Śp. inż. Marek Zadrożniak: Prąd drożeje, a ONI ciągle walczą z węglem! KTO i DLACZEGO? [VIDEO]

Foto: Tomasz Sommer Extra
Prenumerata NCZ! z prezentem

Komu zależy na tym, aby rząd Polski walczył z węglem? Ostatni wywiad inż. Marka Zadrożniaka.

Zachodni partnerzy Polski domagają się realizacji Zielonego Ładu w państwie PiS. Chodzi m.in. o maksymalnie dużą rezygnację z korzystania z węgla.

Tymczasem węgiel jest zdecydowanie tańszym źródłem energii. Polaków może nie być stać na przestawienie się na alternatywne źródła.

Jednak przeróżni eksperci biją na alarm i przekonują, że dekarbonizacja jest potrzebna i w dłuższej perspektywie opłacalna. Co jednak z regionami, które z węgla żyją?

Trudno wyobrazić sobie jak trudna będzie dekarbonizacja na Śląsku. Tu walka z węglem to nie tylko kwestia wyższych rachunków, ale również miejsc pracy dla tysięcy ludzi.

O tym kto i dlaczego walczy z węglem odniósł się inż. Marek Zadrożniak w wywiadzie dla programu Tomasz Sommer Extra. Inżynier Zadrożniak to autor raportu o polskiej energetyce „Kompendium wiedzy o elektrowniach wiatrowych, słonecznych i węglowych”.

To ostatni wywiad, jaki udzielił przed nagłą śmiercią ekspert. Inż. Zadrożniak zmarł kilka godzin po programie.

Dr Sommer, który prowadził rozmowę, dowiedział się o jego śmierci od żony zmarłego.

– Ja nie jestem jakimś wielkim fanem tzw. teorii spiskowych. Ale szokujące fakty, które prezentował pan Marek w zderzeniu z tą nagłą śmiercią zaczęło mi przywodzić na pamięć jakieś różne, dziwne skojarzenia. (…) Nie znałem pana Marka długo, może miesiąc, ale podczas ostatniego spotkania zaczął o sobie opowiadać. (…) Dosłownie jak wychodził, to mówił, że miał jakieś problemy z ludźmi, którzy mieli pretensje, że on jakieś rzeczy tutaj zdradza – wskazał dr Sommer.

Nagła śmierć inż. Marka Zadrożniaka. Opracował szokujący raport o polskiej energetyce, przez co miał problemy z „jakimiś ludźmi” [VIDEO]

Źródło: Tomasz Sommer Extra

16 KOMENTARZE

 1. Konfederaci proponują alternatywne paliwo. Zbierają makulaturę. Wczoraj na Łazienkowskiej zadyma, psiarnia biega, race i petardy oświetlają ulicę, a Konfederaci ustawili stolik i zachęcają nielicznych zabłąkanych przechodniów do składania podpisów na arkuszach makulatury.

 2. No tak – bo jak nie będziemy wydobywać własnego węgla – to kupimy od Rosjan – tak Rus-ti-culus ?? Przepłacają za ciebie komentatorze na etacie -haha. Węgiel – to nasze paliwo – każdy inny pomysł – to jest alternatywa…. A Konfederacja, że na makulaturze? Kamień odrzucony przez budujących jeszcze stanie się kamieniem węgielnym … ;)

 3. Jak zlikwidują ostatnią kopalnie to durnemu narodowi otworzą się oczy do czego doprowadzi nasz durna polityka lewactwa i zielonych w europie. Ale będzie już za puźno. Ci ludzie któży likwidują przemysł węglowy są wrogami Polski.

 4. Polska energetyka to obraz nędzy i rozpaczy – stare i zdekapitalizowane obiekty zarządzane przez państwowe koncerny tzw. BigEnergy. Abstrahując od polityki unijnej, to i tak ten skansen wymaga przebudowania – ale nie tylko odnowienia ale i zmiany architektury – rozproszenia. Do tego polityka unijna z neutralnością klimatyczną. Bronić lobby węglowego to jak bronić parowozów – bez sensu

  • Kopalnia Silesia w Czechowicach-Dziedzicach jest dochodowa i jest w rękach prywatnych. Więc może tędy droga?

 5. Energetyka węglowa z różnych przyczyn nie ma przyszłości i będzie zlikwidowana.
  Z kolei ludność u nas jest zbyt głupia żeby w sensowny sposób zbudować tu energetykę atomową, tak że pozostają OZE.
  Trudno – prąd będzie drogi, gaz też (bo przygłupy z PiSu porobiły z Ruskami wojenki o Nord Stream 2 i co było do przewidzenia – przegrały)
  Na wsiach pewnie pozwolą korzystać z kominków a w miastach cóż – ponad połowa pensji pójdzie na rachunki a reszta na kredyt – socjalizm kończy się upadkiem.

 6. Cały czas mamy czerwony barszcz po sydowsku pod zarządem powierniczym Niemiec! Czy tak samo wykonczyli P.Zadrożniaka jak M.Podkeckiego czyli bronią energii skierowanej oczywiście muszą miec podkĺadke zeby zwalic na kozła ofiarnego do swoich skrytobójczych działań!

Comments are closed.