Im większy lewak, tym więcej chce restrykcji i obostrzeń. Prawica chce wolności [SONDAŻ]

Lockdown. Zdjęcie ilustracyjne: Pixabay
Lockdown. Zdjęcie ilustracyjne: Pixabay

Niemcy sprawdzili, kto chce utrzymania obostrzeń, a kto nie. Sondaż pokazuje, że im bardziej lewicowe poglądy, tym większa potrzeba ograniczania wolności.

Instytut Statista przygotował badanie dot. korelacji poglądów politycznych, a stosunkiem do obostrzeń. Sondaż pokazuje, najbardziej końca lockdownu domaga się prawica.

Aż 82 proc. wyborców Alternatywy Dla Niemiec chce luzowania obostrzeń. Co ciekawe, prawica wyprzedziła nawet libertarian.

Libertarianie z FDP również są zwolennikami luzowania obostrzeń. Ale w ich elektoracie za znoszeniem obostrzeń opowiedziało się „tylko” 67 proc. osób.

Za prawicą i libertarianami znaleźli się chadecy z CDU/CSU. Wśród wyborców partii Angeli Merkel luzowania obostrzeń domaga się tylko 56 proc. osób.

Co ciekawe, kolejne miejsce zajęła Lewica, a nie Socjaldemokraci. Wśród zwolenników Lewicy luzowania chce 54 proc. osób.

SPD zajęło dopiero piąte miejsce. Dokładnie 50 proc. ich wyborców chce luzowania obostrzeń.

Na samym końcu znaleźli się lewacy od Zielonych. Tam wolności chce zaledwie 37 proc. wyborców.

Źródło: statista.com
Źródło: statista.com

Źródło: Statista

6 KOMENTARZE

  1. Ale tylko w kwestii lockdownu. Trudno żeby płaskoziemcy, którzy nie wierzą w wirusa i pandemię byli za lockdownem. To jednak nie kwestia poglądów na wolność.

  2. Nie dziwota. Swobodny i błyskotliwy umysł to skarb i nigdy nie zaakceptuje żadnych ograniczeń. Miernota zaś musi mieć socjal i kaganiec – inaczej nie przeżyje. Są tacy, których wolność zabija i ci są absolutnie zbędni – nawet na części. A dlaczego przemysł narządowy w Chinach kwitnie głównie w oparciu o dysydentów ? Bo wolnościowcy mają zdrową i wartościową tkankę – oni potrafią zbudować wszystko.

  3. A czego innego można się spodziewać po komuchach. Lewactwo od komuchow różnią się tylko tym że lewak nie ukrywa swoich zboczen. W mordowaniu, kradziezach, gwaltach, zamordyzmie czy wywolowaniu wojen są tacy sami. Przeciwieństwem komuchow+ jest prawica

Comments are closed.