Austria wstrzymuje szczepienia z użyciem jednej z partii preparatu AstraZeneca. Nie żyje 49-letnia kobieta

Szczepionki AstraZeneca. Zdjęcie: EPA/JOE GIDDENS / POOL
Szczepionki AstraZeneca. Zdjęcie: EPA/JOE GIDDENS / POOL

Władze Austrii zdecydowały w niedzielę o wstrzymaniu szczepień przeciw Covid-19 z użyciem jednej z partii preparatu AstraZeneca po śmierci 49-letniej kobiety oraz wystąpieniu zatoru płuc u drugiej. Decyzja została podjęta mimo braku dowodów na bezpośredni związek ze szczepieniem.

Jak poinformował federalny urząd ds. bezpieczeństwa w opiece zdrowotnej (BASG), kobieta zmarła w wyniku zaburzeń krzepnięcia krwi, zaś druga, 35-latka, nabawiła się zatoru płuc, spowodowanego zakrzepem.

Oba przypadki wystąpiły w miejscowości Zwettl w Dolnej Austrii; kobiety otrzymały zastrzyki z tej samej partii szczepionki AstraZeneca.

BASG podał, że nie ma obecnie „dowodów na związek przyczynowy ze szczepionką”. Przypadki problemów z krzepnięciem krwi nie były wcześniej notowane w badaniach nad preparatem AstraZeneca. Ponieważ jednak na razie związku nie da się całkowicie wykluczyć, urząd zdecydował się wstrzymać szczepienie z użyciem tej partii preparatu. (PAP)

6 KOMENTARZE

 1. Europa się wyludnia, Polska ma ujemny przyrost naturalny, a rządy zblatowane z przestępczymi monopolami mordują obywateli, eksterminacja trwa..

  • Współodpowiedzialni są też lekarze i pielęgniarki! Staną w przyszłości przed Międzynarodowym Trybunałem Karnym! Ludzie umierają na SOR i w karetkach pogotowia czekając na pomoc. Brak leczenia przez lekarzy specjalistów. Brak wykonywania planowych zabiegów/operacji. Mamy ustawę o Dobrym Samarytaninie która chroni rząd i lekarzy za popełnione błędy w leczeniu i zgony pacjentów.
   „Kij ma dwa końce”. „Nosił Wilk razy kilka ponieśli i Wilka”.

   • Oczywiscie ze stana! Tak samo jak staneli komunisci w Polsce. Rozliczylismy ich co do jednego nieprawdaz? Jaruzelskiego, Kiszczaka… Taaa

 2. Zróbcie news o tym :
  Polski lekarz, który przed kamerą się zaszczepił i wyśmiewał antyszczepionkowców i antycovidowców nagle zmarł – patrz nekrologi wyborczej dr Witold Rogiewicz. To samo potwierdza strona OViKlinika.
  Podczas przyjmowania szczepionki na wideo mówił „Zaszczepcie się, aby chronić siebie i swoich bliskich, przyjaciół i pacjentów…”

Comments are closed.