Tysiące osób na ulicach Wiednia. Ludzie mają dość restrykcji [VIDEO]

Protesty przeciwko restrykcjom w Wiedniu.
Protesty przeciwko restrykcjom w Wiedniu.

Kilka tysięcy osób demonstrowało w sobotę w centrum Wiednia przeciwko społecznym restrykcjom, związanym z pandemią koronawirusa. Doszło do aresztowania kilku osób, które sprzeciwiały się policji, apelującej do tłumu o rozejście się do domów.

Odnotowano także kilka starć między demonstrantami a lewicowymi kontrmanifestantami. Większość uczestników manifestacji nie nosiła maseczek i nie przestrzegała społecznego dystansu. Protest został zorganizowany przez Wolnościową Partię Austrii (FPO)

Surowe restrykcje epidemiczne w Austrii zostały złagodzone w lutym wraz z otwarciem szkół, sklepów i muzeów. Ale protestujący sprzeciwiają się wciąż obowiązującym środkom, takim jak zamknięcie restauracji i kawiarni oraz obowiązkowym testom w szkołach.

„Kiedy podejmowane środki skutkują pozbawieniem pracy lub urlopu prawie miliona ludzi, doprowadza to do ruiny ekonomicznej, co oczywiście będzie miało długofalowe konsekwencje dla całych rodzin” – cytuje agencja AFP jednego z uczestników protestu.

Były minister spraw wewnętrznych Herbert Kickl z FPO w przemówieniu do tłumu oskarżył rząd o prowadzenie „szalonej i dziwacznej” polityki. Natomiast demonstranci skandowali antyrządowe hasła i domagali się dymisji centroprawicowego kanclerza rządu Sebastiana Kurza.

W ostatnich miesiącach w kraju nasiliły się demonstracje przeciwko ograniczeniom i ich wpływowi na gospodarkę. Rząd nie wyklucza dalszego złagodzenia obostrzeń pod warunkiem, że spadnie liczba codziennych infekcji.

Jednak w ostatnich tygodniach codziennie pojawia się coraz więcej nowych zakażeń. W sobotę odnotowano ich ponad 2500. Według ministra zdrowia Rudolfa Anschobera obecnie w Austrii dominuje szczególnie zaraźliwy wariant brytyjski koronawirusa.

Źródło: PAP

7 KOMENTARZE

  1. W Austrii są cotygodniowe protesty organizowane przez partię, u nas są comiesięczne organizowane oddolnie. Już jeden protest Konfederacja zrobiła, czas na kolejne

    • nie trolluj prowokacyjnie, nieważne jak nazwiesz kolejne choroby grypopodobne, paragrypy, zapalenia płuc itp…można i kowid, ale nie ma powodu do paniki i do zamykania gospodarki…chyba, że jest powód inny. Wiadomo.

  2. „Po co się pani w ogóle szczepiła…” – ratownicy medyczni do kobiety, która wezwała pogotowie. Skąd się bierze wzrost zakażeń? Zdrowych pacjentów nabijamy na covid-19, oni leżą potem na oddziałach covidowych, a nam w telewizji mówi się, że jest tak źle i że jest coraz więcej zachorowań. http://www.prokapitalizm.pl/po-co-sie-pani-w-ogole-szczepila-ratownicy-medyczni-do-kobiety-ktora-wezwala-pogotowie-skad-sie-bierze-wzrost-zakazen/

  3. Pojawia się coraz więcej zakażeń po zaszczepieniu tysięcy, vide pełny armagedon u prymusa szczepień, w Izraelu ( http://zaprasza.net/a.php?article_id=36666), gdzie wskaźniki zakażeń poszybowały o kilka tysięcy procent w górę, i to u ludzi młodych oraz u niemowląt, które dotychczas były całkowicie wolne od kowida. Jest to także skutek zaszmacania oddechu, przez co nie nabieramy odporności.

Comments are closed.