Zbędna Unia Europejska. Polacy chcą zostać w Wielkiej Brytanii po Brexicie

Spotkanie premiera Borisa Johnsona z Ursulą von der Leyen Zdjęcie ilustracyjne: EPA/OLIVIER HOSLET / POOL Dostawca: PAP/EPA.
Spotkanie premiera Borisa Johnsona z Ursulą von der Leyen Zdjęcie ilustracyjne: EPA/OLIVIER HOSLET / POOL Dostawca: PAP/EPA.

Tak demonizowano Brexit w polskich mediach, a tymczasem Polacy wolą zostać w Wielkiej Brytanii poza Unią, niż wracać do należącej do UE Polski.

Blisko 2,5 mln obywateli państw członkowskich UE otrzymało „settled status”, który umożliwia pozostanie w Wielkiej Brytanii bezterminowo. Kolejne dwa miliony uzyskały „pre-settled status”, czyli pozwolenie na mieszkanie na Wyspach przez 5 lat.

Nietrudno się domyślić, że to Polacy są najbardziej zainteresowani pozostaniem w Zjednoczonym Królestwie. Jak informuje polonijny serwis informacyjny „Polish Express”, prawie milion Polaków woli być poddanymi królowej Elżbiety niż unijnych eurokratów. Obywatele RP złożyli już 911 240 wniosków.

Drugą nacją po Polakach są Rumuni (836 980 wniosków), a na dalszych miejscach południowcy: Włosi (472 300), Portugalczycy (354 190) i Hiszpanie (301 790).

– Obywatele Europy to nasi przyjaciele, rodzina i sąsiedzi, dlatego jestem naprawdę dumny, że przekroczyliśmy już liczbę pięciu milionów wniosków – skomentował minister ds. emigracji Kevin Foster.

Tak, 5 milionów ludzi woli unię Anglii, Walii, Szkocji i Irlandii Północnej od unii von der Leyen, Michela, Sassoliego, Merkel i innych. A tak straszono tym Brexitem…

Źródło: money.pl

7 KOMENTARZE

 1. Tak samo, te propagandowe statystyki że 90% Polaków kocha EU są takiej samej wartości jak propaganda EU, że UK po odejściu z iv rzeszy się rozpadnie, upadnie, zdechnie, wywróci, biegunki dostanie, etc! ***** EU!!!!!

 2. To że ktoś zalegalizował pobyt w UK nie oznacza, że chce tam zostać. Ludzie specjalnie ostatnio nie mają wyboru, muszą siedzieć tam gdzie ich uziemiono. Zresztą nawet gdyby nie musieli, to wybór jest jak miedzy dżumą a cholerą.

 3. Jak ktoś tu ma pracę i mieszkanie to nie będzie uciekał na kontynent żeby szukać sobie nowej. To nie jest kwestia przynależności do UE lub nie. Co? Mam sprzedać mieszkanie i szukać nowej pracy bo UK wyszła z UE? Co wy tam łykacie w tym NCzasie?

 4. A kto powiedzial, ze Polacy wola Krolowa
  od Unii?!
  Chyba kazdy kraj Europejski jest OBECNIE
  LEPSZY OD POLSKI (z wyjatkiem WEGIER).
  Do czego mieli by wracac?! Do homofobow
  i fanatykow? Do wiecznego niepokoju
  i plucia we wlasny talerz?
  Polska nie jest krajem do POWROTOW.
  A poza tym, jesli ktos zbudowal zycie
  w innym miejscu… dzieci, szkoly, prace,
  Poziom zycia, kultura…Nowe przyzwyczajenia… Czlowiek nie jest
  przedmiotem uzytkowym.

 5. nasz rzad musiał sie zdziwić pewnie dalej są pewni ze na wyspach jest jakieś 750 000 i duzo wraca do kraju

Comments are closed.