. To właśnie ta ostatnia sprawa miała przesądzić o dymisji.

Pracownia SW Research sprawdziła, jak Polacy ocenili wyrzucenie z rządu Kowalskiego. Okazuje się, że dymisja została przyjęta pozytywnie.

Aż 34,2 proc. respondentów oceniło dymisję pozytywnie. Natomiast zaledwie 11,2 proc. ankietowanych oceniło ją negatywnie.

Ponad połowa respondentów – 54,6 proc. respondentów nie potrafiło zająć zdania w tej sprawie.

– Częściej zadowolenie z odwołania Pana Janusza Kowalskiego wyrazili mężczyźni (39 proc.), osoby powyżej 50tego roku życia (39 proc.), z wykształceniem podstawowym (36 proc.) oraz zarabiające powyżej 5 tys. PLN (48 proc.) – komentuje wyniki badania Małgorzata Bodzon, Senior Project Manager w SW Research.

Badanie zostało przeprowadzone w dniach 23.02-24.02.2021 r., na próbie 800 internautów powyżej 18. roku życia.

Źródło: Rzeczpospolita

5 KOMENTARZE

    • Jak na pisowskie standardy, to Kowalski jest nad wyraz przyzwoitym politykiem. Z tą niewątpliwą zaletą, jaką jest realizm co do konsekwencji „planów odbudowy” opartych na UE kibucowych wekslach. Osobiście nie miałbym nic przeciwko gdy teraz Janusz Kowalski został przygarnięty przez Konfederację, co by do wyborów parlamentarnych można było sprawdzić jego faktyczną wartość …

    • co jest wart człowiek co mówi na drugiego dupek, człowieku jesteś większym dupkiem i to wszystko.Powinieneś czyścic buty panu Kowalskiemu, tylko nie wiem czy to potrafisz. Zaznaczam to nie moja partia, nie znasz człowieka nie oceniaj.

Comments are closed.