Niedzielski podjął decyzję o uruchomieniu kolejnych szpitali covidowych. „Jesteśmy w sytuacji bardzo trudnej”

Adam Niedzielski.
Minister Zdrowia Adam Niedzielski. / foto: PAP

Trzecia fala epidemii się rozpędza. Na posiedzeniu rządowego zespołu zarządzania kryzysowego została podjęta decyzja o uruchomieniu szpitali tymczasowych w dziewięciu województwach, m.in. w woj. pomorskim – poinformował w środę minister zdrowia Adam Niedzielski.

Minister Niedzielski na konferencji prasowej w Gdańsku zwrócił uwagę, że opublikowane w środę wyniki zakażeń pokazują, że „jesteśmy w sytuacji bardzo trudnej”. Z danych MZ wynika, że ostatniej doby odnotowano 15,7 tys. zakażeń – to o ponad 3,5 tys. więcej niż tydzień wcześniej.

„Od wielu dni mamy do czynienia permanentnie z taką sytuacją, że ta liczba (zakażeń) z tygodnia na tydzień zwiększa się w takiej skali 2-3 tys., a teraz widzimy że nawet więcej” – zwrócił uwagę Niedzielski.

Trzecia fala się rozpędza, mamy stałą tendencję wzrostową, dynamika absolutnie nie słabnie, mamy powielenie o ponad 1/3 przypadków z tygodnia na tydzień i co więcej to wszystko już zaczyna oddziaływać na infrastrukturę szpitalną” – powiedział Niedzielski. Zwrócił uwagę, że „w ciągu ostatniego tygodnia obłożenie łóżek covidowych zwiększyło się o ponad 2 tys. hospitalizacji, czyli o mamy o 2 tys. więcej łóżek zajętych niż jeszcze tydzień temu”.

Ocenił, że w związku z tym konieczne jest uruchomienie szpitali tymczasowych.

„Dzisiaj na rządowym zespole zarządzania kryzysowego, obradującym pod przewodnictwem pana premiera Morawieckiego, została podjęta decyzja o uruchomieniu szpitali tymczasowych w dziewięciu województwach, m.in. w woj. pomorskim” – poinformował szef MZ. Dodał, że wojewodowie deklarują, że szpitale te będą mogły szybko rozpocząć przyjmowanie pacjentów.

Źródło: PAP

15 KOMENTARZE

  1. Było już więcej „zakażeń” i szpitale kovidowe nie były aż tak potrzebne. Co się zmieniło? Ano ktoś konfiturki zwęszył.

  2. Wróciła „zwykła” grypa, ale wszystkich chorych rejestrują jako chorych na covid. Wygląda na to, że wyprano jeszcze za mało pieniędzy podatników.

    • I po to są respiratory, a personel szkoli się w zakresie chorób płuc. A poważnie – gdyby miała wybuchnąć wojna to władza by nie szykowała szpitali, tylko darła na Zaleszczyki z kuframi złota.

  3. On wie, że liczy się czyst siła. Trzeba odpowiedzie także czystą siłą, inaczej on nas zabije głodem. Albo on albo MY.

    • Raczej on bo my mamy mordy zatkane szmatami i stoimy w kolejce po zastrzyk śmierci. My boimy się mandatu za brak szmaty na ryju ślę nie boimy się zniewolenia wręcz poddajemy się temu zmuszamy innych opornych aby też temu ulegli. A on? RABUJE NA POTĘGĘ i nie zamierza się szczepić tylko żyć długo i szczęśliwie.

  4. Rosną wyniki pozytywnych, bo rośnie liczba testów, testują dwa razy więcej niż miesiąc temu, o tym ten cyborg nie mówi. A wirus nie jest bardziej groźny niż był wcześniej, manipulacja mająca za cel zutylizowanie w organizmach Polaków tzw. szczepionek. Powinni zacząc testowac na HIV i kiłę, ciekawe ile by wyszło zakażonych przy taki dużej ilości testów.

Comments are closed.