Przedsiębiorca walczący. Pub PiwPaw otwarty, policja wściekła [VIDEO]

Policja w PiwPaw.
Służby wkraczają do warszawskiego lokalu działającego mimo lockdownu. (Fot. Twitter)

PiwPaw nie zamierza poddawać się siepaczom PiS. Warszawski pub otworzył się wbrew policji i sanepidowi.

O warszawskim pubie PiwPaw znowu zrobiło się głośno. Pub przy ul. Parkingowej działa mimo nakazu zaprzestania działalności od sanepidu, a na dodatek w sobotę zabawa trwała w najlepsze.

Przed wejściem na wychodzących polowała policja, ale najwyraźniej warszawiacy mieli ich dokładnie tam, gdzie mają ich mocodawców. Policjanci tłumaczyli legitymowanym, iż istnieje podejrzenie, iż w pubie jest sprzedawany alkohol niezgodnie z warunkami koncesji.

Natomiast wewnątrz pubu, przy wejściu, obsługa informowała o konieczności nabycia biletu w cenie 10 zł do „Basenu Piwnego”. Przy barze wydawano piwo na wynos oraz z możliwością spożycia na miejscu.

Obsługa informowała, że piwo można otrzymać za darmo lub zapłacić „co łaska”. Na plakacie obok baru pojawił się plakat z napisem „Tych gości nie obsługujemy”.

Na plakacie widniały zdjęcia premiera Mateusza Morawieckiego, ministra zdrowia oraz innych członków rządu. Pub miał być otwarty od godz. 16, ale już wcześniej gromadzili się chętni.

Co ciekawe, jeszcze w czwartek wieczorem funkcjonariusze Krajowej Administracji Skarbowej, Policji i pracownicy sanepidu przeprowadzili interwencję. Akcja służb w lokalu trwała od godz. 18 do 21.

Policjanci wylegitymowali wszystkich przebywających w lokalu włącznie z obsługą – razem 53 osoby. Podczas czwartkowej interwencji w lokalu policjanci zabezpieczyli cały alkohol, nisko- i wysokoprocentowy.

Właściciel pubu wskazał, że w trzecim kwartale 2019 roku miał 3,7 mln zł przychodów, a w trzecim kwartale 2020 roku – 425 tys. zł. Jak wyliczał, to 87-procentowy spadek przy kosztach na tym samym poziomie.

Źródło: Fakt / PAP

28 KOMENTARZE

 1. Ludzie, nie dajcie się tym durnym kulsonom legitymować.
  Jakby co, to jak mongoły i nigry, dokumenty zgubiłem albo mi ukradziono.
  I co takie kulsony wam zrobią? Wszystkich aresztują?

  Dobrej zabawy w PiwPaw & Co.

   • No a w plandemię jest to jeden z najbardziej poszukiwanych towarów, zwłaszcza na imprezie otwarciowej tej paraol… tzn. plandemii buahahahaha :)

 2. Jak coś piszesz, to choć poczytaj trochę przepisów, bo tak to się ośmieszasz, legitymowanie nie polega na kontroli dowodu osobistego, bo nie musisz go nosić przy sobie- nie ma takiego obowiązku więc nie musisz kombinować jak koń pod górę i mówić, że zgubiłeś dokumenty, te do stwierdzenia tożsamości nie są w ogóle potrzebne. Wpisu o wydawaniu broni z magazynu i identyfikatorów nie będę komentował bo wystarczy ustawę o Policji poczytać ale komu by się chciało jak można bić pianę i bez tego.

  • Ustawy o Policji nie zna nawet Policja, bo zdaje się że jest tam coś o wykonywaniu bezprawnych rozkazów? A może się mylę?

   • co twój post ma do mojego – nic. Potrafisz merytorycznie odpowiedzieć po co mówić gliniarzowi ,że zgubiłeś dokumenty których i tak nie musisz przy sobie nosić ? jak nie, to nic nie pisz. Po co pisać bzdury o wydawaniu broni z magazynu do służby?. przecież pobranie broni do służby to obowiązek i bynajmniej nie jest ona przechowywana w magazynie( poza wyjątkami)i o tym tylko pisze i to napisane jest w ustawie .

  • Dasz radę udowodnić, że to nastąpiło w tym lokalu? Przyjmuje się, że zakażenie może nastąpić po przyjęciu od jednego tysiąca wirionów w górę, ale ile osób i organizmów – tyle reakcji. Sadząc z twojego wpisu gotów jesteś procesować się o katar. A jak znajomi wyczują twój charakter – nikt nigdzie cię nie zaprosi. Co za przyjemność mieć wśród bawiących się hipochondryka-kablarza?

  • Wirus od ponad roku jest wszędzie wiec już dawno jestś zarażony, ale jakimś cudem nie wiesz i nie rozumiesz.
   Ponadto jak się boisz to siedź zamknięty w piwnicy i oddychaj przez aparaturę tlenową.

 3. Zdaje się że w dobie tak szybkiego dostępu do informacji władza nie ma wyjścia. Konfrontacja jest nieunikniona, kwestia paru tygodni, jak tylko przygotują odpowiednią prowokacje.

  • Też sądzę, że to musi zakończyć się stanem wyjątkowym (wojennym). Do tego celu najlepszy byłby jakiś trup. Np. kogoś z Sanepidu, itp.
   A to znaczy, że trzeba ludzi doprowadzić do ostateczności. Przewiduję więc lockdown ogólnokrajowy + obowiązkowe noszenie masek N-95 w środku gorącego lata. Tego chyba nie zdzierżymy?

 4. Nie dajcie się sprowokować do bezpośredniej konfrontacji.
  To jest piramida. Obserwujcie funkcjonariuszy w swoim rejonie.

Comments are closed.