Obradują nad problemem imigracji, a Ocean Viking dowozi do Europy nowe „problemy”

Ocean Viking. Fot.Twitter
Ocean Viking. Fot.Twitter

Słynny statek przemytniczy „Ocean Viking”, nazywany „karetką” pogotowia organizacji humanitarnej SOS Méditerranée, znowu podwiezie do Europy pokaźną grupę migrantów. Do 20 marca mieli już ich już na pokładzie ponad setkę.

Kiedy pokład się zapełni, organizacja zajmie się apelami o otwarcie bezpiecznego portu do ich wyładunku, gdzieś na południu Europy. To stały sposób działania tej jednostki przemycającej migrantów pod płaszczykiem misji humanitarnej.

Później kraje, które będą zmuszone przyjąć przybyszów, będą apelować do Brukseli o pomoc w ich relokacji, a ta naciskać na państwa UE o „solidarność”. I tak „ubogacanie różnorodnością” Europy kręci się wkoło. Niedawno kraje południa Europy obradowały o tym problemie w Atenach.

Dziwnym trafem każde pojawienie się „humanitarnej” jednostki u wybrzeży Północnej Afryki, powoduje, że migranci czekający na „podwózkę” natychmiast wyruszają na wody przybrzeżne. ”Ocean Viking” tylko w sobotę 20 marca mógł się więc pochwalić, że „uratował” 106 osób u wybrzeży Libii.

„Akcja ratunkowa” odbyła się 34 mile morskie (63 kilometry) od libijskiego wybrzeża. Migranci czekali na statek stłoczeni na pontonie. „Uratowano” 31 mężczyzn, 8 kobiet i… 67 nieletnich, w tym 51 bez opieki rodziców.

Ta ostatnia kategoria to połowa wyłowionych, którzy wkrótce trafią do Europy. Tymczasem tzw. „nieletni bez opieki” stali się prawdziwym utrapieniem, m.in. dla Francji. Obwinia się ich np. za znaczny wzrost statystyk przestępczych w wielu miastach. Ze względu na wiek bywają bezkarni, a państwo rozdarte pomiędzy zasadami humanitaryzmu a obawami społecznymi, problemu nie potrafi rozwiązać.

Źródło: France Info/ AFP

6 KOMENTARZE

  • “Przestępcze klany w Niemczech – Nowa walka ze starym problemem”

   Nie akceptują instytucji państwa i jego przedstawicieli, tworzą własne terytoria, zakłócają porządek publiczny i próbują ustanowić własne reguły.

   Łączne straty finansowe spowodowane działalnością przestępczą ocenia się na 691 milionów euro.

 1. Rozwijajace sie kraj maja brak silyroboczej, to tylko w krajach, gdzie przemysl/produkcja
  funkcjonuje jako hobby brakuje miejsc pracy.

  • No wlasnie „zepsute mieso” kto na zachodzie chce kupic wasze mieso,
   nikt, nawet za najnizsza cene, a ty pewnie zyjesz calkowicie odciety od swiata. Ci co maja
   prace/zawod nie wypisuja takich bredni w internecie.

Comments are closed.