Pandemia nie taka straszna? Kontrowersyjne wyniki badania [SONDAŻ]

Lockdown. Zdjęcie ilustracyjne: Pixabay
Lockdown. Zdjęcie ilustracyjne: Pixabay

Ponad połowa Polaków nie odczuła problemów finansowych w związku z trwającą od roku pandemią koronawirusa. Sondaż United Surveys wzbudza spore kontrowersje.

United Surveys sprawdziło jak Polacy postrzegają okres pandemii przez pryzmat swojej sytuacji finansowej. Sondaż opublikowała „Gazeta Prawna” i RMF.

Z badania wynika, że 53,7 proc. badanych nie zauważyła, by pandemia uderzyła ich po kieszeni i wskazała, że ich sytuacja materialna pozostała bez zmian. Pogorszenie stopy życiowej stwierdziło 26,4 proc. respondentów.

Co ważne, jedna trzecia osób, które wskazały pogorszenie swojej sytuacji finansowej to osoby młode (18 – 29 lat) i seniorzy (70+). Natomiast 20 proc. badanych wskazało, że miniony rok był dla nich finansowo nawet lepszy, niż wcześniejsze.

75,8 proc. Polaków stwierdziło, że pandemia nie wpłynęła zauważalnie na ich sytuację zawodową. Z kolei 10,4 proc. uważa, że się pogorszyła.

Poprawę swojej sytuacji zawodowej zadeklarowało natomiast 13,9 proc. pytanych.

43,6 proc. badanych stwierdziło, że pandemia pogorszyła ich zadowolenie z życia. Natomiast 43,3 proc. stwierdziło, że ich poczucie zadowolenia z życia się nie zmieniło w czasie pandemii.

13,8 proc. pytanych uważa, że żyje im się lepiej niż rok temu.

71,6 proc. Polaków nie zauważyło, by rok z koronawirusem wpłynął znacząco na relacje rodzinne. Ich pogorszenie odczuło 12,9 proc., a polepszenie 15,5 proc. badanych.

Źródło: RMF

5 KOMENTARZE

  1. No :) Polaków można lać biczem i dać im karuzelę do pchania, zabrać prawie cały majątek a oni stwierdzą, że w sumie to się im nawet polepszyło :) Buahahahahhahahah

  2. 53% to może urzędnicy państwowi to w roku 2020 było jeszcze ok. Zobaczymy jak nie będzie miał kto płacić podatków tak słodko już nie będzie.
    Relację rodzinne to i ja nie odczułem zmian, te cyrkowe obostrzenia mam w dvpie.

  3. Jak M-miska ryżu-M sypnie odpowiednio naszym groszem to będą badania mówiące, że wszystkim się nie tylko polepszyło przez rok finansowe ale i te 80 tys dodatkowych zgonów to nie zmarli a w stanie hibernacji.

  4. Co tacy zdziwieni, Moraver, to cudowne Dziecko Pułku czy tam Banku z gówna bicz ukręcił – „Premier: „W czwartym kwartale tego roku mamy szansę przebić wzrost gospodarczy sprzed pandemii”. No, rozumiom*? Dwa lata leżenia martwym bykiem a „wzrost” przebija!

    W bankach już nie mają gdzie trzymać kasy! Słuszną linię ma nasz I Sekretarz PiS! Tylko 100 tys. ofiar!

Comments are closed.