Korwin-Mikke: My od roku żyjemy jak więźniowie

Janusz Korwin-Mikke w Sejmie. / foto: PAP

My od roku żyjemy jak więźniowie – a śmiertelność mamy taką samą jak Wolne Kraje. Na razie: bo przecież za dwa tygodnie te kraje zdecydowanie przegonimy – pisze w najnowszym felietonie poseł Janusz Korwin-Mikke.

Janusz Korwin-Mikke w swym najnowszym felietonie na łamach korwin-mikke.pl dowodzi tego, że Polska wypada, poprzez zastosowanie lockdownu, znacznie gorzej niż kraje, które nie stosowały go w takiej skali (albo zaraz zacznie wypadać – red.).

Na początek Korwin-Mikke odnosi się do przykładu Brazylii, gdzie rządzi niepoprawny politycznie Jair Bolsonaro, nazywany przez media brazylijskim Trumpem albo brazylijskim Korwin-Mikkem. Polityk przypomina historię z początku urzędowania Bolsonaro.

Gdy tylko objął prezydenturę, zaczęły się pożary w Amazonii. Lewactwo oszalało: „Palą się płuca świata”. Oferowano Brazylii wszelką pomoc. Prezydent śmiał się, że na świecie nie było ludzi, pożary puszcz były – a jakoś dżungla była gęstsza niż obecnie. Oferty pomocy odrzucił – i nie robił nic – pisze i dodaje, że oczywiście pojawiły się wrzaski i oskarżenia wobec Prezydenta.

Potem przyszedł CoV-19. Prezydent odmówił „walki z wirusem”, wyrzucił ministra zdrowia, który chciał robić jakieś lock-downy, hamował zapędy gubernatorów stanów – ale oczywiście pozwalał kupować szczepionki. Kupują chińskie – a ostatnio rosyjską. Bo nie wiadomo, czy lepsze – ale znacznie tańsze – kontynuuje i przypomina, że tu też pojawiały się oskarżenia.

Kto uważnie śledził narastającą koronahisterię w mediach dobrze pamięta obrazki z Brazylii i informacje o masowych grobach, które miały rzekomo obrazować niespotykaną tragedię w tym kraju.

A ja w kwietniu pisałem, że to się wyrówna. We wrześniu napisałem, że do 1 marca dogonimy Szwecję i Brazylię w liczbie zmarłych na CoV-19 na głowę mieszkańca. Właśnie doganiamy (w skali Gibraltar 2,5; Nigeria 0,009 na tysiąc): Polska 1,1; Brazylia 1,1; Szwecja 1,2… – zauważa Korwin-Mikke.

Kraje, które nie robiły żadnych lock- -downów, kwarantann, nie nakazywały noszenia maseczek, z rzadka zamykały szkoły – ale nie zamykały businessów. Ludzie żyli normalnie, pracowali, śmiali się, kochali… A czasem płakali; takie jest życie – dodaje.

I podsumowuje, iż „my od roku żyjemy jak więźniowie – a śmiertelność mamy taką samą jak Wolne Kraje. Na razie: bo przecież za dwa tygodnie te kraje zdecydowanie przegonimy”.

62 KOMENTARZE

 1. …ludzie w PL żyją jak więźniowie bo głupi i tchórzliwy Naród pozwala robić socjalistom takie rzeczy …..a socjalisci nie mogą bez tego żyć – oni to kochają tj redystrybucję i centralne planowanie

 2. My? ja szmaciarzu nie zyje jak w wiezieniu. Moze dlatego ze interesuje sie ptakami i wedkarstwem. nie musze sie po galeriach bujac. wystarczy bulka w kieszeni i jestem szczesliwy.
  Dlatego jak ci zle to sie podpal przyglupie,bedziesz na ustach a i meczennikiem za wolnosc pozostaniesz.

 3. I może sobie gadać. Dopóki telewizor nie powie, że wi4us już niestraszny dopóty ludzie będą robić tak jak nakazują „starsi i mądrzejsi”. Od kwietnia jest przewidziany trzeci lokdałn, załamanie łańcuchów dostaw i wprowadzenie dochodu podstawowego.

  • Gdyby gadal madrze i do rzeczy to zadna wroga propaganda by mu nie zaszkodzila.
   Niestytey, iloscia glupot jakie nawygadywal moznaby zapelnic encyklopedie.

   • Czyżbyś chciał nas przekonać że mniej głupot (czyli więcej „mądrości”) wychodzi z ust peowców, pisowców, sldowców? To muszę cię uświadomić, że masz zamienione znaczenia pojęć: głupota i mądrość.

 4. Idzie wiosna, dawaj tetryku jeździć na ryby. Tylko nie łaź po lodzie jak Twój ziomek i przyjaciel stalinowiec korowiec.

 5. He he…
  Pokazcie mi takie brazylijskie medium, ktore mazywaloby Bolsonaro brazylijskim Korwinem – Mikke

  „A ja w kwietniu pisałem, że to się wyrówna. We wrześniu napisałem, że do 1 marca dogonimy Szwecję i Brazylię w liczbie zmarłych na CoV-19 na głowę mieszkańca.”

  A jeszcze wczesniej pisal/mowil pan ze nie ma zadnego COVIDa bo go nie widac.

 6. I jak widać powyżej bardzo uaktywnił się ten ścierwojad pisowski pod kilkoma nickami. Wolność , o której mówi Korwin dla takich mend jest słowem obcym, on rozumie tylko zamordyzm !

 7. W tym projekcie nie chodzi czasem o stworzenia światowego więzienia. Dostaniemy jedzenie czy parę groszy, wszystko pod nadzorem ale za to będzie można leżeć cały dzień na pryczy

 8. Korwin to publicysta-nie polityk i żyje z tego, że jest kontrowersyjny (czytaj:szurnięty). Od roku panie Mikke jest pandemia, a pan dalej swoje. Zaprzeczanie i naginanie faktów – to pana specjalność.

  • Nie broń pisowców – oni wszyscy zasługują na długoletnie więzienie!
   Liczby nie kłamią. Brazylia i Szwecja mają mniej zgonów na milion niż Polska, a nie robiły durnego lockdownu.

   • Wal się facanas trollu z ulicy Pięknej ! Chodzi, że Korwin kłamie. Kłamie od tylu lat naginając fakty do swoich Prawd Objawionych. Kto Korwina słucha-ten na pewno zdurnieje !😷😷😷

    • Prawdy objawione to wasze szemrane autorytety serwują. A wy – zastraszeni niewolnicy – wierzycie im na słowo. Że ocieplenie klimatu jest dziełem człowieka, 500+ wspiera dzietność, pandemia istnieje, Rosja to nasz największy wróg i inne bzdury.
     Mikke to obala – pokazując suche fakty i wyciągając wnioski. To nazywasz kłamstwem?

  • A o tym że jest pandemia to wiesz z telewizji? Gdyby mierzyć skalę pandemii liczbą zachorowań to zwykle o tej porze jest pandemia kataru.

  • Korwin kłamie a wy płaskoziemcy wierzycie staremu oszustowi. Wycinają puszczę amazońska i bogaci się kilkunastu ludzi. Rabunek to nie gospodarka, panie Mikke. Opróżnienie partyjnej kasy jak dotąd wyszło panu najlepiej – ale pieniędzy tych pan nie zarobił. Puszę można wyciąć raz za swego życia. Nic Korwin nie rozumie z gospodarki, tylko bredzi o wolnym rynku. Przykład nie z Brazylii – tylko z Korei Południowej cymbale.

   • Oczywiście powinno być: puszę można wyciąć raz za swego życia, a w ich warunkach stepowienia i erozji las drugi raz nie urośnie. Kto Korwina słucha- ten durnieje! 😂😟😛🤑

    • kurczę: puszczę, las tropikalny, dżunglę. Dla Korwina im durniejszy rząd – tym lepiej. Rabunek to nie gospodarka! Ale co on może wiedzieć – stary szuler karciany? Pieprzy aby pieprzyć – cały Jasiu -wariatuńcio.

     • Mnie bawią jego wypowiedzi o ekonomii. Gościu jest filozofem z wykształcenia, a swoje wywody ekonomiczne opiera na książkach z początku XX wieku i jednocześnie neguje m.in. wszystkich prawie noblistów z ekonomii z ostatnich 50 lat…bo uważa, że jest mądrzejszy.

     • A prawda jest taka, że on z jednej strony jest POTWORNIE pewny siebie i ma MEGA rozbuchane EGO (vide poznanie babki 50 lat młodszej) a z drugiej w wielu kwestiach jest zwykłym TROGLODYTĄ.

     • Jeśli ktoś studiował ekonomię na w miarę dobrej uczelni i przeczytał chociaż jeden podręcznik do miko i makro, to wie, że JKM głosi w dużej mierze BZDURY.

   • U nas też były lasy i je wycinano aby można było na polach sadzić zboże. Dlaczego w Brazyli nie mogą ze swoim lasem tego zrobić. Nie żeby całą puszczę wyciąć bo to by było samobójstwem ale część jak najbardziej. A ty ile drzew zasadziłeś bo ja sporo a wyciąłem tylko chore.

 9. Super elity ujawniły plan, należy utrzymywać populację PONIŻEJ 500 milionów – patrz Georgia Guide Stones.
  Ciekawe ilu spośród szeregowych funkcjonariuszy policji, sanepidu, POPiS zmieści się w tym limicie (ponad 93% redukcja).

 10. Tysiące prawników z całego świata są zajęte przygotowuje pozwy do pliku przeciwko każdemu, kto był zaangażowany w rozprzestrzenianie koronawirusa Wuhan (COVID-19) plandemic .

  Amerykańsko-niemiecki prawnik Reiner Fuellmich stoi na czele oskarżenia o ustanowienie sytuacji typu Nuremburg Trials 2.0, w której każda osoba, która uczestniczyła w szerzeniu kłamstw i strachu przed chińskim wirusem, jest pociągana do odpowiedzialności za swoje zbrodnie przeciwko ludzkości. Pandemic.News

 11. Korwin kłamie, nagina fakty – a wy płaskoziemcy wierzycie staremu oszustowi. Wycinają dżunglę amazońska i bogaci się raptem kilkunastu ludzi. Rabunek to nie gospodarka, panie Mikke. Puszczę można wyciąć tylko raz za swego życia. Nic Korwin nie rozumie z gospodarki, bredzi o wolnym rynku stary szuler karciany. Przykład nie z Brazylii–tylko z Korei Południowej cymbale, jak się robi gospodarkę i jak walczy się z pandemią. Kto Korwina słucha-ten sam sobie szkodzi.

  • Aj waj, aj waj. Unsere geliebte Mutter stirbt. Nasza Stara wyciąga kopyta a ty larumie co zrobiłeś, żeby nie zeszła?

 12. Panie Mikke niech się Pan nie błaźni z tym kagańcem ! Panu naprawdę nie wypada…Rozumiem że Schudrich, Morawiecki czy Kaczyński ale Pan ?

 13. Bo ludzie w Polin w większości słabe, głupie wcisnęli im Eurokołchoz Rothschildów, Rokefelerów, satanistów Illuminatów i ich dziwek z Niemiec, Brukseli, Po Pis …
  Teraz wciskają im fałszywą pandemie, przyubice już nie, kagańce maseczki tak ale te właściwe od Kulczyków no i „szczepionki” z efektami ubocznymi …
  Do tego propaganda w mediach TvPis, Tva, Polsat … w TVN Pis zły, kradnie, oszukuje
  ale ich ministerstwo zdrowia już nie, jest w porządku podaje prawdziwe dane :)

 14. Czego można się spodziewać po popisowych psach na smyczy plemienia żmijowego, tylko wykonywania poleceń.

 15. Kiedy ludzie nie mieli „kontroli” nad środowiskiem, w którym żyli, zdarzały się takie ogromne pożary jak w Brazylii i po wypaleniu się ogromnych połaci roślinności wszystko wracało i było dobrze, a nawet lepiej, bo wypalona ziemia jest żyźniejsza. A teraz głupia hołota ma „kontrolę” nad środowiskiem, które degraduje, a kiedy je zaczyna „chronić” – tak jak np. w Kaliforni – , to powoduje wielkie pożary lasów i zabudowań – w sasiedztwie tych lasów – i nie może ich ugasić

 16. Brazylia i Nigeria ma znacznie młodszą strukturę wiekową. Także śmiertelnośc w tych krajach jest nieporównywalnie większa. A w Brazylii to właśnie wprowadzają obostrzenia…

  • To by oznaczało, że nawet ten pistolet z wielkimi jajami Bolsonaro dał się w końcu zastraszyć – albo przekupić. To tylko człowiek w końcu.
   Co nie zmienia faktu że od roku Brazyli nic nie robi w sprawie Covid – i ma relatywnie mało zgonów.

   • Ale Brazylia ma poziom śmiertelności rzędu 2~3%, ale przy ich strukturze wiekowej to powinni mieć 0,5%, a oni mają taką śmiertelność na poziomie populacji staruchów z Niemiec…

 17. Brazylia – śmiertelność: 122 na 100k ludności
  Polska – śmiertelność: 115 na 100k ludności

  Brazylia – średnia wieku – 31 lat
  Polska – średnia wieku – 41 lat

 18. Nie ważne jakie bzdury napisze Korwin. Chodzi o to by się spierano i go czytano, kupowano gazetę, książki jego autorstwa. Rozumiecie płaskoziemcy ? Jego myśl gospodarcza opiera się na rabunku. Takie tam brednie, że kapitalista ma wyzyskiwać robotnika, a ten ma cicho siedzieć. A potem po tak durnych rządach przychodzi socjalizm albo komunizm i wieszają tych kapitalistów. Korwin nie myśli, on fantazjuje s-f. Popierdółka.

Comments are closed.