Śp. inż. Marek Zadrożniak: Dlaczego CENY PRĄDU rosną jak szalone? [VIDEO]

Śp. inż. Marek Zadrożniak. Foto: Tomasz Sommer Extra
Śp. inż. Marek Zadrożniak. Foto: Tomasz Sommer Extra
Prenumerata NCZ! z prezentem

Inżynier Marek Zadrożniak zmarł nagle po programie dot. polskiej energetyki. Przypominamy najważniejsze informacje z jego raportu.

Inżynier Marek Zadrożniak to autor raportu o polskiej energetyce. W publikacji „Kompendium wiedzy o elektrowniach wiatrowych, słonecznych i węglowych” inż. Zadrożniak wyjaśniał dlaczego ceny prądu rosną, oraz dlaczego rząd walczy z polskim górnictwem i energią węglową.

Raport był przygotowany dla posłów Konfederacji. Sam autor publikacji opowiedział o niej w programie Tomasz Sommer Extra.

Co zaskakujące, dzień po nagraniu wywiadu dr Tomasz Sommer dowiedział się, że inż. Zadrożniak nie żyje. Zadrożniak zmarł nagle, kilka godzin po programie.

Redaktor naczelny „Najwyższego czasu!” wyjaśnił, że o śmierci swojego rozmówcy dowiedział się od jego małżonki.

To o tyle zaskakujące, że inż. Zadrożniak nie wyglądał na chorego, a chciał wziąć udział w kolejnych audycjach dot. kwestii bezpieczeństwa energetycznego.

Powodem śmierci inż. Zadrożniaka nie był COVID-19.

– Ja nie jestem jakimś wielkim fanem tzw. teorii spiskowych. Ale szokujące fakty, które prezentował pan Marek w zderzeniu z tą nagłą śmiercią zaczęło mi przywodzić na pamięć jakieś różne, dziwne skojarzenia. (…) Nie znałem pana Marka długo, może miesiąc, ale podczas ostatniego spotkania zaczął o sobie opowiadać. (…) Dosłownie jak wychodził, to mówił, że miał jakieś problemy z ludźmi, którzy mieli pretensje, że on jakieś rzeczy tutaj zdradza – wskazał dr Sommer.

Przed publikacją ostatniej rozmowy z autorem raportu przypominamy wywiad, w którym inż. Zadrożniak pierwszy raz przedstawił swój raport.

Nagła śmierć inż. Marka Zadrożniaka. Opracował szokujący raport o polskiej energetyce, przez co miał problemy z „jakimiś ludźmi” [VIDEO]

Źródło: Tomasz Sommer Extra

39 KOMENTARZE

 1. …Raport był przygotowany dla posłów Konfederacji…
  Nie uwierzę w taką naiwność Pana inżyniera, było nie było logicznie rozumującego człowieka.
  Dla Konfederatów można podsuwać kreskówki, to ich poziom intelektualny i decyzyjny – analizować wdzięki narysowanego zająca.

  • Wiesz, coraz bardziej się boją. Na początek jest ośmieszanie i ignorowanie, potem zaczyna się wkładanie patyków w szprychy, jakieś takie bardziej agresywne podskakiwanie a’la tomasz lis, a potem może się zacząć już robić groźnie, nieoficjalnie, można mieć „problemy z jakimiś ludźmi którym się coś nie podoba” a na koniec nagle niektórzy umierać zaczynają… Tak działa aparat zatrudniający między innymi rusticulusa – [email protected]

  • Wyżej zachwalam ten serwer.
   Cechą charakterystyczną hunwejbinów Konfederacji jest nawyk wyniesiony z jesziwy. Tam rabin uczył Pomorzaninów i Stirlitzów zasad żydowskiej erystyki. Otóż nie należy walczyć z dyskutantem rzeczowymi argumentami. Należy personalnie napadać na człowieka, obrażać go,
   ugryźć w nogawkę, obsikać wycieraczkę. Takie chamstwo ma nawet swoją nazwę – argumentum ad personam. Wzorem dla Was jest żyd Żirinowski.

   • Cyt.: „Dla Konfederatów można podsuwać kreskówki, to ich poziom intelektualny i decyzyjny – analizować wdzięki narysowanego zająca.”.
    Kto takie coś napisał? Na pewno nie @Rusticulus, on nie obraża i nie obsikuje nogawek. Czyli pewnie Żyrinowski.

    • …analizować wdzięki narysowanego zająca… Gdzie tu obraza? To przypomnienie FAKTU, jak poseł Dziambor publicznie podniecał się krągłościami samicy zająca czy królika, z jakiejś tam kreskówki.
     Rozumiem, że wstydzicie się za niego, ale chowanie głowy w piasek nie pomoże. Zadek sterczy i mocno ryzykujecie w dzisiejszych tęczowych realiach…

     • Nie bój się Konfederacja Ci nic nie zrobi. Jak będą u władzy będziesz po prostu wolny i już nie będziesz zmuszany występować wbrew sobie atakując ich. Bo dobrze wiesz że oni jedyni mówią prawdę i chcą ogólne dobra, wolnego rynku i niskich podatków. W oczach aparatu władzy są zagrożeniem dlatego tak wszędzie się o nich mówi.

  • Dokładnie. Może gdzieś jakiegoś pdfa można pobrać?
   Przykro, że nie będzie dane posłuchać jeszcze p. M. Zadrożniaka :(

 2. Sommer, ja tez sie zajmuje zawodowo miernictwem i mam pytanie czy wiesz dlaczego wykres z Hawajow i wykres ceny pradu maja podobne nachylenie? Odpowiadam; bo zmanipulowaliscie skale. Wykres z Hawajow 1960 do 2020 mniej wiecej, a wykres cen ile 2015 do 2020. Pan elektryk nie zauwazyl? Specjalista od wykresow??? Hahaha!

 3. I dalej, kazdy wykres nawet najdokladniejszy mozna, a nawet trzeba usrednic by moc go pokazac na szerokiej skali. Tzn. wykres majacy wachania dobowe widoczne na osi czasu 24h.
  Bedzie wygladal jak krociutka kreseczka czy nawet kropka w skali roku. Szkoda ze nie moge tu wkleic przykladu z PCS7 Siemensa. Ale elektryczy i programisci wiedza o czym mowie.

 4. Generalnie facet nie ma daru przekazywanie tego co chce powiedziec, ale z wiekszoscia tego co mowi mozna sie zgodzic.
  Szkoda tylko ze potakujacy Sommer tez za bardzo nie wie o czym mowa. Caly spektakl dos zenujacy, a szkoda bo przeslanie wazne.

  • Żenujący to jest twój ryj. Weź zrób coś pożytecznego i opracuj podobny raport jak taki z ciebie specjalista. Człowiek mógł siedzieć cicho na emeryturze, ale widać, że mimo wieku chciał zrobić coś dobrego dla ludzi i otworzyć im oczy na kwestie, które są dla wielu niezrozumiałe. Przypłacił to życiem.

 5. Większość Polaków to olewa bo nie mówią o tym w TVP, TVN, Polsat … za to gadają o fałszywej pandemii. Konfederacji też nie ufam zwłaszcza po sprawie z doktorem czerniakiem, panem Majką … jeszcze histeryk Patlewicz Więc być może pan Zadrożniak tracił czas
  jednak trzeba było go uśmiercić

 6. Jak zwykle – komentatorzy nastawieni na to, że inni większą wagę przywiążą do komentarza pod artykułem – niż do samego artykułu – I ogólnie niby nie wiadomo krzyczą – kto to Sommer Kto to Sommer – ktoś wam niewygodny ….

 7. Na końcu jednego z odcinków ŚP inż. Marek Zadrożniak wspomniał o 2 osobach z rodziny, które niedawno zmarły i zostały niezgodnie z prawdą wpisane na listę ofiar covidowych.

 8. Super, cenzura działa, napisałem kilka krytycznych komentarzy o lobby węglowym i nie przeszły. Na pewno odpalę 1% z podatku miłośnikom węgla i wolności słowa :)

 9. Wchodzę w artykuł a na górze nad tytułem wyświetla się reklama fotowoltaiki… To zapewne znowu przypadek, zbieg okoliczności…

 10. To może by szanowna redakcja raczyłaby poinformować , jaka była przyczyna i okoliczności śmierci, bo na razie owiane to jest mgłą tajemnicy .

 11. Dzięki wielkie Panie Butelek, za logiczny osąd. Zaraz zrobią z niego męczennika elektroenergetyki, a on tak sobie od 40 lat walczył z „jakimiś ludźmi którzy go śledzą i chcą wsadzić do psychiatryka” i zamieniał życie ludziom w piekło, ciągłymi osmażeniami do prokuratury o wszystko i za nic. Ten „ekspert” był po zawale, 140 kg wagi no i się podniecił- sławą, serducho nie wytrzymało. Przecież ten Sommer sam pisze, że go słabo znał. .

 12. Racja bo facet w tym wywiadzie nie powiedział NIC co mogłoby zaszkodzić energii odnawialnej, którą od lat się zajmuję. No i jakby on był uczciwy to by sam znalazł że stężenie metanu mierzy się z dokładnością 1 cząstki na miliard a więc tysiąc razy dokładniej niż co2 – więc ględzenie o co2 jest niemerytoryczne podobnie jak przy innych tematach

 13. Kto wam tych bzdur naopowiadał, że on nie żyje, przecież każda kobieta mogła zadzwonić i powiedzieć, że on nie żyje, czy ktoś wie że on w ogóle miał żonę> Mógł się schować bo mu się wydawało, że „jaciś go śledzą”, a że ciężkie biedaczysko to pomykać za szybko nie mógł.

Comments are closed.