Nergal na żebrach. Roi mu się, że na wojnie

Adam
Adam "Nergal" Darski. Foto: Instagram

Estradowiec Adam Darski ksywka Nergal skazany na grzywnę za obrazę uczuć religijnych żebrze w sieci o pieniądze. „Wyborczej” się zwierza, że łazi po prośbie, by walczyć fundamentalistami.

W połowie lutego Sąd Rejonowy Warszawa-Mokotów w trybie nakazowym wymierzył estradowcowi Darskiemu grzywnę w kwocie 15 tys. zł za obrazę uczuć religijnych. Nakazał mu również pokrycie kosztów sądowych w kwocie blisko 3,5 tys. zł.

Prokuratura dowodziła, że Nergal „działając za pośrednictwem sieci Internet znieważył publicznie przedmiot chrześcijańskiej czci religijnej w postaci osoby Matki Boskiej, w ten sposób, że na portalu społecznościowym Facebook, na oficjalnym profilu, umieścił zdjęcie prezentujące zniszczony obraz przedstawiający wizerunek Matki Boskiej z umieszczonym w miejscu twarzy wskazanej postaci obutej nogi, które to zdjęcie opisał „on the set”, co w tłumaczeniu oznacza „na planie”, czym obraził uczucia religijne czterech osób”.

W czasie rozprawy Nergal nie miał odwagi przyznać się do czynu i tchórzliwie zaprzeczał. Ale to nie pomogło.  Kiedy został skazany na grzywnę zaczął w sieci żebraninę o pieniądze.  Twierdzi, że „na walkę z fundamentalistami”. W „Wyborczej” opowiada, że idzie „na tę wojnę”. – Zostałem wezwany na ring i będę się napier***** – odgraża się buńczucznie estradowiec. – Myślę, że ta walka jest w interesie wszystkich – bo nie wiadomo, jak daleko ma sięgać cenzorski kaganiec – mówi „Wyborczej”.
Tak więc walka walką, ale kochane pieniążki muszą się zgadzać, więc Nergal żebrze. Udało mu się wyżebrać juz 160 tys. złotych. Tak oto za pieniądze naiwnych estradowiec Darski idzie na wojnę z fundamentalistami, cenzurą i czym tam jeszcze co mu się roi.

18 KOMENTARZE

 1. Satanizm to ścieżka samozagłady, czyli zaburzenie psychiczne. Jednak paragraf o „obrazie uczuć” to kuriozum i domena totalniacko-fundamentalistycznych bantustanów.

  • Nie jarzysz że obraza uczuć religijnych to taka sama obraza jak każda inna, jakby ci ktoś zwyzywał bliską ci osobę żeby ci dopiec i pośrednio zwyzywać ciebie? W normalnym kraju miałbyś pełne prawo poskromić pięścią chama który wyśmiewa ciebie, twoich rodziców, twoj kraj albo twoje zasady i twoją religię. Czego nie rozumiesz, squaw?

  • Kuriozum powiadasz ? W takim razie jeśli ktoś kiedyś z premedytacją zmiesza z błotem twoją matkę i opluje to nie miej do niego pretensji. Może taki ma styl bycia, się nie obrażaj postaw mu piwo albo possij mu parówkę czy coś w tym stylu… Bycie urażonym to kuriozum a karanie to już przegięcie. Bądźmy tolerancyjni.

  • No bo co to za wiara, którą można obrazić ? Lichota jakaś. Po za tym, każdy będzie rozliczony z uczynków swoich. Skoro więc tak, to ci, którzy oskarżają, nie mają pojęcia o wierze – są raczej zaburzeni. To bezmyślni ortodoksi. Boga nie sposób obrazić. Każdy jest za cienki, a jedynie sam sobie szkodzi. Bóg nie potrzebuje też żadnych fundamentalistów. Poradzi sobie sam.

   • Jako lewak i dziecko wychowane przez lewaków, nie przyjąłeś (przyjęłaś) sakramentu Komunii Świętej i nie mówiłeś (mówiłaś) ,,Pierwszy raz przystępuję do Spowiedzi Świętej. Obraziłem (obraziłam) Pana Boga następującymi grzechami”. Jest żałosne kiedy lewaccy ekstremiści, dla których nie ma nic świętego, pouczają chrześcijan.

 2. ładnie smażą tego pajaca, niech się miota, to dopiero początek, bo w piekle będzie się gotował raczej w kotłach z wrzącymi ekskrementami

 3. Pudełkowy satanista łeb do interesów jednak ma : grzywna 15 koszty sądowe 3.5 a zarobił na tym już 160,nieźle tylko obrażać uczucia i do sądu !

 4. To gadka satanistów, byś się nie rozwijał duchowo. Cały KK to sataniści. A ja akurat wychodzę z ciała kiedy chcę /OOB/ i kontaktuję się z kim chcę na każdym szczeblu duchowej wiedzy. A Ty sobie możesz mówić do woli „Mea culpa ! i okazywać przed Bogiem siebie jako sierotę, która wymaga wiecznej Jego opieki. Jesteś typ niewolnika, jak widzę. Nie na takie podobieństwo Bóg Człowieka stworzył.

  • A wszystkie te sakramenty, przez które – jako jeszcze naiwny – przechodziłem, są jedynie po to, by zamknąć czakramy oraz uniemożliwić bezpośredni dostęp do Najwyższego, żebyś się sam nie rozwijał, a jedynie służył kościołowi.. Jeszcze masz długa drogę przed sobą zanim to pojmiesz. W końcu jednak nadejdzie takie wcielenie, o ile będziesz się duchowo rozwijał, a nie latał do kościoła nie wiadomo po co.

   • Przecież wszystko żeś już otrzymał. Jezus nie mówił o żadnym kościele. Kościół to biznes do zniewalania ludzi i nie ma służyć duchowemu rozwojowi Człowieka. Niestety jeszcze tego nie pojąłeś

 5. Artyści od siedmiu boleści zawsze atakują katolików, którzy pokornie nadstawiają drugi policzek. Dziwnym trafem brakuje bohaterów do zmieszania z błotem tzw. religii pokoju.

Comments are closed.