Bułgaria. Kobieta zmarła po przyjęciu AstraZeneki, szczepienia wstrzymano

Szczepionki AstraZeneca. Zdjęcie: EPA/JOE GIDDENS / POOL
Szczepionki AstraZeneca. Zdjęcie: EPA/JOE GIDDENS / POOL
Prenumerata Najwyższego Czasu!

Kilka godzin po wydanym przez premiera Bojko Borisowa zakazie stosowania szczepień preparatem AstraZeneca minister zdrowia Kirił Angełow poinformował w piątek, że rzeczywistą przyczyną decyzji była śmierć kobiety po szczepieniu.

Angełow podał, że 57-letnia kobieta z okolic Płowdiwa zmarła w nocy 14 godzin po zaszczepieniu preparatem AstraZeneca.

Paweł Timonow z wydziału medycyny sądowej w Płowdiwie powiedział, że nie można mówić o bezpośrednim związku między zaszczepieniem i śmiercią kobiety, która od lat miała wiele schorzeń, w tym zakrzepicę i chore serce.

„Poczekamy na pojawienie się ostatecznych wniosków badań lekarzy i podejmiemy decyzję o ewentualnym kontynuowaniu szczepień tym preparatem” – powiedział. Dodał, że w piątek do Bułgarii przybyła partia 70 tys. szczepionek AstraZeneca, lecz na razie pozostaną one w magazynach.

Do wyjaśnień ministra doszło po pytaniach, które pojawiły się w mediach na jakiej podstawie premier wydał zakaz szczepień. Według obowiązującej obecnie ustawy o stanie nadzwyczajnej sytuacji epidemicznej premier takich upoważnień nie ma.

Decyzji ma prawo podjąć jedynie minister zdrowia, który kilka godzin przed ogłoszeniem decyzji premiera wraz z szefem bułgarskiej Agencji ds. Leków zapewnili, że szczepionka AstraZeneca jest bezpieczna.

PAP

12 KOMENTARZE

 1. A „nasz” nierząd dalej udaje idiotę i twierdzi ze to nie ma związku ze szprycowaniem ludzi. Oni kuźwa sa jak ta baba z „Golono strzyrzono”

 2. W Polsce chory na nowotwór i zakażony koronką zawsze umiera na covid choć sekcji nie robią ale jak umiera po nieprzebadanej do końca szczepionce to z pewnością na skutek innych chorób.

 3. Tak się zastanawiam czy ta Astra Zeneca nie jest wystawiona na kozła ofiarnego podczas gdy prawdziwą krecią robotę robią szczepionki, których efekty poznamy po latach?

  • też o tym myslałem, puszczona została specjalnie…wystawili zenekę, a teraz Fajzer będzie triumfował, od dawna jest narracja, że tylko ten jest super…a prawdę mówiąc jest to wyzwalacz mutacji DNA…d

  • Czeska mikrobiolog Soňa Peková powiedziała:
   …że nie ma wystarczającego doświadczenia w medycynie ze szczepionkami modyfikowanymi genetycznie … jak szczepionki na koronawirusa.
   „Nie znamy ich długoterminowego profilu bezpieczeństwa. Nie bałabym się o wiele natychmiastowych efektów, ale takich, które mogą wystąpić za pięć do dziesięciu lat.
   Jeśli ktoś ma trzydzieści lat, może to być ryzyko. Nie zaszczepię się ”- powiedziała mikrobiolog.

 4. Tamtejszy idiota bredzi,ze to szczepienie nie ma nic wspolnego z jej smiercia. Ona miala ,,tylko,, zakrzepice, a wiec od cholery skrzepow,ktore moga sie po astrze zerwac i doprowadzic do zatoru pluc, w mozgu,czy sercu. Lekarz ktory dopuscil do tego,ze zostala zaszczepiona, powinien byc wyprowadzony przed budynek i rozwalony.

 5. Przeciwżylakowe napisane jest wyraźnie ze miała zakrzepicę i chorobę serca. W Brazylii, w trakcie testów szczepionki Sinovac wstrzymano testy ze względu na.. samobójstwo jednego z uczestników… Niewątpliwie równie powiązane z podaniem szczepionki jak śmierć Bułgarki… Tyle że w tym przypadku trudnie jest zrobić aferę w internecie

 6. Posłuchaj koniecznie co mówi prof. Dolores Cahill.
  Szczepionka nie zawiera wirusa, ale mRNA i programuje komórki ludzkie do produkcji obcego białka – wirusa.
  Będą 3 fale reakcji po szczepionce. Dwie pierwsze fale po dwóch dawkach szczepionki (w większości z małymi objawami tzw anafilaktycznymi) wprowadzą układ odpornościowy w stan chronicznej alergicznej choroby i trzecia fala będzie

 7. katastrofalna – po ponownym kontakcie z wirusem układ immunologiczny będzie atakował i niszczył twoje komórki, bo one zawierają i produkują białko wirusa!! I ta reakcja już nie będzie możliwa do zatrzymania.
  Po około tygodniu w wyniku uszkodzenia organów nastąpi śmierć. Szukaj „Brilliant Professor Explains How Coronavirus ‚Vaccines’ Kill With mRNA „

Comments are closed.