Wybuch w centrum testowania na Covid-19! „Musiał zostać podłożony ładunek” [VIDEO]

Holandia/ Policja: wybuch w centrum testowania na Covid-19 był spowodowany umyślnie Źródło: Twitter
Holandia/ Policja: wybuch w centrum testowania na Covid-19 był spowodowany umyślnie Źródło: Twitter

Królestwo Niderlandów. W centrum testowania na Covid-19 w prowincji Holandia Północna miał miejsce wybuch. Według policji wybuch był spowodowany umyślnie, a w centrum „musiał zostać podłożony” ładunek.

W wyniku eksplozji wypadły okna w budynku, ale nikt nie odniósł obrażeń – poinformowała policja prowincji Holandia Północna na północnym zachodzie Królestwa Niderlandów. Teren otoczono kordonem w celu zbadania sprawy.

Bovenkarspel znajduje się 55 km na północ od niderlandzkiej stolicy – Amsterdamu.

Materiał wybuchowy „musiał być tam umieszczony” – powiedział Reuterowi rzecznik policji Menno Hartenberg, dodając, że eksplozję spowodowało „coś metalowego”.

– Nie wiemy jeszcze dokładnie, co eksplodowało, sprawę muszą zbadać najpierw eksperci od materiałów wybuchowych – przekazał rzecznik.

Zwrócił uwagę na fakt, że „coś takiego nie zdarza się przypadkowo, to musiało zostać podłożone”.

Manifest polityczny?

Zapewne niedługo pojawi się narracja, jakoby była to sprawka „antyszczepionkowców”. Mógł to być jednak manifest polityczny.

Reuters zauważa, że incydent ten wydarzył się przed zaplanowanymi na 17 marca wyborami parlamentarnymi, które postrzegane są jako referendum w sprawie sposobu, w jaki rząd radzi sobie z epidemią koronawirusa. Według badań opinii publicznej Partia Ludowa na rzecz Wolności i Demokracji (VVD) premiera Marka Ruttego prawdopodobnie uzyska najwięcej głosów.

W styczniu br. podpalono ośrodek badań nad koronawirusem w rybackiej wiosce Urk, w pierwszą noc obowiązywania ogólnokrajowej godziny policyjnej (od 21 do 4.30), wprowadzonej w ramach ostatniego rządowego lockdownu w związku z epidemią koronawirusa.

Źródło: PAP

15 KOMENTARZE

 1. swira Brauna az tam pognalo? widac wszedzie mozna z siebie durnia robic. w Berlinie idiorta zablysnal,slawy chce.

 2. Hahahaha!
  To jest słuszna droga! Bo kto normalny pójdzie się teraz przetestować? Bierzmy z nich przykład!
  Nie będzie testów, nie będzie pozytywnych przypadków covida i wróci stara normalna normalność a nie zamordyzm, totalitaryzm i komuna!

 3. suweren holenderski zaczął egzekwować sprawowanie władzy – bezpośrednio – podobnie jak w art 4 naszej – jaka by ona nie była – konstytucji…

 4. Ja bym sie nie cieszyl.
  Normalny obywatel nie ma sprzetu i umiejetnosci na taka akcje.
  To zawsze sa sluzby ew. Organizacje paramilitarne.
  Po takiej sytuacji wojsko wychododzi na ulice pod pretekstem ratowania ludzi. I wtedy wszystkie demonstracje sa pacyfikowane z mandatem rzadowej waznosci.

  Bardzo zle sie stalo, niezalezne kto to zrobil.
  Chcieli cos pokazac mogli cale farba pomazac…

 5. Argument siły w postaci uzbrojonego społeczeństwa, w naturalny sposób wywiera wpływ na rządzących, dając im do zrozumienia, że nie mogą posunąć się do wszystkiego, bo może się to dla nich źle skońćzyć

  • Przykładowo:
   „Teksas Kończy z COVIDowym Totalitatyzmem i Przygotowuje Secesję z USA” – (03-03-2021)

   Zakończono obowiązek noszenia masek i zniesiono wszelkie ograniczenia w prowadzeniu działalności gospodarczej.

   Broń znajdująca się w ich domach bardzo niepokoi lewicę, gdyż w oczywisty sposób zagraża realizacji ich planów politycznych.

  • Dla Porównania – Polecam:

   „Lena Ziggy Andy Live | Jak się żyje w Danii w 2021 roku”

   Lena Kruszkowska, Polka mieszkająca w Danii od 10 lat opowiada o sytuacji w tym kraju na początku 2021 roku. W rozmowie uczestniczy Zyggi z Teksasu. W drugiej części pytania od widzów.

Comments are closed.