Ile pieniędzy ma Jarosław Kaczyński? Od 2015 roku prezes sukcesywnie się bogaci

Jarosław Kaczyński Źródło: PAP
Jarosław Kaczyński Źródło: PAP

Z oświadczeń majątkowych Jarosława Kaczyńskiego wynika, że jego oszczędności znacząco wzrosły odkąd w 2015 roku jego partia przejęła władzę.

Finanse wicepremiera i prezesa PiS prześwietlił „Super Express”. Według sprawozdań finansowych polityka, w 2015 roku jego oszczędności opiewały na kwotę 15 tys. zł (9 listopada 2015). Już cztery lata później, we wrześniu 2019 r. na koncie prezesa pojawiła się dobra zmiana i odłożone przez niego środki sięgnęły 71 tys. zł.

Kaczyński w Polsce PiS bogaci się sukcesywnie – z najnowszego sprawozdania finansowego „naczelnika” wynika, że odłożył już 104 tys. zł.

Dodatkowo prezes Prawa i Sprawiedliwości jest współwłaścicielem willi na Żoliborzu – należy do niego 1/3 domu w którym obecnie mieszka z kotami. Budynek ma 150 metrów kwadratowych, a pięć lat temu jego wartość wyceniono na ok. 1,5 mln zł.

„SE” przypomina ponadto, że Kaczyński jest zadłużony. Zaciągnął kredyt w w SKOK Kasie im. Stefana Stefczyka. Według sprawozdania z kwietnia 2020 pozostało mu do spłaty jeszcze 107 tys. 602 zł. Pożyczone pieniądze miały ponoć służyć opiece nad chorą matką.

Źródło: „Super Express”

11 KOMENTARZE

  1. A wiecie, że siedziba PiSu mieści się w nieruchomości żydowskiej, która jest przekazywana z rąk do rąk ale zawsze żydowskich? A Teatr Żydowski, kiedy go żydzi sprzedali, przeszedł do Garnizonu Warszawskiego. A teraz miasto dało im 150 mln na nowy teatr. A PiSowi nie chce dać! Ja ułybnułsia… :) A co na to polskie katole? Katole żądają prawa do uboju rytualnego!

  2. No proszę , a zawsze mówił ,że do polityki nie idzie się dla pieniędzy. Zbiera stary dziad na starość ,żeby mu doopsko lekarze ratowali , a na tym zdjeciu , w tej maciejówie z pegereu wygląda jak przestępca , w najlepszym przypadku cieć.

  3. Bosak co ma? Kilka rozpoczetych falultetow i zadnego nie ukonczonego.
    Berkowitz to chociaz kase zgarnal za nieistniejaca aplikacje.

  4. Haaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa, duża część naszych obywateli wzbogaciła się jeszcze bardziej, ale to chyba dobrze?

  5. 100 tysięcy złotych oszczędności to niewiele jak na urzędnika, posła i szefa partii. Można nawet powiedzieć, że to dziadowskie pieniądze.

Comments are closed.