Dziś spotkanie sztabu kryzysowego. Rząd ogłosi nowe restrykcje?

Minister Zdrowia Adam Niedzielski oraz premier Mateusz Morawiecki. / foto: PAP
Minister Zdrowia Adam Niedzielski oraz premier Mateusz Morawiecki. / foto: PAP

W piątek o godz.10 zbierze się Rządowy Zespół Zarzadzania Kryzysowego – poinformował w czwartek rzecznik rządu Piotr Müller.

Rzecznik rządu, Piotr Müller, poinformował media, że w piątek o godz. 10 zbierze się Rządowy Zespół Zarzadzania Kryzysowego.

– Będziemy omawiać aktualną sytuację, i być może już jutro będą podjęte decyzje w tym zakresie. Sytuacja jest dynamiczna. Nie mogę powiedzieć w tej chwili, w jakim kierunku będą szły decyzje, jeśli chodzi o obostrzenia – powiedział.

– Rozważamy, aby ze względu na to, że sytuacja jest zróżnicowana w poszczególnych województwach, by przejść docelowo na tygodniowy system raportowania, a nie tak jak do tej pory – dwutygodniowy – dodał.

Pozwoliłoby to, jak mówił, „w tych miejscach, gdzie sytuacja jest nieco lepsza obostrzenia niwelować, a tam, gdzie to konieczne je wprowadzać”. Zaznaczył, że następowałoby to z pewnym wyprzedzeniem, by poszczególne podmioty m.in. gospodarcze mogły się przygotować.

Ostatnio dużo mówi się o jeszcze mocniej rozdrobnionej regionalizacji obostrzeń. Rzecznik zapowiedział, że regionalizacja obostrzeń byłaby wprowadzana „z pewnym wyprzedzeniem”, aby podmioty gospodarcze mogłyby się do nich przygotować.

Dotychczasowe zasady bezpieczeństwa dotyczące kultury, sportu i hoteli będą obowiązywały do 14 marca, z wyjątkiem województwa warmińsko-mazurskiego. Na Warmii i Mazurach hotele, galerie handlowe, kina, teatry i baseny zostały od poniedziałku zamknięte, dzieci z klas I-III powróciły do zdalnej nauki.

W pozostałych 15 województwach, kina, teatry i filharmonie pozostaną otwarte w reżimie sanitarnym – zajęte może być w nich 50 proc. miejsc siedzących, konieczne są maseczki, obowiązuje zakaz konsumpcji. Dopuszczony jest amatorski sport na świeżym powietrzu, otwarte stoki i baseny. Aquaparki i siłownie pozostają zamknięte. Hotele będą dostępne dla wszystkich przy zachowaniu reżimu sanitarnego – obłożone może być 50 proc. pokoi, a posiłki serwowane tylko do pokoi.

Źródło: PAP, NCzas

8 KOMENTARZE

 1. Przypominam wyborcom Konfederatów spiżowe słowa wybitnego męża stanu, gwiazdy TVN-u, absolwenta kursów ojca Rydzyka, szuwarowego ślizgacza, posła Bosaka:
  – służby mają prawo narzucać obywatelom ograniczenia , nakazy i zakazy
  – maseczki są pożyteczne i można się do nich szybko przyzwyczaić

 2. Akurat że maseczki są pożyteczne nie mówił, kłamiesz. Reszta się zgadza. A co do ojca Rydzyka – twój szef też się do niego łasi, wiec pudło, dla wyborców PiSu to nie obciach.

 3. Nie liczcie na koniec plandemii. Wszystko idzie z planem i nie zatrzyma się samo.
  Oni wykonują polecenia globalnych super elit. To jest piramida. Obserwujcie funkcjonariuszy w swoim rejonie.

 4. I tak będą manipulować danymi testami i danymi o zakażonych, żeby zniszczyć nam Wielkanoc, jakoś na Purim nie było zmasowanych testów i w Ramadanie też nie.

 5. Polska konstytucja daje możliwości skazywania wstecz jeżeli coś jest przestępstwem w świetle prawa międzynarodowego. Obecnie widzimy, że media które początkowo wywoływały panikę coraz bardziej powtarzają narrację przeciwników lockdownu. Legitymacja Rządu Światowego polegać będzie na skazaniu całej obecnej klasy zarządców… Tak samo jak rewolucja francuska i bolszewicy, nie ma lepszej metody.

 6. Nam. Polakom zydy beda zycie urzadzac. Polaku boj sie zyda szmata na twarz leb do dolu i czekaj co ci zyd pozwoli robic jak dalej bedziemy pozwalac tym zydowskim bandytom sie poniewierac tak marnie skonczymy a zydom o to wlasnie chodzi. Jak dlugo na to pozwolimy tym zydowskim oprawcom nas terroryzowac kiedy wreszcie zrozumiecie ze tzw koronaswirus to typowa grypa sezonowa ktora cudownie zniknela jak dkugo bedzie trwala ta paranoja tak dlugo jak dlugo na to pozwolimy.

Comments are closed.