Rząd nakręca koronapanikę. Nowy propagandowy spot NFZ i MZ! „Nieostrożna staruszka zaraża się koronawirusem” [VIDEO]

Nieostrożna staruszka zaraża się koronawirusem w
Nieostrożna staruszka zaraża się koronawirusem w "narodowym" spocie resortu zdrowia i NFZ/Fot. screen Twitter

Narodowy Fundusz Zdrowia wraz z Ministerstwem Zdrowia przygotował spot propagandowy dotyczący „zasad bezpieczeństwa” w dobie mniemanej pandemii. Jest to część akcji pod hasłem #MaskujSię.

W propagandowym spocie widzimy młodego mężczyznę, który robi zakupy mieszkającej w pobliżu starszej kobiecie, żeby nie musiała wychodzić z domu. Pewnego dnia jednak „nieostrożną staruszkę” odwiedza rodzina. Kobieta zaraża się koronawirusem i nie odbiera już zakupów zrobionych przez sąsiada. Za to przyjeżdża po nią karetka.

„Nieostrożna” staruszka każdego z odwiedzający ją gości przytulała i całowała. Jest to więc spot z serii „ku przestrodze”, by zachowywać społeczny dystans i nie spotykać się z najbliższymi.

– Walka z koronawirusem nadal trwa. Bądźmy odpowiedzialni , chrońmy siebie i najbliższych, aby nie stracić tego, co najcenniejsze! – słyszymy „przestrogę” lektora.

Spot zakończono planszą z zasadami przewodnimi mniemanej pandemii – Dystans, Dezynfekcja, Maseczki, Szczepienia – oraz numerem infolinii. A to wszystko opatrzone #MaskujSię.

„”Nieostrożna staruszka zaraża się koronawirusem w rządowym spocie”. Czy to nie jest pogarda władzy wobec zwykłych ludzi, z którą PiS miało przecież walczyć? Dlaczego w tym spocie nie zagrał „nieostrożny” Michał Dworczyk, Łukasz Szumowski lub Andrzej Duda?” – zastanawiał się dziennikarz Mediów Narodowych Kamil Plewa.

Źródła: YouTube/wirtualnemedia.pl/Twitter

18 KOMENTARZE

 1. Jaka staruszka? Jaka staruszka? Teraz już nie ma staruszek! Wszyscy są młodzi! Sanatorium miłości i w ogóle!

 2. Wiele publikacji podaje badania, które były przeprowadzone w celu sprawdzenia czynników wpływających na długowieczność. Wyszło, że nie dieta, nie sport, leczenie, ale kontakty społeczne są najważniejsze. Najdłużej żyją osoby, które utrzymują kontakty z rodziną, znajomymi i przyjaciółmi. Poczucie szczęścia i radości przedłuża życie.
  Teraz wiadomo jaki jest cel zamknięcia ludzi, izolacji i dystansu.

  • Dokładnie tak jest jak pisze Pan paździoch. Dlatego żydokomuna nakazuje nosić kagańce, żeby zniszczyć kontakty międzyludzkie. Ale zdegenerowany Naród, stopniowo pozbawiany od 1989 roku samodzielnego myślenia tego nie rozumie…
   Naród myśli, że to dla jego dobra.

 3. Cóż, od lat narastał i rośnie wciąż – czas walki, a nie lenistwa :). Walki z covidem, klimatem, ksenofobią, ciemniactwem, o przyrodę i last but not least antyse-zmem. Już nie będzie latem sezonu ogórkowego, że „znów księżniczka Anna spadła z konia”:). Będzie walka, aż nas/gospodarkę etc….. wykończą….Wtedy też nie przerwą, będą zagrzewać pozostałości do dalszej walki….

 4. „Czy to nie jest pogarda władzy wobec zwykłych ludzi, z którą PiS miało przecież walczyć?” Ten interes wart jest wszystkiego. Pogarda to pikuś, wart jest mordu gojów – taaaka kasa wchodzi w grę! Żaden PIS, żaden minister się jej nie oprze.

 5. Zastanawiam się co to za partia ? To jest niebezpieczna komórka z ludobójstwem włącznie !!! Nie poznaję tej partii ! Amerykańsko-niemiecki prawnik Reiner Fuellmich stoi na czele oskarżenia o ustanowienie sytuacji typu Nuremburg Trials 2.0, w której każda osoba, która uczestniczyła w szerzeniu kłamstw i strachu przed chińskim wirusem, jest pociągana do odpowiedzialności za swoje zbrodnie przeciwko ludzkości.

 6. Nie ma też przepełnionych szpitali, nikt nie leży pod respiratorem, to wszystko jest wymysłem koronopatów z rządu.

  • 5102 śmierci covidowe ( dane z odpowiedzi MZ na zapytanie publiczne) kontra 100000 śmierci z powodu nowotworów….. na tych oddziałach rakowych nie ma przepełnienia, nie brakuje łóżek i lekarzy? Rusz łbem trochę , spójrz na twarde liczby i przestań epatować śmiercią babki szwagra.

 7. Nie ma – są szpitale zamknięte dla chorych na inne choroby, są szpitale jednoimienne, których ustanowienie rozwaliło zrujnowaną strukturę opieki zdrowotnej, są puste i drogie szpitale tymczasowe, jest leczenie na odległość przez telefon, o ile się chory dodzwoni, są przestraszeni lekarze z NFZ i ci sami lekarze przyjmujący prywatnie bez strachu. Wyłącz telewizor, porozglądaj się dookoła, włącz myślenie.

 8. „nieostrożne staruszki”, które posłuchały kilka miesięcy temu zaleceń tych ludobójców, aby nie wychodzić z domu juz dawno zeszły z tego świata

 9. A co w Szwecji?! Dzienna liczba śmierci z powodu Covid – 20. Co w Polsce?! Dzienna liczba śmierci z powodu Covid – 240. Czy Polska ma 10-krotnie więcej ludności?! Nie! Co w Szwecji? Coraz więcej miast z ZAKAZEM noszenia maseczek, przyłbic, etc. Czy zostaną rozliczeni ludzie za zbrodnie drastycznie zwiększonej śmiertelności z powodów niezwiązanych z Covidem (onkologicznej, kardiologicznej, wypadków, wyrostków, sepsy dzieci, itd.)?

 10. inżynieria społeczna trwa, a obraz ruchomy gra tu ważną rolę w urabianiu, jak te „staruszki” pomiędzy Klonem, turecką telenowelą a wiadomościami zobaczy jakieś 50x ten spot to już się nie odprogramuje. Część społeczeństwa jest uodporniona na urabianie, ale niestety jest to mniejszość

 11. Należy osoby starsze odizolować dla ich dobra. Brak kontaktu – odczłowiecza. Potem łatwo taką osobę zamknąć w DPS – dla dobra. A potem eutanazja, bo po co ją utrzymywać. Należy przestać siać panikę, że osoby starsze są szczególnie narażone. Dane tego nie p[okazują. OPczywiście w tej grupie jest więcej osób z chorobamo współistniejącymi, ale są też zdrowe, sprawne, nie potzrebuje pomocy tylko normalnego życia.

Comments are closed.