Major Fiszer: Samoloty po covidzie – czy są bezpieczne? [VIDEO]

Foto: Tomasz Sommer Extra

Po awarii Boeinga 777 w USA zaczęły rodzić się pytania o stan podniebnej floty linii lotniczych. Mjr Michał Fiszer opowiedział o największych skandalach w programie Tomasz Sommer Extra.

Boeing 777 z 241 pasażerami na pokładzie uległ awarii w trakcie lotu. Jeden z silników zaczął się rozpadać, a jego części runęły na ziemię.

Załodze udało się zawrócić na lotnisko w Denver i wylądować. Jednak to zdarzenie wywołało falę pytań o stan floty linii lotniczych.

Dr Tomasz Sommer zaprosił do skomentowania sprawy majora rezerwy Michała Fiszera.

– Jeśli chodzi o firmę Boeing to od mniej więcej 10 lat zaczyna podejmować decyzję, która są brzemienne w skutkach. To błędne decyzje podejmowane przez zarząd – wskazuje mjr Michał Fiszer.

Major wskazał, że Boeing ma na koncie całą listę afer, które jednak nie zmiotły giganta z rynku. Natomiast sam Dreamliner wzbudził kontrowersje.

– Tylko, że popełniono kilka podstawowych błędów. Szukano oszczędności gdzie się da, dlatego popełniono kilka fatalnych błędów konstrukcyjnych w samym samolocie. (…) Szukano oszczędności, gdzie się da jeżeli chodzi o jego produkcję. Produkcję jego komponentów przekazano do mnóstwa poddostawców, w tym w także w Chinach. Boeing przestał panować nad jakością – wskazał mjr Fiszer.

Źródło: Tomasz Sommer Extra

6 KOMENTARZE

  1. Z całym szcunkiem, no jak ten major pilot właził do kabiny samolotu? Chyba sztaplarką gościa podsadzali. I w jakim samolocie taka szeroka kabina? Coś tu nie gra.

  2. Rozkazesz czlowiekowi by wszedl do kontenera z ktorego przed chwila wypuszczono chemikalia, to powie tobie,ze jestes wariat. Powiesz wariatowi,ktory lubi latac,by wszedl do samolotu spryskanego chemikaliami,to dla wiekszego bezpieczenstwa zaciagnie jeszcze wiecej powietrza z tymi aerozolami w samolocie.

  3. Właśnie dlatego, że utył (choroba) musiał odejść z czynnej służby w lotnictwie w młodym wieku i w stopniu zaledwie majora, bez mozliwości kontynuowania latania w liniach cywilnych.

Comments are closed.