Omyłkowo został zaszczepiony dwa razy. Trafił na oddział intensywnej terapii

Amerykański farmaceuta zniszczył 570 dawek szczepionki Moderna. Twierdzi, że zmienia ona ludzkie DNA. Zdjęcie: EPA/Gary Coronado / POOL Dostawca: PAP/EPA.
Szczepionka. Zdjęcie: EPA/Gary Coronado / POOL Dostawca: PAP/EPA.

91-letni Amerykanin został jednego dnia dwukrotnie zaszczepiony przeciwko koronawirusowi. Do fatalnej pomyłki doszło w amerykańskim stanie Ohio. Mężczyzna trafił na oddział intensywnej terapii.

Pechowcem jest 91-letni Victor Smith. Pierwszą dawkę szczepionki otrzymał 22 stycznia. Drugą miał dostać 25 lutego.

Dostał drugą i nawet trzecią. Wtedy 91-latkowi podano dwie dawki szczepionki firmy Moderna. Przez pomyłkę.

Podanie dwóch szczepionek w ciągu czterech godzin spowodowało u 91-latka ostrą niewydolność oddechową. Trafił natychmiast do szpitala, na oddział intensywnej terapii.

Po kilkunastu dniach jego stan się polepszył i obecnie jest stabilny. Istniało jednak ryzyko, że 91-latek nie wyjdzie z tego cało.

Placówka przeprosiła za „incydent” i rozpoczęła dochodzenie. Wstępne ustalenia wskazują, że druga dawka, którą Victor otrzymał tego samego dnia, była przeznaczona dla innej osoby o tym samym imieniu.

7 KOMENTARZE

  1. Dowód że wyszczepionka wywołuje niewydolność oddechową (nieostrą) ? normalnie podana.
    Ciekawe co jest przyczyną nieostrej niewydolności oddechowej ?
    Infekcja? strach?

  2. Obejrzałem. Orze to chyba siebie. 1. Kompletnie nie rozumie wypowiedzi Korwina dot. Demokracji 2.Jego wiedza na temat pandemii pochodzi z TVP lub TVN, więc myśli, że tak myśli cały świat. A mnóstwo naukowców neguje pandemię, i same statystyki dotyczące zgonów w 2020 roku w poszczególnych krajach Europy dobitnie pokazują, że pandemia to ściema.

  3. Polski lekarz, który przed kamerą się zaszczepił i wyśmiewał antyszczepionkowców i antycovidowców nagle zmarł – patrz nekrologi wyborczej dr Witold Rogiewicz. To samo potwierdza strona OViKlinika.
    Podczas przyjmowania szczepionki na wideo mówił „Zaszczepcie się, aby chronić siebie i swoich bliskich, przyjaciół i pacjentów…”

  4. Jak ktos wysadzi polski sejm, senat, to moge powiedzie,ze siedzieli tam pechowcy, nawet jezeli 400 z nich wyciagneloby nogi. Facet otrzymujacy dwie trucizny,to jak ofiara,ktora z jednego karabinu dostaje dwie kule.

Comments are closed.