Nie tylko kokaina. Kolumbijczycy prowadzili w Europie sieć prostytucji

Prostytucja Fot. ilustr. Twitter F-Desouche
Prostytucja Fot. ilustr. Twitter F-Desouche

W ostatnich dniach zatrzymano 13 członków kolumbijskiego gangu sutenerów, który „zatrudniał” 40 kobiet sprowadzonych z Ameryki Południowej. Dwie z nich uciekły, a ich zeznania pozwoliły rozbić grupę.

Od 2 marca trwały zatrzymania organizatorów sieci prostytucji. Trzech zatrzymano na południu Francji, ośmiu w Hiszpanii, po jednym we Włoszech i Rumunii. Odpowiedzą przed francuskim sądem w Montpellier. Są to głównie Kolumbijczycy.

Aresztowany Włoch jest fałszerzem. Dostarczał grupie fałszywe hiszpańskie karty pobytu dla młodych kobiet sprowadzanych z Kolumbii, Paragwaju, a nawet Republiki Dominikany. Kobiety maltretowano i zmuszano do prostytucji.

Dwóm młodym Kolumbijkom udało się uciec z mieszkania w Montpellier. Udały się na komisariat policji i złożyły zeznania w czerwcu 2020 roku; Zatrzymano wówczas ich sutenera, ale w trakcie śledztwa ustalono, że jest to całą sieć, która zarządza rodzinny klan z Kolumbii, który osiadł w Barcelonie.

Kobiety „pracowały” w Hiszpanii i Francji. Siatka miała swoje „biura” m.in. w Agen, Annemasse, Montpellier i Paryżu. Mieszkanie w Barcelonie zamieniono w prawdziwy call center, gdzie obsługiwano 40 numerów gorących telefonów. Oferty seksualne kobiet zamieszczano w Internecie.

Źródło: France Info

3 KOMENTARZE

  1. A wszystko dlatego, ze sutenerstwo, streczycielstwo i prostytucja sa nielegalne.
    Bo gdyby byly legalne, to dorzuciwszy jeszcze nieskrepowany dostep do narkotykow, broni palnej, po zniesieniu ograniczen predkosci i odebraniu kobietom praw wyborczych mielibysmy najwoniejszy kraj na swiecie a sukces gospodarczy bylby gwarantowany jak w Kostaryce.

  2. Biedne te babska. Albo je nazywaja prostytutkami, albo dobrze oplacanymi kochankami, lub wrecz znakomicie ustawionymi zonami zamoznych przedsiebiorcow. Bez wzgledu na kategorie przynaleznosci, koszty utrzymania odgrywaja tam istotne znaczenie.

Comments are closed.