Rządowa propaganda rozjeżdża się z rzeczywistością. Zaszczepiono znacznie mniej lekarzy [DANE]

Szczepionka. Zdjęcie ilustracyjne. Foto: pixabay
Szczepionka. Zdjęcie ilustracyjne. Foto: pixabay

Rząd chwali się, że ponad 90 proc. lekarzy zaszczepiło się przeciw COVID-19. Władza zapomniała dodać jednego ważnego elementu – ponad 90 proc., ale chętnych. W rzeczywistości bowiem zaszczepiło się 46 proc. lekarzy.

„Samorząd lekarzy otrzymał od resortu zdrowia dane dot. liczby zaszczepionych lekarzy i lekarzy dentystów w Polsce. Jak podkreśla Naczelna Rada Lekarska, informacje jakie przekazywał MZ dotychczas były przeszacowane i wprowadzały w błąd opinię publiczną” – czytamy na stronie politykazdrowotna.com.

Koordynator ds. szczepień Michał Dworczyk oświadczył na początku lutego, że zaszczepiono już 94 proc. wszystkich lekarzy. Naczelna Rada Lekarska wystąpiła potem z wnioskiem do ministerstwa zdrowia o szczegółowe dane dotyczące liczby zaszczepionych lekarzy i lekarzy dentystów.

Okazało się, że Dworczyk posłużył się zgrabną manipulacją (by nie powiedzieć perfidnym kłamstwem). Otóż zaszczepiło się 94 proc. lekarzy, ale spośród tych, którzy wyrazili taką wolę.

Z danych uzyskanych przez Naczelną Radę Lekarską wynika, że dotychczas w Polsce zaszczepiono 64 804 lekarzy oraz 15 392 lekarzy dentystów. To odpowiednio 46 proc. i 40 proc. spośród wszystkich lekarzy i lekarzy dentystów.

Na dane te zareagował na Twitterze oficjalny profil rządowy #SzczepimySię.

„Potwierdzaliśmy dane w ministerstwie zdrowia. Zaszczepiliśmy ok. 120 tys. lekarzy, co stanowi 99% chętnych” – napisano na profilu po dzisiejszych doniesieniach.

Co ciekawe, 8 lutego 2021 roku, czyli niemal miesiąc temu, ten sam profil #SzczepimySię napisał, że zaszczepiono… 166 tys. lekarzy.

Tamtego dnia, na uwagę internautki, że zaszczepiono 94 proc. CHĘTNYCH lekarzy, profil #SzczepimySię odpowiedział, że to nieprawda. I upierał się, że mowa o 94 proc. lekarzy.

O co tutaj chodzi? Skąd te nieścisłości liczone w dziesiątkach tysięcy? Dlaczego od lutego liczba zaszczepionych lekarzy… ubyła?

9 KOMENTARZE

  1. Jeszcze jedna rzecz moze dawac roznice – szczepionka byla jednorazowa czy dwurazowa – jako szczepienie liczono calosc szczepienia czy tylko jeden raz?

  2. W Stanach uznali – świadomi tego zamachu – lekarze, że szczepionka to test na inteligencję. Nikt normalny nie pójdzie się tym gó…m szczepić, bo to byłby koniec jego przyszłości.

Comments are closed.