Nie masz maseczki? W tym kraju wywiozą cię 40 km od domu

Maseczki Źródlo: Pixabay
Maseczki Źródlo: Pixabay

Co może grozić za brak maseczki? W Polsce to mandat, a w Gwinei Bissau wywiezienie z dala od domu.

Mandat za brak maseczek stały się w Polsce i innych krajach Unii Europejskiej powszechnością. Okazuje się jednak, że kilkaset czy nawet kilka tysięcy złotych to nic, w porównaniu do kar jakie wprowadzono w Gwinei Bissau.

Jak poinformowała telewizja RTP Africa służby policyjne Gwinei Bissau złapanych w miejscu publicznym bez maseczki ochronnej karzą długim marszem do domu. I to naprawdę długimi.

Policja w byłej portugalskiej kolonii łapie nieszczęśników, a następnie sprawdza ich miejsce zamieszkania. Następnie złapany jest „zapraszany” do policyjnego wozu i wywożona daleko od domu.

Portugalska agencja Lusa potwierdziła liczne przypadki wywożenia przez policjantów osób przyłapanych bez maski w miejscu publicznym do miejscowości oddalonych nawet o 40 km od miejsca zamieszkania.

MSW Gwinei Bissau wydało mediom oświadczenie, w którym wyjaśniło, że choć nie istnieją wytyczne co do karania za brak masek długimi marszami do domu, to resort nie sprzeciwia się „takiej formie uwrażliwiania obywateli na obostrzenia sanitarne”.

Kierownictwo ministerstwa wskazało, że policjanci dążą do przestrzegania przez populację zasad ogłoszonego z powodu pandemii pod koniec lutego stanu klęski „na różnorodne sposoby”.

Źródło: PAP

17 KOMENTARZE

  1. Czyli jak w Polsce, tylko u nas są wywózki na komendy dla niepokornych protestujących. Nawet dla kobiet :D

  2. Wyglada tak,ze ludnosc powinna takich policjantow rowniez wywozic z miast i wieszac za nogi,gdzies tam w lesie,na jakims wysokim drzewie.

  3. W naszym nieszczęśliwym kraju milicjant wzoruje się na Gwinei po protestach, też wywożą poza miasto.

  4. Skończcie już z tymi kagańcami, towarzysze. Cel osiągnięty, 70% społeczeństwa to posłuszni niewolnicy nie widzący niczego złego w odbieraniu im ludzkiej godności. Czas zarządzić obowiązkowe obroże i smycze.

  5. Chodzi o to, że w trosce o zdrowie, po przejściu 40 km jesteś zdrowszy. Jak u Michalkiewicza – „po zażartej walce o pokój nawet kamień na kamieniu nie postanie!” A już wydawało się, że to w Afryce mają jasność co do covida. Otóż nie to jednak w większości ciemność.

Comments are closed.