PILNE! Zamach terrorystyczny w Szwecji. Osiem osób rannych, napastnik postrzelony przez policję

PILNE. Obrazek ilustracyjny nczas.com/koronawirusem/koronawirusa
PILNE. Obrazek ilustracyjny nczas.com

Mężczyzna w wieku około 20 lat zaatakował dziś kilka osób w Vetlandzie – podaje szwedzki dziennik „Aftonbldet”. Wiadomo, że co najmniej osiem osób zostało rannych. Nożownik został postrzelony przez policję i trafił do szpitala.

– Zaatakował osiem osób, część z nich została zabrana przez karetki – powiedziała dziennikowi Angelica Israelsson Silfver z policji w Regionie Wschodnim. Atak został zakwalifikowany jako terrorystyczny.

– Niektórzy są ciężko ranni, inni lżej, ale nikt nie zginął – powiedziała policjantka. Napastnik zaatakował w środę przed godz. 15.

Sprawca został zatrzymany. Funkcjonariusze oddali strzały. – Policja strzelała z broni służbowej, a podejrzany został ranny. Jego stan nie jest znany, ale żyje – powiedział Thomas Agnevik, rzecznik prasowy Police Region East.

– Motyw jest nadal niejasny, mężczyzna nie był jeszcze przesłuchiwany – podała Israelsson Silfver.

Początkowo napad został potraktowany jako usiłowanie zabójstwa, ale w toku śledczy zaczęli prowadzić sprawę w kierunku przestępstwa terrorystycznego.

4 KOMENTARZE

  1. I choć to Johanssonowie, wytresowani raczej bez swej wiedzy przez m.in przedstawicieli nacji, nie arabskiej broń Boże, tylko – rzekłbym – takiej na ż, :) współniszczą swymi działaniami swój kraj, to jednak zapytam: Czy napatnik nazwywał się Johansson, a jesli tak, to czy jego dziadek też się nazywał Johansson?

  2. …Policja strzelała z broni służbowej…
    A jaki jest drugi wariant? Pistolet pożyczony z lombardu po sąsiedzku?
    Było coś takiego w Hollywood, gdzie dwóch kolesi z Europy Wschodniej obrabowało bank i z kałachów szatkowali policjantów. Mundurowi ze swoimi „38” mogli naszym naskoczyć. W końcu któryś mądrzejszy kopnął się do pobliskiego sklepu z bronią i wypożyczył karabiny. Jatka trwała prawie godzinę. Rabusie zginęli.

    • Pamietam. To byli Rumuni i ich przygotowanie do rabunku tego banku bylo na medal. Przeszlo 40 policjantow nie moglo im dac rady. W koncu jeden z rabusiow zostal postrzelony w noge i w juz lezacego gliniarze wpakowali przeszlo 20 naboi. Ostatecznie umarl „w oczekiwaniu” na karetke, ale ten drugi nie majac szans popelnil samobojstwo.

Comments are closed.