Jaka będzie Wielkanoc w dobie pandemii? Dla prof. Simona to temat do żartów

Ordynator oddziału zakaźnego w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym im. J. Gromkowskiego we Wrocławiu, prof. Krzysztof Simon, podczas konferencji prasowej pod placówką.
Ordynator oddziału zakaźnego w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym im. J. Gromkowskiego we Wrocławiu, prof. Krzysztof Simon, podczas konferencji prasowej pod placówką. PAP/Maciej Kulczyński

Wielu Polaków zastanawia się, jak będzie wyglądała Wielkanoc w dobie pandemii. Jakie będą obostrzenia? Czy będzie można te święta spędzić z rodziną? Dla rządowych ekspertów jest to jednak powód do żartów.

W programie „Newsroom” „Wirtualnej Polski” odbyła się debata, w której udział wzięli: doktor Matylda Kłudkowska, profesor Krzysztof Simon, członek rady medycznej przy premierze Mateuszu Morawieckim, profesor Jarosław Pinkas, były Główny Inspektor Sanitarny oraz doktor Michał Sutkowski, prezes Warszawskich Lekarzy Rodzinnych.

Rządowy doradca, profesor Simon, był pytany najpierw o swoje rekomendacje dot. obostrzeń na święta Wielkiejnocy. Naukowiec przypomniał, że ws. ferii zimowych dawał rekomendacje przeciwne do tego, co ostatecznie zrobił rząd (zbijanie ferii w jeden termin etc.).

– No i skutek jest taki, że mieliśmy kumulację wyjazdów, prawych, lewych, ludzie na boku coś wymyślali, no i mamy tego odbicie, katastrofę ze wzrostem zachorowań, zakażeń, które wykrywamy – mówił profesor Simon w rozmowie z Agnieszką Kopacz.

Doradca premiera zapytany o to, jaka będzie sytuacja pandemiczna w święta, stwierdził, że to dobry moment do żartów.

– Nie wiem, proszę się zwrócić do Torunia, tam gdzie udzielają takich informacji – powiedział.

Po tych słowach zaśmiali się wszyscy goście. A Wielkanoc już za chwilę i Polacy nie wiedzą, jak mają się do niej przygotować.

Źródło: „Wirtualna Polska”

Prenumerata NCZ! z prezentem

16 KOMENTARZE

  1. Podsumować to można tylko tak: Polacy już są skończeni jako naród wolny. Ostatnie lata całkowicie zmieniły tzw. narodową mentalność. Staliśmy się narodem niewolników. Bo tylko niewolnik z wyboru godzi się na taką pychę, bezczelność i arogancję.

  2. Inna sprawa, że odczuwam wielką satysfakcję, że władza sobie oficjalnie kpi z najwierniejszego sojusznika medialnego w sianiu koronapsychozy. Może da mu to trochę do myślenia?

  3. Panie Simon jak tam remdesivir ile Polska tego sprowadziła i jakie koszta ponieśliśmy? lek nie spełnił się tylko za pana namową został sprowadzony. A co z amantadyną. Pfizer nie daje grantów za amantadynę, więc czekamy, kiedy nasz rząd w końcu się opamięta i zacznie leczyć amantadyną.Chyba , ze chodzi o dużą śmiertelność.Niezbadanym remdeviserem pan leczył, dlaczego pan neguje amantadynę?

  4. opanował sajmon do perfekcji słowa klucze, „katastrofa”,”odbicie”. Toruń? a to dowcipniś, to tam jakieś ratszyldy czy sorosze mieszkają albo inne gejce

  5. Chcą wszystko zamykać bo rzekomo śmiertelny wirus szleje a mój mąż dopiero co do stał wezwanie na szkolenie rezerwistów. Jak gdyby nigdy nic ma się stawić w jednostce. Czyli do kościoła nie radzą chodzić bo ryzyko, kary za brak maseczki, sparaliżowana służba zdrowia ale zamykać tysiące ludzi w wieloosobowych pokojach na na kilka tygodni to już nie ma ryzyka infekcji ? Czy tam ktoś w ogóle myśli ? Parodia

  6. To chyba jakis zart ” polacy nie wiedza co maja robic a Wielkanoc juz za chwile ” proponuje plakac jak tow.Holownia .Moja rada nie wychodzcie z domow i zachowajcie dystans najlepiej na odleglosc jajek – swoich jajek.

  7. Najlepszym rozwiazaniem jest ignorowac tych bandytow i wielkanoc tak obchodzic jak. Bog przykazal nie tak jak nam zyd to zaplanowal zyd nie pyta sie. Polaka jak ma swoje zydowskie swieta obchodzic a my mamy sie pytac zyda jak mamy swieta swoje obchodzic niech zyd sie caluje w swoja obrzezana pytke

  8. Simon nie Templar , to ciebie czeka po świetach ! „Drugi trybunał w Norymberdze jest w przygotowaniu, a pozew zbiorowy ma zostać wytoczony z pomocą tysięcy prawników na całym świecie za amerykańsko-niemieckim prawnikiem Reinerem Fuellmilchem, który ściga osoby odpowiedzialne za skandal COVID-19 ukartowany przez Forum w Davos” – informuje na swoim FB Justyna Socha – znana działaczka antylockdownowa ale także przedstawicielka ruchu wolności wyboru w kwestii szczepień.

Comments are closed.