Jezus korzystałby z Internetu? Ksiądz Boniecki już wie

Foto: YouTube Gutek Film

Ks. Adam Boniecki znowu szokuje. Zdaniem kontrowersyjnego duchownego i kolegi Nergala, Jezus nie korzystałby z Internetu.

Ks. Adam Boniecki to jeden z najbardziej kontrowersyjnych duchownych w Polsce. Redaktor senior „Tygodnika Powszechnego” i obrońca muzyka-satanisty Adama „Nergala” Darskiego udzielił wywiadu dot. nowych technologii.

Jedno z pytań dot. Jezusa Chrystusa i nowych technologii. Dziennikarze spytali księdza, czy Jezus, gdyby zszedł na Ziemię, korzystałby dziś z Internetu?

Nowoczesny ksiądz zaskoczył swoich rozmówców i stwierdził, że jednak nie. Zdaniem ks. Bonieckiego Jezus wybrałby inne sposoby komunikowania się.

„A skąd. Na pewno nie. Są inne sposoby komunikowanie się z ludźmi, wiedzy o człowieku, także nie przypuszczam” – stwierdził ksiądz.

„Może któryś z apostołów w biurze prasowym pana Jezusa, bo to by były już inne czasy, by było biuro prasowe, może by korzystał, ale on sam na pewno nie” – zaznaczył duchowny.

„Proszę pana, on przecież przyszedł do kraju, który był na marginesie Cesarstwa. W tym kraju poruszał się po wioskach, miasteczkach, miał kontakt z ludźmi naprawdę marginalnymi. I tak zmienił świat. Chrześcijaństwo zmieniło świat, cokolwiek się powie” – podkreślił ks. Boniecki.

Jeśli jednak ks. Boniecki twierdzi, że Jezus nie korzystałby z Internetu, to możemy podejrzewać, że mogłoby być odwrotnie…

Źródło: Komputer Świat

9 KOMENTARZE

  1. Jak wyglądałby Jezus Gdyby żył w naszych czasach Czy chodziłby w sandałach Czy raczej w adidasach Czy piłby coca-colę I korzystał z komputera Czy miałby długie włosy I paszport Izraela Na każde pytanie oczekujesz odpowiedzi Chcesz gotowych recept, oczekujesz nadziei A co zrobisz, gdy rozkaz zabrzmi groźnie Czy będziesz protestował czy podawał gwoździe

  2. Jak wyglądałby Jezus Gdyby żył w naszych czasach Czy chodziłby w sandałach Czy raczej w adidasach Czy piłby coca-colę I korzystał z komputera Czy miałby długie włosy I paszport Izraela Na każde pytanie oczekujesz odpowiedzi Chcesz gotowych recept, oczekujesz nadziei A co zrobisz, gdy rozkaz zabrzmi groźnie Czy będziesz protestował czy podawał gwoździe Jaki symbol męczeństwa Swojego zbawcy Na złotych łańcuszkach Nosiliby wyznawcy

    • Gdyby tak dywagować dalej, to co wisiało by na ścianie, gdyby Jezusa nie ukrzyżowano, a utopiono ? Zapewne akwarium. Można tak dywagować po akademicku dochodząc w końcu do granic absurdu.

  3. Pan Adam Boniecki to podobno prawdziwe nazwisko Aaron Ajngold – pochodzenie żydowskie….to wiadomo co będzie mówił i o czym. To taki kolega Pana Tischnera…

  4. Boniecki nie różni się niczym od Rydzyka. Też angażuje się w politykę (tyle, że popiera PO), zachowuje się jak biznesmen, a w swoich poglądach i zachowaniach wykazuje się relatywizmem moralnym.

  5. Stare dziadygi zawsze uważają,że sa ,,najmądrzejsi”choćby z racji ich wieku,a to nieprawda,wystarczy ich posłuchać przez tylko 5 minut,by stwierdzić że plotą bzdury\,w większości przechwalaja się,-co to nie oni.Ale są zadowoleni bardzo,że/gdy znaleźli słuchacza/y.

  6. Tak zwany „ks. Boniecki” to nie ksiądz, to rabin podszywający się za księdza.

Comments are closed.