Polacy coraz gorzej oceniają prezydenta Andrzeja Dudę. Złe wiadomości dla głowy państwa [SONDAŻ]

Andrzej Duda.
Andrzej Duda Źródło: PAP

Polacy coraz gorzej oceniają prezydenta Andrzeja Dudę – wynika z najnowszego sondażu United Surveys dla „Wirtualnej Polski”.

Z najnowszego sondażu wynika, że drugą kadencję Dudy „zdecydowanie dobrze” ocenia zaledwie 6,7 proc.

‚Raczej dobrze” – taką odpowiedź wskazało 23,2 proc. ankietowanych.

Rośnie liczba niezadowolonych z działań prezydenta „Bardzo złą” opinię o Dudzie ma 40,2 proc. osób. „Raczej źle” kadencję Dudy ocenia 20,4 proc. sondowanych.

Negatywną ocenę prezydentowi wystawiło 12 proc. wyborców Zjednoczonej Prawicy i aż 94 proc. głosujących na pozostałe partie polityczne.

Prezydent traci poparcie szczególnie u młodych osób – do 30. roku życia. W tej grupie łącznie 77 proc. osób działania prezydenta ocenia źle i bardzo źle.

Ankietowanych zapytano także, jaki program informacyjny oglądają najczęściej.

Wśród oglądających „Wiadomości” TVP, Duda cieszy się poparciem u 50 proc. ankietowanych, a 44 proc. ocenia kadencję prezydenta negatywnie.

U widzów „Faktów” TVN, prezydenta postrzega dobrze 14 proc. a źle – 71 proc.

14 KOMENTARZE

  1. Nie ma wielkiego znaczenia, co sądzą potencjalni wyborcy o zmieniających się dwóch zarządach (PiS v. kontraPiS) w Polsce. Zarządcy wykonują tylko powierzone zewnętrznie zadania. Już nawet przestali udawać, że się wzajemnie nienawidzą. A Polaków nie interesuje zmiana systemu, czego orędownikiem jest Konfederacja, ta Konfederacja, w której pokładamy nadzieję, i która jeszcze nie uległa rozpłynięciu w bezideowej masie.

  2. To sie prezydent zmartwi, nie bedzie mogl kandydowac, a nie zaraz, przeciez to druga kadencja juz. Wiec poparcie to mu moze skoczyc, grunt, ze jego przelozony jest zadowolony.

  3. Nie wiem na co mam odpowiedzieć bo nie ma żadnego pytania. Ale moje zdanie o prezydencie – poniżej.
    Jestem 82+ ale od początku oceniałem, że to jest zero a nie prezydent.

  4. Czy oceniają źle czy dobrze – jemu to zwisa – jest na drugiej – ostatniej – kadencji…

  5. endrju ma to gdzieś, po co mu być trzeci raz prezydentem… trzeci raz z rzędu i tak nie może a do końca życia hajs ma zapewniony…

  6. Żeby coś oceniać to coś musi najpierw istnieć. W tym przypadku nie ma co oceniać, po prostu tu nie ma żadnej prezydentury. Tu jest urzędowanie w przerwach między zjazdami ze stoków.

Comments are closed.