Warszawa. Służby wynoszą towar z niepokornego baru PiwPaw? Policja wszystkich spisuje [FOTO/VIDEO]

Policja w PiwPaw.
Służby wkraczają do warszawskiego lokalu działającego mimo lockdownu. (Fot. Twitter)

Służby ponownie nawiedziły jeden z działających mimo obostrzeń bar PiwPaw w Warszawie. Jak relacjonują świadkowie, wynoszony jest towar, a policja spisuje wszystkich wchodzących i wychodzących z pubu.

PiwPaw jako jeden z pierwszych lokali otworzył się w Warszawie w ramach akcji #otwieraMY. Od początku musiał zmagać się z licznymi kontrolami, których w sumie można już naliczyć kilkanaście.

W pewnym momencie bar przemianował się na Warszawskie Muzeum Kapsli – to w momencie, gdy władza w ramach delikatnego luzowania obostrzeń otworzyła muzea.

W czwartek 4 marca służby ponownie zawitały do baru. I to w dużej liczbie. Pod lokal znajdujący się przy ul. Parkingowej podjechało ok. 10 radiowozów policji. Część funkcjonariuszy weszła do środka, część pozostała na zewnątrz.

Oficjalnie policja zabezpiecza interwencję sanepidu oraz Krajowej Administracji Skarbowej, czyli skarbówki.

Jak relacjonują świadkowie, służby zaczęły wynosić z lokalu towar. Na jakiej podstawie – nie wiadomo. Być może pod pretekstem kontroli żywności.

Lokal PiwPaw na początku wrzucił krótki film ukazujący, jak służby wynoszą beczki piwa. Potem film został usunięty, ale w internecie nic nie ginie, więc są jego kopie.

W momencie rozpoczęcia interwencji w lokalu znajdowało się sporo osób i grała głośno muzyka. Policja spisuje zarówno wszystkich wychodzących, jak i planujących wejść do środka.

25 KOMENTARZE

 1. Sorry, ale PiwPaw to lokal w którym w weekendy były takie tłumy, że ruszyć się ciężko a browar z butelki kosztował 12ł. Także właściciel miał z czego odłożyć kasę.
  A że teraz nie chce sprzedawać jednego ze swoich Ferrari, to jego sprawa..

  • Ludzie płacili 12zł/butelkę, bo chcieli, a teraz uczciwie zarabiający człowiek ma wyprzedawać majątek z powodu epidemii chińskiej grypy?

  • Kolejny zazdrośnik, któremu żal poślady ściska, że komuś wyszło, a jemu nie. Może jeździ tym Ferrari, bo na nie zapracował, a nie czekał w kapciach przed tv, aż ktoś mu je da. Teraz mamy sytuację, że ludziom zabrania się pracy, a gamonie się z tego cieszą.

   • rozpijanie polakow nie jest czynem
    ktory przynosi zaszczyt

    polaczki jeszcze na tyle nie oglupieli
    by kupowac piwo po 12 zl na wynos

    ale juz im wmowiono ze zarazanie sie w knajpie to walka o wolnosc i niepodleglosc tyle ze narodowosci handlowej

    • Rozpijanie Polaków?
     Rozumiem, że siłą ludzi porywał z ulicy i przywiązanych do fotela poił piwem przez lejek?

     Sami przyszli.

  • larum,ty zazdroscisz?
   Fe,naprawdę nie zauwazasz szybkiego wpełzania zamordyzmu pod pretekstem c19.U mnie nie dołozyli tablic z nekrologami,wszystko po staremu,myslisz,że nie umiem tego faktu skomentowac

  • Ty komuszy zazdrośniku niedoje..any. Zasmradzasz swoją egztremencją świat. Zgiń, przepadnij gadzie wstrętny.

 2. Tegoroczne obchody Święta Policji zapowiadają się wybornie🍺👮🏼‍♂️🍺👮🏼‍♂️🍺👮🏼‍♂️👮🏼‍♀️🍻👮🏼‍♂️🍺👮🏼‍♀️

 3. Redakcjo dajcie możliwość plusowania i minusowania komentarzy, podzielam opinie wielu komentarzy i bez sensu jest żebym pisał to samo. Pozdrawiam

 4. Czcze gadanie. Nie przypominam sobie jakiś wielkich czystek po upadku PRL-u,mimo, że były o wiele gorsze niesprawiedliwości. W zamian pamiętam okrągły stół, grubą kreskę i społeczne kumbaya. Więc jak uczy historia, po łapkach dostaną pojedynczy, a reszta będzie służyć nowemu rządowi. Kto miałby ich rozliczyć? KO, PSL czy SLD?

  • po lapkach dostanie konsument
   piwko beda wydawac po 100 zl
   w przyrodzie nic nie ginie
   a szczegolnie w szynku

 5. Nie miejcie złudzeń. Apele, krzyki, protesty na ulicach, rzucanie kamieni, „otwieranie” na siłę nic nie da.
  Nie dajcie się sprowokować do bezpośredniej konfrontacji.
  Obserwujcie funkcjonariuszy w swoim rejonie.

Comments are closed.