Niepokojący wzrost. Coraz więcej NOP-ów po szczepionkach w Europie

Szczepionka Foto: PAP
Szczepionka. Foto: PAP

To nie teorie spiskowe „antyszczepionkowców” tylko oficjalne dane – w Europie rośnie liczba NOP-ów (Niepożądanych Odczynów Poszczepiennych).

Europejska baza danych, stworzona do zarządzania i analizy zgłoszeń działań niepożądanych dotyczących dopuszczonych leków, zaktualizowała raport na temat skutków ubocznych szczepionki Covid firmy Pfizer/BioNtech wykrytych w Europie na dzień 27 lutego 2021 r.

Dane mówią same za siebie: zgłoszono 78 305 działań niepożądanych, z czego 63 897 jest w grupie wiekowej 18–64. Najwięcej NOP-ów pojawiło się we Włoszech.

Najczęściej zgłaszanymi reakcjami są zaburzenia ogólne (54 817 przypadków, w tym 14 334, które na stronie unser-mitteleuropa.com określono jako poważne). Dalej na liście są zaburzenia układu nerwowego (34 061 przypadków, w tym 10 997 poważnych wg portalu). Występują też zaburzenia układu mięśniowo-szkieletowego i układu poznawczego (28 030 przypadków, w tym 6741 poważnych), oraz zaburzenia uklładu żołądkowo-jelitowego (17 540 przypadków, w tym 6176 poważnych).

Wśród 78 305 działań niepożądanych związanych ze szczepionką Covid firmy Pfizer występuje również 477 przypadków chorób neurologicznych objawiających się paraliżem – podaje unser-mitteleuropa.com.

Tymczasem w mediach oraz na konferencja polityków z rządu i totalnej opozycji wciąż przedstawia się szczepionki jako zupełnie bezpieczne remedium na problem pandemii. Większość portali informacyjnych nie przedstawia czytelnikom i widzom faktów dot. NOP-ów.

Źródło: unser-mitteleuropa.com

19 KOMENTARZE

 1. W zamyśle ukrytych i jawnych decydentów stuprocentowy Pożądany Odczyn Poszczepienny to oczywiście zgon dużej części zasobów ludzkich.

  • nic innego nie może być, jak sam picer nie bierze odpowiedzialności, za ten preparat, byle kasa się zgadzała

 2. O tym już tzw. Bill powiedział, że szczepionki wyeliminują 10% populacji, temat zamknięty, w realizacji. Natomiast ciekawe, jaki będzie następny ruch, ponieważ docelowo ma być wyeliminowane 90% populacji? Może nawet sam Bill nie wie?

 3. W PL dzieki korupcji opisanej w ksiazce ,,Nowe formy korupcji,, zadnych nopow nie bedzie. Tu w ogole takue pojecie jest obce.

  • zalezy pewno od grupy wiekowej, ilosci dawek szczepionki oraz samej szczepionki (czyli producenta) ja slyszalem ze po astrze z zaszczepionych przedszkolanek, 95% mialo odczyn niepozadany (czyli zle sie czuly – przez conajmniej dwa dni!) ale mimo to i tak dalej sie szczepia, wierzac, ze druga dawka „bedzie lzejsza” :/ …a na glupote dalej nie ma lekarstwa ;)

   • Ta, ludzie umierają po polopirynie, objawy niepożądane mogą wystąpić po 95% leków dostępnych na rynku, zwłaszcza po antybiotyku, a jakoś nie jęczycie, żeby zakazać leków.

 4. Kłamiecie!!! Przecież w TV eksperci mówią, że szczepionki są bezpieczne i skuteczne na wszystkie odmiany, wszystkich wirusów i nie tylko!!! Nie ma także czegoś takiego jak NOPy, od tego sezonu, są już tylko POPy !!! No i w związku z tym, proszę nie wymyślać/szerzyć teorii spiskowych !

 5. Szermowanie liczbami bez odniesień do statystyki jest nadużyciem. Powinno się pokazać, ile % zaszczepionych miało NOPy i jak ciężkie, a następnie porównać to ze statystykami z samych zakażeń COVID-em.

 6. W Polsce NOP nie występuje , gdyż jak widzę zawodników co od początku świrusa w tym samym namordniku chodzą to z z całą pewnością stwierdzam iż tego narodu się zabić nie da jakąś tam szprycą od kill billa nie ta dawka i nie to stężenie 😀tego eskimosi nie przewidzieli
  A jeszcze jak zapitka z ogórem po szprycy to już calkiem są bez szans
  Jedynie Sputnik może być przystosowany 😀

 7. A niby kogo mogą niepokoić te dane? Wszak chcacemu nie dzieje się krzywda. Jedynie kogo mogą niepokoić te dane to dziennikarzy, polityków, kartele farmaceutyczne, ale tylko i wyłącznie ujawnienie tych danych ale nie sam fakt

 8. Mieszkam w Brytyjskiej Kolumbii w Kanadzie. Wczoraj pani pełniąca stanowisko „ministra zdrowia” tej prowincji podała do wiadomości, że 2 osoby z personelu oraz 10 pensjonariuszy domu dla starców w mieście Kelowna jest zarażonych koronawirusem-19 pomimo wcześniejszego pełnego ich „wyszczepienia”!
  Pani Henry otwarcie przyznała, że obecne szczepionki nie chronią przed infekcją tym wirusem a jedynie „mogą” zapobiec poważnym komplikacjom lub śmierci…

  • Główny ekspert WHO Soumya Swaminathan mówi, że nie ma dowodów na to, że szczepionka zapobiega zakażeniom!
   Ta szpryca nie zawiera wirusa, ale mRNA i programuje komórki ludzkie do produkcji obcego białka (wirusa?), posłuchaj co mówi profesor Dolores Cahill – efektem będzie autoimmunologicza katastrofa, twój układ immunologiczny będzie atakował twoje komórki!!

 9. To nie są szczepionki, tylko „mutogenki”, a te paszporty, to ewidencja żywych trupów. Taki jest cel. A dlaczego bezczelnie władzuchna mówi o wyszczepianu ludzi, jak o bydle ? Bezmyślność i bezkrytycyzm, niestety – kosztuje, różnica więc nie wielka, skoro każdy kit można wcisnąć. A jak mówił Morawietzky ? : – Ludzie są tacy głupi, że to działa.

 10. W Polsce oczywiście takie zjawisko występuje marginalnie. Ale jak ma być inaczej skoro za zaszczepienie przeciwko COV płacą 60,00 zł a za to samo przy grypie 5,00 zł. A poza tym, zgłoszenie że pacjent zmarł po zaszczepieniu, skutkuje nasłaniem na lekarza kontroli i przesłuchań. Każdy normalny lekarz woli mieć spokój i wskazać inną przyczynę. System jest oszukańczy, dlatego w Polsce nigdy, albo żadko kiedy zgłaszano NOP, nawet przy poprzednich szczepieniach np. na różyczkę.

 11. NOP to w większości małe piwo.
  Czeska mikrobiolog Soňa Peková powiedziała:
  …że nie ma wystarczającego doświadczenia w medycynie ze szczepionkami modyfikowanymi genetycznie … jak szczepionki na koronawirusa.
  „Nie znamy ich długoterminowego profilu bezpieczeństwa. Nie bałabym się o wiele natychmiastowych efektów, ale takich, które mogą wystąpić za pięć do dziesięciu lat.
  Jeśli ktoś ma trzydzieści lat, może to być ryzyko. Nie zaszczepię się ”- powiedziała mikrobiolog.

Comments are closed.