Śp. inż. Marek Zadrożniak: Prąd drożeje, a ONI ciągle walczą z węglem! KTO i DLACZEGO? [VIDEO]

Foto: Tomasz Sommer Extra
REKLAMA

Komu zależy na tym, aby rząd Polski walczył z węglem? Ostatni wywiad inż. Marka Zadrożniaka.

Zachodni partnerzy Polski domagają się realizacji Zielonego Ładu w państwie PiS. Chodzi m.in. o maksymalnie dużą rezygnację z korzystania z węgla.

Tymczasem węgiel jest zdecydowanie tańszym źródłem energii. Polaków może nie być stać na przestawienie się na alternatywne źródła.

REKLAMA

Jednak przeróżni eksperci biją na alarm i przekonują, że dekarbonizacja jest potrzebna i w dłuższej perspektywie opłacalna. Co jednak z regionami, które z węgla żyją?

Trudno wyobrazić sobie jak trudna będzie dekarbonizacja na Śląsku. Tu walka z węglem to nie tylko kwestia wyższych rachunków, ale również miejsc pracy dla tysięcy ludzi.

O tym kto i dlaczego walczy z węglem odniósł się inż. Marek Zadrożniak w wywiadzie dla programu Tomasz Sommer Extra. Inżynier Zadrożniak to autor raportu o polskiej energetyce „Kompendium wiedzy o elektrowniach wiatrowych, słonecznych i węglowych”.

To ostatni wywiad, jaki udzielił przed nagłą śmiercią ekspert. Inż. Zadrożniak zmarł kilka godzin po programie.

Dr Sommer, który prowadził rozmowę, dowiedział się o jego śmierci od żony zmarłego.

– Ja nie jestem jakimś wielkim fanem tzw. teorii spiskowych. Ale szokujące fakty, które prezentował pan Marek w zderzeniu z tą nagłą śmiercią zaczęło mi przywodzić na pamięć jakieś różne, dziwne skojarzenia. (…) Nie znałem pana Marka długo, może miesiąc, ale podczas ostatniego spotkania zaczął o sobie opowiadać. (…) Dosłownie jak wychodził, to mówił, że miał jakieś problemy z ludźmi, którzy mieli pretensje, że on jakieś rzeczy tutaj zdradza – wskazał dr Sommer.

Nagła śmierć inż. Marka Zadrożniaka. Opracował szokujący raport o polskiej energetyce, przez co miał problemy z „jakimiś ludźmi” [VIDEO]

Źródło: Tomasz Sommer Extra

REKLAMA