Rosja chce dostarczyć Turcji swoje najnowocześniejsze samoloty bojowe. Ankara wykona wielki krok w kierunku Moskwy?

Su-57.
Su-57. (Zdj. wikipedia.commons)
Czarny tydzień w sklep-niezalezna.pl
Czarny tydzień w sklep-niezalezna.pl

Rosja jest gotowa do prowadzenia negocjacji z Turcją w sprawie ewentualnej dostawy myśliwców Su-35 i Su-57, jeśli otrzyma odpowiedni wniosek – poinformowała w piątek rzecznik Federalnej Służby Federalnej Służby ds. Współpracy Wojskowej i Technicznej Rosji Waleria Reszetnikowa, cytowany przez agencję ITAR-TASS.

„Jeśli chodzi o potencjalne plany Ankary dotyczące zakupu rosyjskich myśliwców Su-35 i Su-57, należy zaznaczyć, że strona turecka została poinformowana o ich pełnej specyfikacji technicznej. Jeśli pojawi się prośba ze strony Turcji o te samoloty, jesteśmy gotowi. do negocjacji w tej sprawie ”- powiedział rzecznik.

Rosja wcześniej zaznaczyła gotowość udziału w programie rozwoju tureckiego myśliwca piątej generacji TF-X – poinformował rzecznik.

„Strona turecka od dłuższego czasu deklaruje zamiar realizacji projektu opracowania własnego myśliwca piątej generacji TF-X. Rosja wcześniej wskazywała, że ​​jest gotowa rozważyć możliwość współpracy w ramach tego programu. Nie otrzymaliśmy jednak jak dotąd odpowiedni wniosek Ankary ”- dodała Reszetnikowa.

Współpraca na tej płaszczyźnie byłaby kolejnym wielkim krokiem Turcji w stronę Moskwy, a oddalającym od Waszyngtonu.

Relacje z USA zaczęły psuć się po tym jak Ankara zdecydowała się za zakup rosyjskich zestawów S-400. Równolegle Turcy chcieli pozyskać amerykańskie F-35. Po sprzeciwie Białego Domu temat upadł.

Jak widać, Ankara jest w stanie poradzić sobie bez sprzętu zza oceanu.

Źródła: ITAR-TASS, NCzas.com

11 KOMENTARZE

 1. Problem w tym, że sprzedawca kontroluje sposób wykorzystania swojego sprzętu. Obserwowałem pracę ogromnej frezarki CNC produkcji japońskiej. Japończycy przez łącza satelitarne na bieżąco kontrolowali serwisowanie maszyny. W przypadku zaniedbania zdalnie wyłączali obrabiarkę. Przenieśmy to na samolot czy rakietę. Turek atakuje, a Iwan wyłącza silniki.

  • Turcy zestrzelili ruskim myśliwca, zrobili czystkę w sądach i jeszcze biorą haracz z UE za chwilowe trzymanie na smyczy tzw uchodźców. I nic, ani ruscy ani brukselskie piz.deczki nie odgrażają się. To figura na szachownicy, Polska niestety to pionek.
   Druga armia NATO, co wiele wyjaśnia.

   • W 1917 generał Judenicz na czele Armii Kaukaskiej pokonał Turków i szykował się do parady w Carogrodzie (inaczej Stambuł lub Konstantynopol). Żydostwo angielskie i niemieckie alarmowo odprawiło do Rosji Trockiego i Lenina z workami złota. Owa dywersja doprowadziła do tzw. Rewolucji Październikowej. Judenicza wycofano do Rosji.

    • Narracja triumfalna z nutką żalu, ale Turcja przegrała I wojnę i imperium. Może spójrz szerzej na ten region w latach 14-20. Wystarczy na początek atlas historyczny.
     A współcześnie stoją gospodarczo dwie klasy wyżej od nas i robią swoje, mimo ostatniego ataku na ich walutę.

Comments are closed.