Dzik zaatakował i ranił mieszkańca Zabrza! Policja zastrzeliła zwierzę na oczach świadków [WIDEO]

Dzik. Foto: pixabay
Dzik. Foto: pixabay

Policjanci zastrzelili dzika, który chwilę wcześniej został potrącony przez samochód w Zabrzu. Będące w szoku zwierzę rzuciło się na przechodnia, raniąc go w nogę. Zaatakowało także mundurowych.

Policjanci z Zabrza otrzymali zgłoszenie o potrąceniu dzika. Gdy dojeżdżali na miejsce okazało się, że rozwścieczone zwierzę zaatakowało 61-letniego mężczyznę.

„W trakcie dojazdu na miejsce zdarzenia policjanci otrzymali wiadomość, że potrącony dzik zaatakował 61-letniego przechodnia” – informuje policja.

„Kiedy mundurowi tam przybyli, zwierzę zaatakowało jednego z nich. Policjant z uwagi na bezpośrednie zagrożenie życia i zdrowia osób postronnych oraz swojego wykorzystał broń palną oddając 4 strzały w kierunku zwierzęcia” – oto dalsza część komunikatu.

Zaatakowany przez dzika 61-latek z raną nogi został przywieziony do szpitala.

18 KOMENTARZE

 1. To zdarzenie to efekt krańcowej głupoty niektórych miastowych ciulów,dokarmiających te niebezoieczne zwierzęta na terenach zabudowanych.

 2. Już się bałem, że Policja zastrzeliła dzika w obecności partnerki dzika i że w związku z tym partnerka przeżywa traumę, więc podniesie się klangor w Brukseli, wśród obrońców korników i wściekłych macic…

 3. Pozabierać tym fajom broń! Cud, że nie postrzelili siebie lub gostka atakowanego przez dzika.

 4. spłoszone czy ranne zwierzę często tak reaguje – a policjanci to bezmózgi – szczecina dzika potrafi zrykoszetować pocisk karabinowy, a co dopiero z pistoletu – rykoszety mogły poranić osoby postronne …

 5. Idiotyczny tytuł, a co mieli zastrzelić faceta na oczach dzika?!
  Jak coś policjanci zrobili dobrze, to piadkownicowi redaktorzy nadają takie tytuły.

 6. Cztery strzały z pistoletu
  „w kierunku zwierzęcia” wykończyły dzika? Nie wierzę. Prędzej by padł na kowid. No chyba że policjant strzelał z armaty.

 7. Policja powinna żołędzi dzikowi przywieść ,a potem poprosić by Miasto opuścił.CO ZA EO-IDIOCI MIESZKAJĄ w Ża——.

 8. Z tej odległości dobry strzelec wali w ziarnko piasku. Ale dobrze, niech dzielna milicja obywatelska ma na koncie jakąś skutecznie zakończoną akcję. Na stacji benzynowej się nie udało, choć dzielny mundurowy oddał ponoć aż 22 strzały. Czy nie nie macie wrażenia, że Pan Bóg te kule tak nosił, żeby ta kobieta nie została zraniona?

 9. Przecież na filmie słychać 6 strzałów, to jeśli 4 oddali w kierunku zwierzęcia, to 2 strzały oddali w jakim kierunku?

Comments are closed.