Rząd niemożliwy bez Konfederacji. Najnowszy SONDAŻ zwiastuje kłopoty PiS i totalnej opozycji

Krzysztof Bosak na konferencji prasowej przed Pałacem Prezydenckim w Warszawie. Foto: tter/Bosak2020
Krzysztof Bosak na konferencji prasowej przed Pałacem Prezydenckim w Warszawie. Foto: tter/Bosak2020

Według najnowszego sondażu IBRiS przeprowadzonego na zlecenie „Rzeczpospolitej” PiS utrzymuje pozycję lidera na poziomie 32 proc., co nie daje mu szans na samodzielny rząd. Ale także opozycja miałaby duży kłopot z utworzeniem większości po wyborach – pisze w poniedziałek „Rz”.

Respondenci w sondażu IBRiS zleconym przez „Rz” pytani byli, na które z ugrupowań zagłosowaliby w wyborach do Sejmu. 32,3 proc. respondentów odpowiedziało, że na Prawo i Sprawiedliwość. 18,1 proc. oddałoby głos na Koalicję Obywatelską, a na ugrupowanie Polska 2050 Szymona Hołowni – 17,9 proc. Na Lewicę, czyli SLD, Wiosnę i Partię Razem, zagłosowałoby 7,4 proc. ankietowanych. 6,2 proc. badanych wybrałaby Konfederację, tj. partię KORWiN i Ruch Narodowy. 6 proc. zagłosowałoby na PSL-Koalicję Polską. 12 proc. nie wie, na kogo oddałoby głos.

„Według najnowszego sondażu IBRiS przeprowadzonego na zlecenie „Rzeczpospolitej” PiS utrzymuje pozycję lidera na poziomie 32 proc., co nie daje mu szans na samodzielny rząd. Ale opozycja miałaby duży kłopot z utworzeniem większości po wyborach” – napisała „Rz”, komentując wyniki sondażu.

Ja wyjaśniono, „należałoby bowiem stworzyć koalicję wszystkich czterech sił opozycyjnych”.

„Poza tym dwa największe ugrupowania – PO i Polska 2050 – mają takie samo poparcie, podobny program i miejsce na scenie politycznej. Jedno z nich musi więc zrobić wszystko, by przed wyborami zapewnić sobie pozycję dominującą” – czytamy w „Rz”. (PAP)

34 KOMENTARZE

 1. raczej pis przejmie jakiś osłów z KO czy od hołowni, niż wejdzie w „koalicję” z konfederacją. przecież to 100% przeciwieństwo poglądów…

  • Ronin -ty jesteś przedszkolak polityczny i skup się na samokształceniu. Konfederacja to pisowski przydupas, przystawka, żerująca z pisowskiego stołu i głosująca zawsze z wolą Małego Intryganta. A za to PiS-pozwala powarczeć małym kundelkom od Korwina, wie ze pasożyty od żłobka do nagrobka w partii najbardziej boją się…pracy, pójść na swoje.

   • Łżesz jak ww kundel. Sprawdziłem wyrywkowo ostatnie istotne głosowania w sejmie. Takie banialuki, to możesz szyć wyborcom ko, pisu lub innego lsd.

 2. Od ponad roku dobijam się o wskazanie JEDNEGO posła Konfederaty: Polaka, honorowego, wykształconego, niezależnego finansowo PRZED załapaniem się do koryta budżetowego, szanowanego za osiągnięcia biznesowe, naukowe, artystyczne, może sportowe. Jak na razie żaden nie kwalifikuje się.

   • To Kaszubski że stolcem tylko NIK zmienił i za dużo na wsi bimbru wypili i im się wydaje że są ważni i ktoś musi im odpowiadać 😂😂😂 Ja tobie odpowiem wieśniak że wsi wyjedzie ale wieś z wieśniaka nie😂😂😂

    • Faki w morę zajechany – nie NIK bo to Najwyższa Izba Kontroli, tylko nick- pseudonim, nick-przezwisko, ksywa, alias, przydomek. Jak tam was na ul Pięknej uczą? Ech wy konfbolszewickie matołki. Poparcie 1,5% i się nie zmienia. A w badaniach elektronicznych 5%, 10% czy 25% to nieważne. Przy uranach do 3% poparcia dla pasożytów z Konfederacji, odmiany Kukiz15.

 3. Jakakolwiek koalicja z lewactwem/tak pisim ja każdym innym/, to samo zaoranie Konfederacji… 🐱‍👤

   • Ale lider Bosak głosował na POPiS i nie tylko on z Konfederacji. Więc nie piernicz. Konfederacja zawrze pakt z kimkolwiek, podobnie jak Kukiz byle przy korycie. Komu oczy mydlisz?

 4. …spokojnie pan janusz przed wyborami postara się o poniżej progu dla konfederacji …cierpliwości hahahahhahah

 5. Kukiz,PSL,a nawet za cene delegalizacji oszolomow od Mikke i faszysty Bosaka koalicja z SLD. nawet za taka cene aby smiecia faszystowkie nie heilowali i urodzin hitlera celebrowali.

 6. Co wy za bździny puszczacie. Rząd niemożliwy bez Konfederacji. Jakaś schizofrenia ?Nikt z poważnych graczy tzn.PiS i PO nawet nie bierze pod uwagę korwinowską małpiarnię jak poważnego partnera.

 7. Janusz Korwin Mikke:
  1. Honorowo dal w morde Boniemu
  2. Polak majacy patriotycznych przodkow
  3. wyksztalcony na kilku kierunkach
  4. niezalezny finansowo
  5. Mistrz sportowy – szachista i brydzysta
  6. Autor wielu ksiazek co lapie sie zarowno jako osiagniecia biznesowe, naukowe i artystyczne.

  • 1. Oskarżył Polaków o zbrodnię w Jedwabnem, stoi w ogonku po 500+
   2. Nazwisko przodków Goldberg, zajadły stalinista, korowiec
   3. Student marcowy żydowski obok Michnika czy tego przygłupa co utopił się pod lodem
   4. Działki po koszernych rodzicach przejęte machlojkami od Polaków
   5. Poziom powiatowy
   6. Najwięcej zarabiał pisząc do NIE ziomka Urbana

   • JKM
    1. Baby są durne i tyle
    2. Inwalidzi są obrzydliwi i nie pokazywać ich w telewizji.
    3. Za Hitler i Stalina była większa wolność ekonomiczna.
    4. Pandemii NIE MA i nikt nie umiera na koronawirusa.
    5. Pandemia JEST i na koronowirusa COVI19 umiera więcej ludzi.

    • Niklot:
     1. Nigdy tak nie powiedzial
     2. Nigdy tak nie powiedzial
     3. Bo byla
     4. Co roku byla „pandemia” grypy z dokladnie takimi samym skutkami ale nikt z tego powodu nei rozpieprzal gospodarki
     5. Zdaje sie ze znowu nie zrozumiales jego wypowiedzi i przytaczasz swoje interpretacje jego slow.

     • To troll zostaw nie tłumacz bo to i tak nie zrozumie.chyba że mu szekli sypniesz na konto to będzie śpiewał jak mu płacą 😂😂😂😂😂

     • Nie ośmieszaj się korwinowski trollu pseudo-chrześcijanin. Internauci też potrafią czytać . „Janusz Korwin-Mikke, lider partii KORWiN w czasie konferencji prasowej zgolił brodę ogłaszając jednocześnie koniec pandemii koronawirusa SARS-CoV-2.Dn.15 września 2020 roku zakończyła się w Polsce pandemia-oświadczyła Dominika Korwin-Mikke.😛🧐🤭

 8. Gdybyście wybrali mnie na króla każda osoba która pisze komentarze za pieniądze na zlecenie polityczne byłaby zabita strzałem w tył głowy. I poznalibyscie Boga. „Wytepisz obrzydliwość spośród ciebie”

Comments are closed.