Tomasz Zimoch ucieka z PO. Spiker jednym zdaniem zakończył współpracę

Tomasz Zimoch. Foto: PAP
Tomasz Zimoch. Foto: PAP

Poseł Tomasz Zimoch złożył we wtorek rezygnację z członkostwa w klubie Koalicji Obywatelskiej. Szykuje grunt pod przejście do ruchu Szymona Hołowni?

„Tomasz Zimoch złożył dziś pismo o rezygnacji z członkostwa w klubie” – poinformował rzecznik PO Jan Grabiec.

Jak dodał, pismo jest jednozdaniowe, poseł nie wyjaśnił w nim przyczyn swej decyzji.

Nieoficjalnie od polityków Koalicji Obywatelskiej można usłyszeć, że współpraca z Zimochem od dłuższego czasu nie układała się dobrze.

Zimoch na razie nie komentuje powodów porzucenia partyjnej legitymacji. W ostatnim czasie jego nazwisko często przewijało się w kontekście ewentualnych transferów do nowo utworzonego sejmowego koła Polska 2050 Szymona Hołowni.

Poseł Paulina Hennig-Kloska, która niedawno przeszła z klubu KO do tego koła, powiedziała we wtorek PAP, że nic nie wie o tym, by Zimoch miał pójść w jej ślady. Przypomnijmy jednak, że pani Hennig-Kloska jeszcze trzy dni przed dołączeniem do Hołowni także nie wiedziała, że tam idzie. A przynajmniej oficjalnie, bo transferowi zaprzeczała.

Tomasz Zimoch to znany komentator sportowy, w przeszłości związany z Polskim Radiem. Do polityki wszedł w 2019 roku za namową ówczesnego lidera PO Grzegorza Schetyny, który zaproponował mu start z miejsca pierwszego listy KO w Łodzi. Polityczne małżeństwo trwało niecałe dwa lata.

 

5 KOMENTARZE

  1. Wiadomo ! Specsłużby już zadecydowały i Panu Zimochowi oficer prowadzący zdradził co trzeba robić…
    W szambie dalej się kotłuje…

  2. Do dzis pamietam ten okrzyk „Koncz pan, panie Turek!”. Czyzby nie chodzilo tylko o mecz?
    W radio nie widac:) Pewnie bedzie pasowac do eko-sodomo-femino- „prawicy” pana Placzka

Comments are closed.