Nożownik, syn Bodnara, skazany za rozboje. Ale będzie „cierpiał” – dostał karę… 30 godzin prac społecznych

Syn RPO Adama Bodnara został skazany za rozboje z nożem w ręku na
Działacz lewicy i RPO Adam Bodnar Zdjęcie: PAP/Marcin Obara

Sąd Rejonowy dla Warszawy-Mokotowa wydał orzeczenie kończące postępowanie w sprawie trzech nastolatków, którzy dwa lata temu z nożami napadali na rówieśników. Jednym z nich jest Mikołaj B. syn RPO Adama Bodnara. Rzecznik sprawy nie komentuje.

„W sprawie Sądu Rejonowego dla Warszawy Mokotowa w Warszawie….. r. zapadło orzeczenie kończące, w którym sąd ustalając, że nieletni dopuścili się zarzucanych im czynów, zastosował wobec nieletnich środek wychowawczy w postaci nadzoru kuratora sądowego” – podała Samodzielna Sekcja Prasowa Sądu Okręgowego w Warszawie.

Skazani urodzeni w roku 2005 i 2006, zostali zobowiązani do wykonania 30 godzin prac społecznych w terminie jednego roku od uprawomocnienia się postanowienia.

Jednym z „ukaranych” przez mokotowski sąd nastolatków jest 16-letni Mikołaj, syn Rzecznika Praw Obywatelskich Adama Bodnara.

Do rozbojów, których się dopuścili, doszło w maju 2019 roku. Nastolatkowie mają na koncie pięć takich czynów.

O sprawie dwa lata temu informował portal tvp.info. Sprawę na policję zgłosili rodzice pokrzywdzonych dzieci, które zostały obrabowane min. przez Mikołaja B..

„Do przestępstw doszło pod koniec maja w obrębie jednej z warszawskich szkół, do której uczęszcza syn Rzecznika Praw Obywatelskich. 14-latkowi i jego dwóm kolegom zarzuca się, że podchodzili z nożem do rówieśników – młodszych od siebie – i grożąc, domagali się pieniędzy. Jak mówi źródło portalu tvp.info, chłopcy domagali się kwot – 10, 20 zł” – podano.

Biuro RPO przekazało, że Rzecznik Praw Obywatelskich nie komentuje decyzji sądu w sprawie jego syna, ponieważ nie wchodzi to w zakres kompetencji urzędu RPO i Biura Rzecznika.

Bodnar nie skomentował wyroku, choć czyni podobnie przy wielu okazjach.

12 KOMENTARZE

  1. Bandyckie „elity”. Ładnie tatuś bezstresowo wyhodował synka, bo o wychowaniu nie może być mowy.

Comments are closed.