To nie rząd wprowadza lockdown?! Prof. Gut: „To nie państwo zamyka. To ludzie zamykają swoim działaniem”

Prof. Włodzimierz Gut, wirusolog z Narodowego Instytutu Zdrowia Publicznego - Państwowego Zakładu Higieny, doradca GIS / Fot. PAP
Prof. Włodzimierz Gut, wirusolog z Narodowego Instytutu Zdrowia Publicznego - Państwowego Zakładu Higieny, doradca GIS / Fot. PAP

Prof. Włodzimierz Gut był gościem TVN24, gdzie wyjaśniał, kiedy skończy się III fala i dlaczego Polacy „sami” fundują sobie lockdown. Zdaniem doradcy Głównego Inspektora Sanitarnego, zarówno w kwestii wyszczepienia jak i zachowań, Polacy „nawalają”.

Rządzący utrzymują, że w Polsce pojawiła się już zapowiadana przez nich III fala koronawirusa. Przedstawiciele rządu i ichni eksperci przekonują ponadto, że jej szczyt wypadnie w okolicach Świąt Wielkanocnych – na przełomie marca i kwietnia. Do sytuacji pandemicznej w kraju oraz lockdownu odniósł się prof. Włodzimierz Gut.

– Teoretycznie można otworzyć wszystkie miejsca, gdyby były tam przestrzegane reguły. To nie państwo zamyka. To ludzie zamykają swoim działaniem – grzmiał w TVN24.

Odniósł się także do pytania o to, jak długo potrwa owa III fala. – To nie jest sprawa określenia przeze mnie. To jest sprawa dwóch elementów – zachowań ludzi i szczepień. Niestety w obu przypadkach nawalamy. Szczepienia, bo nie ma szczepionek, a zachowania, jakie są, to mamy okazję pooglądać – twierdził.

– Ograniczenia mają to do siebie, że mają coś zrobić, ale muszą być przyjęte przez tych, których dotyczą. Jeżeli są w jakiś sposób omijane, a zawsze się da ominąć, to przestają przynosić efekt albo stają się znacznie mniej skuteczne – dodał.

Jak twierdził, „problemem nie jest stok narciarski czy siłownia”. – Problemem są zachowania ludzi na siłowni, czy w kolejce na stoku. Teoretycznie można by otworzyć wszystkie miejsca, gdyby były tam przestrzegane reguły – podkreślał.

Doradca szefa GIS skomentował również kwestię szczepionek oraz „zbyt wolnego tempa” wyszczepiania populacji. Jak mówił, „nie da się pstryknąć palcami i otrzymać nowej szczepionki, ale w pewnym momencie sytuacja się zmieni”.

– Trzeba zdawać sobie sprawę, że do wyścigu o szczepionkę, który na razie wygrało w sumie sześć firm na świecie, startuje i jest na ostatnich etapach ponad 70 […] W pewnym momencie podaż przewyższy popyt. Niestety na razie jest dokładnie odwrotnie. Szczepionek brakuje wszędzie – mówił wirusolog w TVN24.

Źródło: TVN24.pl

25 KOMENTARZE

 1. Ciągle kilku tych samych prorządowych typów w mediach. Głównie lobbyści koncernów farm, Gut – biolog z wykształcenia lobbował zatrudniony przez WHO przy szczepionkach MMR. Jeszcze rok temu wyśmiewał maski i w cudowny sposób zmienił zdanie bez żadnych dowodów naukowych.

 2. Jak widzę tego typka albo inne simony i horbany, to dochodzę do wniosku, że z kraju wyjechali nie ci lekarze, którzy powinni… Ludzie nawalają, bo szczepionek jest za mało…. Logika kretyna…

 3. ….ostatni rok pokazał dobitnie, że potrzebny jest całkowity bezterminowy lockdown – 90-99% profesorów, nałykawców, lekarzy, prawników, dziennikarzy, biotechnologów, polityków – i po jego wprowadzeniu pani-demia zniknie natychmiast i bez śladu… – a wprowadzić taki lochdown można legalnie w trybie art. 4 Konstytucji – jaka by ona niedobra nie była, to tam pisze, kto płaci i ma prawo wymagać….

 4. Ja myślę, że skoro Polacy nie dorośli do tak wspaniałego i mądrego rządu, to powinien on ustąpić.

 5. Polski lekarz, który przed kamerą się zaszczepił i wyśmiewał antyszczepionkowców i antycovidowców nagle zmarł – patrz nekrologi wyborczej dr Witold Rogiewicz. To samo potwierdza strona OViKlinika.
  Podczas przyjmowania szczepionki na wideo mówił „Zaszczepcie się, aby chronić siebie i swoich bliskich, przyjaciół i pacjentów…”

 6. Co za człowiek , to idiota ! Ludzie są winni ? Tacy jak ty Glucie i reszta żydków !!! Dr Astrid Stückelberger rzuciła kilka poważnych bomb podczas niedawnego wywiadu, który całkowicie zniweczył eugenika miliardera Billa Gatesa, skorumpowaną Światową Organizację Zdrowia (WHO) i inne nikczemne elementy, które wspólnie spiskowali w celu popełnienia koronawirusa z Wuhan (Covid-19) plandemiczny na świecie.

  • ludzie nie, wirus ma takie skrzydełka, nóżki jak pchła i pelerynę-niewidkę, uniwersalny bilet na wszystkie samoloty, pociągi, imprezy… i sobie hasa…

 7. Jakoś nie słyszę o żadnych konsultacjach z medykami, z lekarzami uznanymi profesorami, ogłosili pandemie przypadkowi politycy bez wykształcenia albo ‚historycy’ na przypadkowych stołkach po znajomości, co wiele razy partie zmieniali i poglądy, co akurat wygrali wybory

 8. Hitler też pod koniec wojny obwiniał o wszystko naród niemiecki, który rzekomo nie sprostał jego wizji. Tak samo nasi rządzący plują na swój własny naród, obwiniając go o wszystko, co złe. A ci co na nas plują to są okupanci narodu.

  • Ale ty nie olewasz prawda? Siedzisz zabunkrowany w piwnicy, z łbem owiniętym 19 warstwami szmaty i wiadrem na głowie.Co kilka minut walisz we wiadro młotkiem, ażeby strząsnąć mordercze zarazki?

 9. Pan Doktor Gut ma rację! Powinniśmy przestać oddychać i zabunkrować się piwnicach naszych domów, albo jeszcze lepiej, od razu w trumnach na cmentarzach.To jest jedyny sposób aby pokonać pandemię najstraszliwszej choroby znanej ludzkości.

Comments are closed.