Naimski szczery do bólu: „Prąd drożeje i będzie drożał. Co najmniej do 2030 roku”

Piotr Naimski, Mateusz Morawiecki. Źródło: PAP
Piotr Naimski, Mateusz Morawiecki. Źródło: PAP

Minister i pełnomocnik rządu ds. strategicznej infrastruktury energetycznej, Piotr Naimski, był gościem Roberta Mazurka w RMF FM. Szczery do bólu polityk przyznał, że ceny prądu idą w górę i będą szły nadal. Co najmniej do 2030 roku.

Robert Mazurek przypomniał, że rządzący przyjęli „strategię” odchodzenia od węgla. Zadał więc swojemu gościowi pytanie: Czy przez to podrożeje prąd?

– Tak. Prąd podrożeje. I prąd drożeje, widzimy to – przyznał minister. – W tym roku, w stosunku do poprzedniego prąd, niestety dla naszych odbiorców, musiał zdrożeć o 10 proc. To jest ok. 8 zł miesięcznie – stwierdził członek rządu PiS.

Jak dodał Naimski, prąd będzie nadal drożał. Członek rządu Mateusza Morawieckiego wyjaśniał, że to „dlatego że energia, którą mamy z elektrowni węglowych jest coraz droższa”. – Musimy do niej dopłacać koszt emisji dwutlenku węgla, czyli wydzielania dwutlenku węgla – wyjaśniał.

– To jest system, który został wprowadzony w UE – podkreślał członek rządu PiS. – Chodzi o zmiany klimatyczne, ten reżim – tak to można nazwać – został na nas nałożony – dodał.

– Opłaty są coraz wyższe i jednocześnie nie można przewidzieć jakie będą – stwierdził pełnomocnik rządu ds. strategicznej infrastruktury energetycznej.

Pytany o to, kiedy ceny prądu zaczną w końcu spadać, Naimski odparł w imieniu rządzących, iż „mają nadzieję, że od 2030 roku”.

Źródło: RMF FM

13 KOMENTARZE

 1. Biorąc pod uwagę fakt,że ,nasz’ atom nawet nie drgnie przed 33 rokiem,pozostaje uderzyć się w klatę i przeprosić Łukaszenkę.Na Bidena nie ma co liczyć.Nawet TVN nie ,ruszy’ na świeczkach. Przecież nie możemy liczyć na covid,że nam wytłucze etosowców.

 2. Pan Naimski obiecał kilka lat temu (może zdążył dotrzymać obietnicy – wie ktoś), że rozbiorą most energetyczny z Białorusią, żeby Polska nie wpadła kiedykolwiek na pomysł kupowania od Łukaszenki prądu z jego atomu. Nie dziwota że niedługo będziemy w Polin gniska palić a nie żarówki.

 3. To jest typowe dla polskojęzycznych „polityków” po 89: taki jeden z drugim nie mówi, że będzie nas ratował przed podwyżkami cen prądu, tylko sobie to stwierdza i tyle.

 4. A gdy PiS już całkiem zlikwiduje naszą energetykę, będziemy się zapożyczać pod zastaw nieruchomości, żeby zapłacić za prąd lub gaz.

 5. Żydowska szczerość, rzeczywiście – aż do bólu. Ale, bólu NASZEGO, a nie – tego polinowego rządu partii PiS. Rządu, spełniającego wszelkie zachcianki eurokołchozowej żydo-masonerio-komuny. Ten rządowy Frank mówi tak: „Chodzi o zmiany klimatyczne, ten reżim – tak to można nazwać – został na nas nałożony.” No to żydzie, trzeba było nie godzić się na to. A teraz go, po prostu – ulewać.

 6. Będzie jeszcze gorzej: rozbiorą bloki węglowe, a na ich miejsce po prostu nic nie powstanie.
  To będzie również katastrofa cywilizacyjna, bo nie potrafię sobie wyobrazić, skąd rządący wezmą 1,5 bln euro, a ponoć tyle ma ponoć kosztować przestawienie Polski z węgla na „zieloną energię”.
  Rzekomo Bruksela ma pożyczyć/ wyasygnować/ dać? 10% tej kwoty , no ale co z resztą pieniędzy? Moim zdaniem, po prostu ich nie będzie, a co będzie z nami, to jeden Pan Bóg raczy wiedzieć…

 7. Ale ci,którzy z frajerstwa w 2003 im głosowali na „tak”,jak również ci którzy ( wg.sondażowni 90 % polactwa zadowolone z członkostwa) obecnie popierają członkostwo będą chętnie płacić.

 8. do 2030 r wiele może się wydarzyć. np. przez warcholstwo elit politycznych nasza dzielna armia przerżnie w podskokach z ruskimi albo z białorusią naszą niepodległość i problem cen sam się rozwiąże.

 9. „- Docelowo wszyscy górnicy stracą pracę – mówił w „Studiu Biznes” Artur Soboń, wiceminister aktywów państwowych. PGG od miesięcy czeka na miliard złotych wsparcia z PFR. Jednym z warunków, jakie muszą zostać spełnione jest podpisanie przez rząd umowy społecznej ze związkowcami. Porozumienia nie ma, ale wiceminister Soboń ku zaskoczeniu wielu stwierdził, że rząd mówi już ze związkowcami „wspólnym głosem o likwidacji branży.” …

Comments are closed.