Niemiecki polityk porównał szczepionkę przeciw COVID-19 do cyklonu B. Może mieć kłopoty

Niemcy/Strzykawki Źródło: Pixabay
Strzykawki Źródło: Pixabay

Podczas wizyty w byłym obozie koncentracyjnym Mauthausen działacz niemieckiej partii AfD Stefan Bauer porównał szczepionki przeciw koronawirusowi do cyklonu B, trucizny, którą naziści stosowali do zabijania ludzi w komorach gazowych – podaje „Bild”.

Stefan Bauer, youtuber i działacz partii Alternatywa dla Niemiec (AfD) w nagraniu wideo, powstałym najprawdopodobniej na terenie byłego obozu Mauthausen w północnej Austrii, wyraża nadzieję, że nikt nie planuje tam ponownie zakładać obozu koncentracyjnego, „nawet dla osób, które odmawiają szczepienia lub nie chcą poddawać się testom”.

„Nie potrzebujemy nowego cyklonu B, czy to jako AstraZeneca, czy jako BioNTech” – mówi.

Oburzenie po porównaniu szczepionki do cyklonu B

Austriacki minister spraw wewnętrznych Karl Nehammer przekazał, że jest wstrząśnięty tą wypowiedzią.

„Porównanie szczepionki przeciw Covid-19 z cyklonem B, trucizną, która zabiła miliony ludzi, to nie tylko rozprzestrzenianie teorii spiskowych, to (działanie) obrzydliwe i zbrodnicze. Robienie czegoś takiego w miejscu pamięci poświęconym ofiarom Holokaustu świadczy o trudnym do pobicia braku wyczucia” – podkreślił szef MSW cytowany przez „Bilda”.

„Widzimy tutaj formę historycznego rewizjonizmu, który pomaga relatywizować i bagatelizować zbrodnie narodowego socjalizmu. Wypowiedzi polityka AfD są absolutnie nie do przyjęcia. We właściwej prokuraturze niezwłocznie zostanie złożone zawiadomienie o przestępstwie” – powiedział Nehammer.

Wszczęto dochodzenie

Austriackie MSW podało, że nagranie Bauera zostało opublikowane w internecie w sobotę. Obecnie Urząd Ochrony Konstytucji Górnej Austrii prowadzi dochodzenie w tej sprawie.

Dyrekcja Miejsca Pamięci Obozu Koncentracyjnego Mauthausen jest zbulwersowana tym incydentem.

„Wolność poglądów i słowa to bardzo cenne dobro i podstawa naszej codziennej pracy (…). Wolność słowa kończy się jednak tam, gdzie zbrodnie narodowego socjalizmu są trywializowane i gdzie pojawiają się historycznie nieuzasadnione porównania do nazistowskiego reżimu. Stanowczo sprzeciwiamy się takiemu niewłaściwemu wykorzystaniu tego miejsca” – zaznaczyła Barbara Glueck, dyrektor Miejsca Pamięci Obozu Koncentracyjnego Mauthausen.

20 KOMENTARZE

 1. Stefan Bauer powiedział głośno to o czym wszyscy wiedzą i do czego po cichu się
  przygotowują mając w czterech literach WHO

 2. A jak tam nasi Dzielni Konfederaci? Ostatnie znane nam przesłanie „liderów” kanapowej partyjki, dla swoich naiwnych wyborców, w sprawie wstrzykiwania syfu brzmiało – róbta co chceta… Najważniejsze nikomu nie podpaść. Pokorne cielę to i pisuar i schetynie ssie.

 3. Dziwne czasy. Kolejna afera za celne porównanie i mówienie prawdy. Ciekawe czy w związku z tą wypowiedzią oskarżą go o antysemityzm?

 4. „Kij ma dwa końce”. Międzynarodowy Trybunał Karny będzie pełne ręce roboty z tymi co wywołali koronawirusa i z tymi co więzili, i szprycowali podejrzaną cieczą nieświadomych seniorów+ w DPS.
  „Nosił wilk razy kilka ponieśli i wilka”.

   • Nie ma takiej grubej ryby, która by ustała jak ją chłop pańszczyźniany widłami w ryj przywali. Więc ogólnie wiesz, cwaniaki się czasem mylą i tutaj też część jednak zawiśnie : )

 5. Dowalił po całości, sądząc po jazgocie jaki wybuchł po jego wypowiedzi….
  W sumie na rację, zarówno cyklon b, jak również stręczony przez sprzedajne pachołki
  na usługach koncernów preparat (koktajl genetyczny) docelowo ma odegrać
  tą samą rolę, tylko że w znacznie bardziej (według założeń) dyskretny sposób.
  Żeby nie można było powiązać szprycy ze zgonem…

 6. 1. Porównanie jak najbardziej uzasadnione.
  2. Chyba mało osób ma świadomość, że producentem (i nadzorcą działania oraz wydajności) był a firma BAYER.
  3. Dla bardziej dociekliwych polecam analizę udziałową niemieckiego kapitału we współczesnych firmach farmakologicznych (w tym Pfizera)

 7. „Dyrekcja ( ) Mauthausen jest zbulwersowana tym incydentem”. Poważnie? A mieszkańcy Gusen pojęcia nie mają na czyich kościach żyją – „W domach wybudowanych na terenie byłego obozu żyje dziś około tysiąca osób. Większość z nich, podobnie jak inni mieszkańcy Austrii, niewiele wie o zbrodniach popełnianych w Gusen lub wypiera tę wiedzę” – https://tiny.pl/r4bxd

  Więc dzięki Bauerowi przynajmniej część światowej opinii publicznej dowie się o ‚sukcesach’ tysiącletniej Austrii!

Comments are closed.