Horban: Wielkanoc najprawdopodobniej w półlockdownie. „Bardzo trudno jest zamknąć granicę, gospodarkę i wszystkich w domach”

Prof. Andrzej Horban. Foto: PAP
Prof. Andrzej Horban. Foto: PAP

Główny doradca premiera ds. mniemanej pandemii prof. Andrzej Horban znów zabrał głos. Jego zdaniem Polacy powinni się przygotować na Wielkanoc w „częściowym lockdownie”. Jak przyznał, rządowi trudno byłoby bowiem pozamykać wszystkich w domach.

– Spodziewaliśmy się trzeciej fali, niestety nadeszła i nie wiem, jaka ona będzie – mówił w Radiowej Trójce Horban. Pandemiczny ekspert twierdził, że rząd „radzi sobie na tyle, na ile może radzić sobie w tej sytuacji”.

Padło także pytanie o możliwą dynamikę zakażeń, na które Horban odparł, że „dobrze nie jest”. – To żeśmy też mówili już parę dni temu, że w tym tygodniu będzie prawdopodobnie 16-20 tys. nowych zakażeń (dziennie – przyp. red.) – stwierdził.

– To jest bardzo logiczne, to już wiemy, dlatego, że podążamy ścieżką , którą przeszły kraje leżące bardziej na zachód od nas – dodał.

Pandemiczny doradca premiera odniósł się także do możliwych koronaobostrzeń podczas Świąt Wielkanocnych. – Nie potrafię powiedzieć, jak to będzie wyglądało, ale na pewno nie będą to normalne święta jeszcze – zaznaczył Horban. Przyznał, że rząd skłania się do „warunków półlockdownu, a nie całego lockdownu”.

– Można próbować pełnego lockdownu, ale to nie uda się z kilku powodów. Bardzo trudno jest zamknąć granicę, gospodarkę i wszystkich w domach. To, co możemy zrobić, to uprawiać politykę zmniejszania szkód – powiedział pandemiczny doradca premiera.

Beata Michniewicz pytała także o to, czy członkowie rządu nie powinni zostać zaszczepieni w pierwszej kolejności.

– Gdyby pani zapytała o moją opinię, to myślę, że większość Rady Medycznej jest za tym, żeby te tysiąc osób z rządu szczepić. To nie jest olbrzymia grupa, to nie zaburza niczego, a lepiej mieć jest rząd zdrowy niż rząd, który ledwo zipie – stwierdził Horban.

Źródło: Radiowa Trójka

17 KOMENTARZE

 1. Od wczoraj trwa pompowanie danych; z 4000 skoczyło im do 15000.

  W moim miasteczku, w szpitalu powiatowym na oddziale geriatrycznych od wczoraj WSZYSCY pacjenci nagle mają koronawirusa, zaś znajoma z kręgów sanepidowskich powiedziała mi, że przyszła wytyczna, żeby wszystkim testowanym pisać wynik dodatni.

  • Nic nowego ,kwestia tylko który i czy w ogóle jakiś polityk ,prawnik ,biznesmen będzie miał odwagę ten burdel rozgonić i postawić przed sądem ,jeden klocek musi upaść a całe domino światowe skończy w rynsztoku.

  • Narodowy Spis Ludności i Mieszkań.
   Różnił się będzie od tych poprzednich, przeprowadzanych do 2011 roku, spis będzie obligatoryjny, a za nieprzystąpienie do niego będzie obowiązywała kara grzywny.

 2. W jakim bantustanie żyjemy, że taka chodząca porażka jak Horban ciagle jest szefem doradców premiera. Żyje z naszych podatków i będzie chrzanił, że mozna spróbować pełnego locdownu, jak to mówił jeden polityk wsadzić tę ekipę do wora a wór do jeziora.

 3. Chciałbym to widzieć jak rząd się szczepi i czym? Ile to już mamy ofiar śmiertelnych po tym zajzajerze, bo to jeszcze nie szczepionka, badania kliniczne trwają. A skoro ten zajzajer ma działać pół roku, to już ci pierwsi do powtórki w czerwcu i kto się dowie kto na co zmarł?wszystko będzie covid?

 4. Innymi słowy, koronawirus nigdy nie miał na celu zapewnienia ludziom „bezpieczeństwa” ani ochrony ich zdrowia. Chodziło o transfer bogactwa od biednych do najbogatszych przy jednoczesnej restrukturyzacji świata w taki sposób, aby znieść wszelką normalność i wiele swobód.

 5. a co powiecie na wsadzenie horbana niedzielskiego pinokia simona i grzesiowskiego guta dodajmy do bandy zbrodniarzy,tak na dożywocie bez jedzenia i picia bo po co na nich jeszcze nakładać grosze oczywiście zamaskować kury synów wiadra na łby założyć i w kozi róg niech śmieci zdychają aby szybko i skutecznie !!!

 6. Myślę, że większość z nas życzyłaby sobie, żeby rząd ledwo zipiał a potem zszedł… Choćby ze sceny…

 7. Najmniejszą szkodą dla ogółu społeczności byłoby zamknięcie w więzieniu tego profesorka i innych jemu podobnych.

 8. On i reszta kolesi na Zanzibar na święta, a Polacy w domu. Mordą mu się śmieje, bo urobił rząd na 1,5 ml maseczek od Kulczyka dla Polaków niby za darmo dla 2-ch województw. Wydają nasze podatki na kolesi, a gdzie jeszcze pozostałe województwa. Piepszył, że koszt maseczki dla Polaka to 4 zł, czyli już dostanie prowizję z 60 000 000 zł. A rozporządzenie w par. 25 mówi tylko o maseczkach i nie mówi o chirurgicznych i FFP2. Oszuści

Comments are closed.