Biologia według prof. Simona. „Jakoś w ciążę trzeba zajść, zwykle z facetem”

Prof. Krzysztof Simon. / foto: PAP
Prof. Krzysztof Simon. / foto: PAP

Prof. Krzysztof Simon znów dał głos. Tym razem jednak nie straszył koronawirusem, ale wypowiedział się na temat aborcji. Zadeklarowany „liberalny katolik” postuluje, by wyłącznie kobieta decydowała o urodzeniu dziecka. Jak twierdzi, mężczyzna nie ma prawa na nią wpływać.

W rozmowie z „Gazetą Wyborczą” prof. Simon stwierdził, że decyzja o tym czy urodzić czy zabić nienarodzone dziecko powinna należeć wyłącznie do kobiety. – Kobieta nosi ciążę, rodzi i ponosi tego konsekwencje. Oczywiście jakoś w ciążę trzeba zajść, zwykle z facetem – mówił.

Członek Rady Medycznej przy premierze stwierdził również, że żaden mężczyzna nie ma prawa wpływać na tę decyzję kobiety. – Chęć karania kobiet za aborcję to dowód zdziczenia. Ja, macho, mam zapłodnić samicę i ona ma rodzić, bo ja tak chcę? Tak można było w jaskini rządzić – grzmiał.

Co więcej, jego zdaniem prawo aborcyjne w Polsce niedługo gwałtownie się zliberalizują. Jak twierdził, „Polacy idą w tę stronę”.

– Jeśli nie będzie fałszerstw wyborczych, to wszystko ulegnie zmianie. Kobiety będą walczyły. Nikt nie ma prawa wam narzucać, jak macie się przygotować do macierzyństwa, czy donosić ciążę, czy nie. Co nie znaczy, że uważam aborcję za formę antykoncepcji, bo też są takie panienki – podkreślał.

Źródła: wyborcza.pl/dorzeczy.pl

16 KOMENTARZE

 1. Karanie za zabijanie jest zdziczeniem, a samo zabijanie jest postępowe i Ok. Czyli podobna filozofia do tej która głosi od roku w innej sprawie.

 2. Głupek. Idąc tym tokiem rozumowania, skoro mężczyzna nie ma prawa decydować o swoim dziecku, to nie powinien też płacić alimentów na nie.

 3. Czy ten stary dziadyga ma moralne prawo wypowiadac sie na temat ciazy i macierzynstwa polskich kobiet na lamach zydowskiej gazety a wypowiadaj sie stary dziadygo na temat ciazy i macierzynstwa zydowek a od polskich kobiet i co one na ten temat mysla to ci wara a ze sa glupie i ufne to zydowka lempart wyprowadzila je na ulice co poniektore nawet nie wiedzialy po co tam polsku.

 4. jakie słowa dobrać by dostatecznie obelżywie scharakteryzować poziom etyki pana profesora
  by jednocześnie przepalić pancerz egoizmu na jego mózgu

 5. Decydować o „utrzymaniu ciąży” facet nie ma prawa, ale utrzymywać dziecko ma obowiązek? Logika godna pana profesora.

 6. No tak. Logika typowa dla profesorów. Mordercy nie można zabić bo kara śmierci jest niemoralna a zabić dziecko, które nie jest mordercą czy choćby złodziejem można. Płacić alimenty trzeba ale decydować czy moje dziecko się urodzi nie można. Według tego profesura kobieta jest ważniejsza niż wymiar sprawiedliwości i może sama wydać wyrok śmierci na niewinną osobę i to bez konsekwencji dla niej.

 7. Postępy postępu są niewiarygodne.
  Postępowi katolicy wyprzedzą niedługo w zaprzaństwie i bezeceństwie ateistów.

 8. Koronazidiocenie powoduje jeszcze większe spustoszenie w mózgu niż początkowo sądziłem… Profesora SiCKmona trzeba ubrać w błazeńską czapkę, aby mniej bystrzy od razu się zorientowali, że to człowiek godny współczucia.

 9. I gdzie w tej sytuacji jest Kościół Katolicki, i dlaczego nie zabiera głosu mówiąc wprost, że mądrości wspomnianego biologa są sprzeczne z nauczaniem Kościoła i nie dostanie on rozgrzeszenia, dopóki nie zmieni swojego grzesznego i obrzydliwego zdania!!!

Comments are closed.